Brawl Stars’ın istatistikleri ne durumda?

Sayılar havada uçuşuyor!
brawl stars harita istatistikleri
Brawl Stars istatistikleri ne durumda?

Mobil oyun dünyasının öne çıkan oyunlarından Brawl Stars için yeni veriler paylaşıldı. Supercell yöneticilerinden Frank Keienburg, Pocket Gamer’a yaptığı açıklamalarda oyunun istatistiklerine dair birtakım bilgiler paylaştı.

Brawl Stars’ın hedeflediği istatistikler konusunda net bir sayı veremeyeceğini söyleyen yönetici, oyunun Map Maker alanında şimdiye kadar 250 milyon harita yapıldığını belirtti.

Brawl Stars’ın resmi YouTube kanalının şu an 10 milyondan fazla abonesi bulunuyor. Brawl Stars odaklı içerikler paylaşayan YouTuber ve yayıncıların da eklenmesiyle, Brawl Stars’ın her ay yüz milyonlarca izlenme aldığını söyleyebiliriz.

Esporda durum nasıl?

Brawl Stars son dönemde espor üzerine de çalışmalarını sıklaştırmıştı. Brawl Stars içindeki sistemi daha rekabet odaklı hale getirmeyi amaçlayan oyun, her ay 20 milyon oyuncuyu espor etkinliklerinde ağırlıyor.

Sensor Tower verilerine göre 2021’in ilk aylarında Brawl Stars’ın bugüne kadarki geliri 1 milyar doları aştı. Bu konu üzerine de görüşleri sorulan Keienburg, bu konuda net bir sayı veremeyeceğini ama böyle bir eşiği geçmenin ekip için harika bir an olduğunu belirtti.

Şampanya ve McDonald’s

Brawl Stars ekibi, koronavirüsün kontrol altına alınmasıyla birlikte 1 milyar dolarlık geliri aşmalarını kutlamak amacıyla şampanya patlatacak ve McDonald’s yiyecekler.

Bir süre önce Brawl Stars karakter çıkarma taktiklerini denediğimiz bir video paylaşmıştık. Aşağıdaki videodan o taktiklerin ne kadar doğru ne kadar yanlış olduğunu görebilirsiniz.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts