Brawl Stars harita yarışması başladı

Brawl Stars’ta kendi haritanızın olmasını ister misiniz?
brawl stars harita

Brawl Stars harita yarışması ile yaptığınız özel haritaların oyuna eklenme şansını yakalayabilirsiniz. En popüler mobil oyunlar arasında yer alan ve milyonlarca oyuncusu olan oyunda kendi haritanızın olmasını istiyorsanız hemen detayları aktaralım.

Brawl Stars Harita Yarışması

Rekabetçi oyunlarda topluluktan gelen haritaların kullanıldığını birçok kez görmüştük. Bu konuda Brawl Stars da dışarıdan gelen haritalara sıcak bakıyor. Profesyonel olarak mobil oyun haritaları yapan Binnyboy ile ortak bir harita yarışı düzenliyorlar. Bu yarışmasın sonunda bolca ödül ve seçilen haritaların oyuna eklenme şansı bulunuyor.

Harita yarışması Binnyboy’un Discord sunucusu üzerinden gerçekleşiyor. Haritaları yaparken belirli bir tema belirlemeniz gerekiyor. En önemlisi ise üç koridor olmalı ve oyunlar hızlı geçmeli. Bunun dışında her oyun modu için en fazla iki harita gönderebiliyorsunuz. Gönderilen haritalar Brawl Stars topluluğu tarafından oylamaya açılacak. Oylamaların sonunda kazanan harita oyuna eklenecek ve yaratıcısına da çok güzel ödüller verilecek. Siz de haritanızın oyunda yer almasını istiyorsanız yarışmaya başvurabilirsiniz.

Harita yarışmasına başvurular 14 Nisan tarihinde başlayacak. Yarından itibaren yaptığınız haritaları Discord sunucu üzerinden gönderebilirsiniz. Yarışma başvuruları 21 Nisan tarihinde sona erecek. Bu tarihten sonra gönderilen tüm haritalar listelenecek ve 23 Nisan tarihinde oylamaya açılacak. Oylamaya herkes katılabilecek ve 26 Nisan tarihinde sona erecek. Harita yarışmasının kazananı ise 28 Nisan tarihinde açıklanacak.

Brawl Stars
Brawl Stars – Harita yarışmasının kuralları ve ödülleri

Yarışmanın Kuralları ve Ödülleri

Yarışmanın ana kuralı yaptığınız haritaların bir temaya sahip olması. Yani haritaların anlattığı bir hikaye olmalı. Buna bir örnek vermek gerekirse, bir ormanı veya fabrikayı anlatıyor olabilir. Bu karar tamame size ait oluyor. Bunun dışında haritada oynanacak oyunların hızlı bir şekilde geçmesi gerekiyor. Son olarak da haritada en az 3 koridor olmalı. Üç koridor altında veya az önce bahsettiğimiz kurallara uymayan haritalar olursa maalesef yarışmaya katılamıyor.

Yarışmanın ana ödülü aslında yapılan haritanın oyuna eklenmesi. Ancak bunun dışında oyun içi para birimi olan Gems de kazanan kişiye bol bol verilecek. Bu nedenle bir an önce haritalarını yapmaya başlasanız iyi olur. Brawl Stars haritalarının nasıl yapıldığını bilmiyorsanız aşağıdaki videodan destek alabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=HlwPu7d-A0s

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts