Brawl Stars bu haziranda Çin’e geliyor

Brawl Stars, Çin’e gidiyor.
brawl stars çin

Brawl Stas Çin lansmanına hazırlanıyor. Brawl Stars haziran ayı itibarıyla Çin’de de oynanabilir hale gelecek. Pocketgamer.biz adresinde yer alan habere göre, oyunun Çin’deki kesin çıkış tarihi 9 Haziran olarak açıklandı. Oyun için ön kayıtlar açıldı.

Brawl Stars artık Çin’de de oynanacak

Oyunun yapım ekibinden bir yöneticinin Linkedin’de paylaştığı bilgilere göre 9 Haziran itibarıyla Çinli mobil oyun severler Brawl Stars oynayabilecekler. Şu an için oyunun erken kayıt işlemleri açıldı. Oyunu denemek isteyen oyuncuların şimdiden kayıt yaptırması gerekiyor. Bu haber Çin’in resmi devlet yayın organları tarafından da doğrulandı. Oyunun ön kayıtlarının açıldığı gün 5 milyon kayıt yapıldı. Sadece bir günde toplanan bu kadar oyuncu, aslında gelecekte Brawl Stars’ın Çin’de milyonlarca oyuncuya ulaşacağı anlamına da geliyor.

Brawl Stars
Brawl Stars Çin lansmanına hazırlanıyor.

Koronavirüs salgını nedeniyle oyunun indirmeleri %35 artmış durumda. Hali hazırda zaten yüz milyonlarca oyuncusu olan Brawl Stars, Çin lansmanı sonrasında belki de 1 milyar üzerinde indirilmeye çıkabilir. Bu ani yükseliş oyunun gelirlerini de doğrudan etkiledi. Sadece 16 Mart haftasında 8.5 milyon dolar gelir elde edildi. Bu rakam haftalık bazda %40 artış anlamına geliyor.

Kullanıcı harcamalarıyla 275 milyon dolar kazanıldı

2018 yılında piyasaya çıktıktan kısa bir süre sonra 100 milyon indirmeye ulaşılmıştı. Yine aynı süre içerisinde sadece kullanıcıların mağaza harcamalarından 275 milyon dolar kazanıldı. Bu paranın 150 milyon dolarlık kısmı sadece ilk üç hafta içerisinde yapıldı. Bu da gösteriyor ki, Çin lansmanı sonrasında oyunun yapımcılarının cepleri bir hayli dolacak. Belki de bu yepyeni etkinliklerin ve ödüllü turnuvaların da habercisi olabilir. Tüm gelişmeleri hep birlikte ilerleyen zamanda göreceğiz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler