Brawl Stars Başlangıç Rehberi

Brawl Stars Başlangıç Rehberi
Brawl Stars Başlangıç Rehberi

Supercell’in son oyunu Brawl Stars için hazırladığımız başlangıç rehberine hoş geldiniz. Çok Oyunculu Savaş Arenası (Moba), Nişan alma (Shooter) ve Battle Royale türlerinin bir birleşimi olarak karışımıza çıkan oyunun kontrolleri, etkinlikler ve karakter gelişimi gibi konular hakkında bilgi verdiğimiz Brawl Stars Başlangıç Rehberi karşınızda.

Brawl Stars Kontroller

Brawl Stars kontrolleri oldukça basit. Karakterinizi hareket ettirmek için ekranın sol tarafındaki herhangi bir yere dokunarak sanal joystiğinizi oynatın. Karakteriniz joystick yönüne doğru hareket edecektir. Ateş etme dinamikleri ise ekranın sağ tarafı ile ilişkili. Ekranın sağ tarafındaki joystiğinizi hareket  ettirin. Karakteriniz hareket yönüne doğru saldırı yapacaktır. Nişan almadan, otomatik olarak saldırı yapmak için ise saldırı joystiğine bir kere dokunun. Bu sayede karakteriniz en yakın düşmana otomatik bir saldırı gerçekleştirecektir.

Her karakterin ayrı bir süper yeteneği bulunmaktadır. Bunu Çok Oyunculu Savaş Oyunlarındaki (Moba) “Ultimate” özelliği ile bağdaştırabiliriz.Süper yetenek düşmanlarımıza zarar verdiğimizde doluyor. Ekranın sağ tarafındaki sarı joystick aktif olduğunda, nişan alarak ya da tek tıklama ile süper yeteneğinizi kullanın. Süper yeteneğinizi daha sık kullanmak için düşmanlarınıza olabildiğine zarar vermeniz gerekmekte.

Karakterimiz üstünde yer alan iki çubuktan üstteki sağlığımız, alttaki ise üç bölümden oluşur ve saldırı haklarımızı gösterir. Her karakterin üç saldırı hakkı vardır. Bir saldırı gerçekleştirdiğinizde bir bölümü kullanmış olursunuz. Bu haklar kullanıldıktan sonra tekrar dolmaya başlar. Hasar aldığınızda belirli bir süre aksiyondan uzaklaşın, bu sayede karakteriniz sağılığı yenilenmeye başlar.

Brawl Stars Kontroller
Brawl Stars Kontroller

Brawl Stars Etkinlikler

Yükleme ekranından sonra karşımıza çıkan ana ekranda, altta ortada bulunan ve   seçili etkinliğin isminin yer aldığı bir buton yer almakta. Buradan oynamak istediğiniz haritayı seçin. Oyunda genel olarak takım arkadaşlarımızla 3v3 olarak oynayabildiğimiz etkinlikler bulunurken tek ve çiftli olarak oynayabildiğiniz etkinlikler de yer alıyor. Her etkinliğin kendine göre bir görevi var ve diğer takımdaki dövüşçüler ile mücadele ediyoruz. Etkinlikler 6 ana grupta toplanmaktadır. Brawl Stars etkinlikleri; Elmas Kapmaca, Hesaplaşma, Hesaplaşma (Çift) Soygun, Ödül Avı ve Savaş Topu olarak karşımıza çıkmaktadır. Oyun içerisinde sınırlı süreli özel etkinlerde yer almaktadır. Bu etkinliklere katılmak için “etkinlik biletleri” gerekmektedir.

Brawl Kutularından Ne Çıkıyor?

Brawl Stars kutularından altın, güç puanı, yeni karakterler, Jeton Katlayıcı ( Kazanılan Jeton sayısı ikiye katlar), Elmas ve Etkinlik Bileti çıkabilmektedir. 100 jeton karşılığında ekranın sol altından bulunan Savaş kutusu açın. Büyük kutuları açmak için ise 10 yıldız jetonu gerekiyor. Oyun oynadıkça jeton kazanabiliyorsunuz. Ancak bazı oyunlarda bulunan “can” sistemi gibi bir sistem bulunmakta. Yani belli bir süreden sonra oyun oynayarak jeton toplayamıyorsunuz. 2 saatte bir +20 jeton hakkı kazanıyorsunuz. Bu durum Brawl Stars oyununda ilerlemeyi oldukça güçleştiriyor. Bu noktada mağazadan istediğiniz ürünleri satın alabilirsiniz. Daha çok altın ve elmas kazanma yöntemleri işinize yarayabilir!

Karakter Gelişimi

Oyun kazandıkça kupa ve deneyim kazanıyoruz. Kupalar, Kupa Yolu içeriğinde bulunan ödülleri kazanmamıza yarıyor. Karakter geliştirmek ise Brawl Stars’da oldukça zor. Karakterlerinizi geliştirmek için güç puanına ihtiyacınız var. Güç puanları ise kutulardan çıkmakta. Kutu açmak için gereken jetonların ise ne kadar zor toplandığından bahsetmiştik. Matematiği siz yapın. Karakterinizi geliştirmek için Dükkanı takip edin. Burada Günlük Fırsatlar olarak altın ile güç puanı alın ve karakterinizi geliştirin.

Brawl Stars El Primo Karakteri
Brawl Stars El Primo Karakteri

Brawl Stars Nasıl Kazanılır?

Brawl Stars’da başarılı olmak için her etkinlik için farklı tarza karakterlerin ön plana çıktığını akılda bulundurmak ve bu nedenle karakter seçimini dikkatli yapmak gerekmektedir. Ayrıca takımınızda bulunan karakterlerin uyumu ve uygulayacağınız strateji rakiplerinizi yok etmenizin en büyük anahtarı. Hesaplaşma etkinliğinde başarılı olmak için Brawl Stars taktikleri rehberimizi inceleyebilirsiniz.  Haydi sen de takımını kur ve Brawl Stars’da mücadeleye katıl!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts