Brawl Stars Dostluk Maçı Nasıl Oluşturulur?

Brawl Stars’ta dostluk maçı ile arkadaşlarınızla keyifli vakitler geçirebilirsiniz.
brawl stars dostluk maçı oluştur
Brawl Stars Dostluk Maçı

Brawl Stars dostluk maçı oluşturmak isteyenler için bunu nasıl yapabileceklerini ve hangi oyun modlarını oynayabileceklerini derledik. Arkadaşlarınızla beraber oyun keyfi yaşamak isterseniz, beraber dostluk maçı oluşturabilir ve farklı oyun modlarını deneyebilirsiniz.

Milyonlarca oyuncuya sahip ve şu dönemin en popüler mobil oyunlar listesinin zirve sıralarında yer alan Brawl Stars, arkadaşlarınızla beraber keyifli vakitler geçirebilmeniz için de farklı oyun modları sunuyor. Bu oyun modlarını sadece arkadaşlarınızla oynamak için dostluk maçı oluşturmanız gerekiyor. Tamamen ücretsiz olan bu işlemi bilgisayardan ve mobilden nasıl yapabileceğinizi anlatıyoruz.

brawl stars dostluk maçı oluşturma
Dostluk maçı oluşturmak için 3. seviye olmalısınız.

Brawl Stars Dostluk Maçı oluşturma – 2020

Bir dostluk maçı oluşturabilmek için öncelikle minimum 3. seviye olmanız gerekiyor. Seviye kasmak için bol bol maça girebilir ve kısa sürede 3. seviye bir hesaba sahip olabilirsiniz. Ancak bunu yapmadan önce oyuna bir hesap bağladığınızdan emin olmalısınız. Yoksa telefon veya bilgisayardan oynarken bir anda sıfırdan başlamak zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle öncelikle Facebook hesabınız ile bir oyun hesabı oluşturun. Bu hesabınızı hem bilgisayardan hem de telefondan oynarken kullanabilirsiniz.

Hesabınızı oluşturduktan sonra oyunun ana menüsüne gelin ve sağ üst kısımda yer alan, alt alta üç çizgiye tıklayın. Bu işlemden sonra ekranın yine sağında bir menü açılacak. Bu menüden Dostluk Maçı seçeneğine tıklayın. Bu seçenek açık değilse, az önce bahsettiğimiz bir seviye sorunu meydana gelmiş olabilir. Bunu çözmenin yolu ise hesabınız 3. seviye olana kadar normal maçlar oynamak. 3. seviye olunca yeniden bu ekrandan dostluk maçı oluşturabilirsiniz.

brawl stars dostluk maçı
Arkadaşlarınızı ana ekrandan da davet edebilirsiniz.

Arkadaşlarınızı nasıl davet edebilirsiniz?

Dostluk Maçı oluşturduktan sonra arkadaşlarınızı davet etmek için öncelikle maç ekranındaki “Davet et” yazısına tıklıyoruz. Buradan sonra bir başka ekran gelecek ve çevrimiçi olan arkadaşlarınızı bu ekranda görebileceksiniz. Buradan oynamak istediğiniz oyuncuları davet edebilirsiniz. Bunun dışında Facebook, Twitter veya Discord gibi farklı platformlardan arkadaşlarınızı davet etmek için de, sol tarafdaki Takım kodun ifadesinin altındaki kodu kullanabilirsiniz. Bu kodu kullanan arkadaşlarınız direkt olarak sizin maç lobinize dahil olacak.

brawl stars dostluk maçı arkadaş daveti
Açık olan arkadaşlarınızı görebilirsiniz.

Oyun içerisinde yer alan arkadaşlarınıza davet göndermek için sadece çevrimiçi arkadaşlarınızın sağ tarafında yer alan davet etme butonuna tıklayabilirsiniz. Böylece arkadaşlarınıza bir bildirim gidecek ve maça katılım istekleri sorulacak. Bu soruya olumlu yanıt veren tüm arkadaşlarınız oyuna dahil edilecek. Lobiye istemediğiniz oyuncuların dahil olması halinde tek yapmanız gereken oyuncunun simgesine tıklamak ve onu lobiden uzaklaştırmak. Dostluk Maçı lobisi oluşturmak bu kadar basit. Şimdi sırada harita seçimi var.

brawl stars haritaları
İstediğiniz haritayı seçebilirsiniz.

Dostluk Maçı haritası nasıl seçilir?

En önemli noktalardan biri de harita seçimi. Çünkü arkadaşlarınızla beraber oynayabileceğiniz onlarca farklı oyun modu bulunuyor. Bu oyun modları arasında Savaş Topu, Ölüm Maçı gibi farklı oyun modları yer alıyor. Sizin için en uygun ve eğlenceli olduğunu düşündüğünüz oyun modlarını seçebilirsiniz. Her maç sonunda bu oyun modlarını dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Ayrıca dostluk maçları için herhangi bir süre de bulunmuyor. İsterseniz tüm gün boyunca oynayabilirsiniz. Bilgisayardan oynarken çok daha rahat edeceğinizden eminiz.

brawl stars pc indir

Bilgisayardan Brawl Stars nasıl oynanır?

Bilgisayardan mobil oyunları oynayabilmek için öncelikle BlueStacks’i bilgisayarınıza indirmeniz gerekiyor. Tamamen ücretsiz ve güvenilir olan BlueStacks, ayrıca tüm ayarları kişisel olarak düzenlemenizi sağlıyor. Programı indirip, kurduktan sonra içerisinde yüklü olarak gelen Google Play Store‘a giriyoruz. Burada öncelikle kendi hesabımızı girmemiz gerekiyor. Telefondan ve bilgisayardan aynı hesapla oynayabilirsiniz. Daha sonra oyunu indirin. Oyunun kurulumu otomatik olarak program tarafından yapılıyor. Kurulum bittikten sonra oyuna girebilir ve Brawl Stars keyfini sonuna kadar yaşayabilirsiniz.

brawl stars dostluk maçı
Bu görsele tıklayarak oyunu indirebilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts