Brawl Stars Ekim 2019 Güncellemesi – Sandy Nerflendi!

Brawl Stars Ekim 2019 güncellemesi

Brawl Stars‘tan yeni bir dengeleme güncellemesi daha geldi! Supercell son 3 ayda tam büyük 3 güncelleme yaparak oyuna yeni savaşçılar (8-Bit, Sandy) getirdi ve diğer savaşçıların özellikleri üzerinde değişiklikler yaptı. Oyun içi adalet ve dengeli bir rekabet için bu tür dengeleme değişiklikleri çok önemli olsa da Brawl Stars Ekim 2019 güncellemesi beraberinde bir takım soru işaretleri getirdi. Brawl Stars’ta bu ay neler değişti inceleyelim.

Brawl Stars Ekim 2019 Güncellemesi – Sandy Nerflendi!

Supercell Eylül 2019 güncellemesi ile Brawl Stars ailesine yeni savaşçı Sandy’i katmıştı. Sandy kullanıcılardan çok sayıda eleştiri aldı. Kum atan küçük bir kızın elinde keskin bir kürekle ölümcül saldırılar yapan Mortis’le aynı hasarı vuruyor oluşunu oyuncular saçma bulmuştu. Aynı zamanda Sandy süper saldırısı ve yıldız güçleriyle özellikle 3’e 3 takım oyunlarında abartılı avantajlara sahip bir savaşçı olduğunu gösterdi. Eylül ayındaki Brawl Stars güncellemesi yazımızda Sandy’e yeni dengeleme değişiklikleri gelebileceğini öngörmüştük. Bu değişikliği tahmin etmek için kahin olmaya gerek yoktu ama biz bile bu kadarını beklemiyorduk!

Neler Değişti?

Daha önceki yazımızda Sandy’nin süper gücünden ve yıldız güçlerinden dem vurmuştuk. Süper gücü haritada çok geniş bir alanda Sandy’i ve takım arkadaşlarını saklıyor. Haşin kum yıldız gücü saniyede 200 hasardan toplam 2400 hasar verebiliyor. İyileştiren rüzgarlar ise takım arkadaşlarını saniyede 300 sağlık puanından toplam 3600 sağlık puanına kadar iyileştirebiliyordu. Hem de neredeyse haritanın 5/2’si kadar geniş bir alanda!

Anlaşılan Supercell Sandy’nin süper gücünü fazla kullanmasını pek doğru olmadığını görmüş olmalı ki artık Sandy süper gücünü 5 değil 6 isabetli saldırıda kullanabilecek. Yıldız gücü haşin kum ise artık düşmanlara sadece saniyede 40 hasar verebilecek. Sandy daha önce haşin kum saldırısı ile saniyede 200 hasar verdiğini düşünürsek %80’lik bir hasar azaltımı olduğunu görüyoruz. Bu da bir dengeleme değişikliği için gerçekten çok yüksek bir oran! Aradaki fark böylesine fazla olunca akıllara başka bir soru geliyor. Sandy ilk çıktığı zaman dükkanda 700 elmasa satıldı. Bu savaşçıya hemen sahip olmak isteyen oyuncular Sandy için indirimsiz elmas paketi fiyatıyla yaklaşık 250 TL gibi bir para ödediler. Dünya genelinde çok sayıda satın alma gerçekleşti. Aradan 1 ay bile geçmeden Sandy’nin özellikleri düşürülünce bu hareketin bir Go to market stratejisi olup olmadığı hakkında soru işaretleri oluştu.

Brawl Stars Ekim 2019 Güncellemesi Denge Değişiklikleri

Sandy ile birlikte diğer savaşçılarda da değişiklikler yapıldı. Hangi savaşçılar daha güçlendi hangileri zayıflatıldı inceleyelim.

  • Tara: Ana saldırı hasarı 380’den 420’ye yükseltildi. Kara portal yıldız gücü ile beliren gölgenin hasarı 400’den 600’e yükseltildi.
  • Jessie: Ana saldırı hasarı 820’den 840’a yükseltildi. Süper gücünün hasarı mermi başına 240’tan 260’a yükseltildi.
  • Crow: Ana saldırı hasarı 300’den 320’ye yükseltildi. Süper saldırı hasarı 300’den 320’ye yükseltildi. Ekstra zehirli yıldız gücü düşman hasar azaltımı %13’ten %16’ya yükseltildi.
  • Piper: Pusu yıldız gücü hasar bonusu 500’den 800’e yükseltildi.
  • Mortis: Ruh toplayıcı yıldız gücü öldürülen düşman başına sağlık yenilenme bonusu 1400’den 1800’e yükseltildi.
  • Gene: Büyülü süs yıldız gücü iyileştirme bonusu 200’den 300’e yükseltildi.
  • Bibi: Atış pozisyonu yıldız gücü savunma bonusu %40’tan %30’a düşürüldü.
  • Tick: Mayınların patlama yarıçapı %6 düşürüldü. Mayınların yerde kalma süresi 2 saniyeden 1.6 saniyeye düşürüldü.
  • Primo: Meteor hızı yıldız gücü hareket hızı bonusu süresi 5 saniyeden 4 saniyeye düşürüldü.

Bug Düzeltmesi: Tara’nın iyileştiren gölge yıldız gücü artık görünmez takım arkadaşlarını da iyileştirecek. Oyunların bazıları bu düzeltmeden pek memnun olmadılar çünkü Tara’nın gölgesi Leon görünmezken onun peşinden geleceği için Leon’un nerede olduğunu göstereceği yönünde kaygıları var. Muhtemelen Supercell bu konuda da ufak bir düzeltme yapacaktır.

Mobidictum olarak Brawl Stars Ekim 2019 güncellemesini inceledik. Yepyeni Brawl Stars haberleri ve rehberlerle görüşmek dileğiyle. Mobidictum‘u takip etmeye devam edin!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili İçerikler