Brawl Stars Rico Rehberi

Brawl Stars Rico

Brawl Stars Rico efsane bir taarruz karakteridir. Rakiplerine karşı uzun menzilde daha avantajlıdır. Rico’nun silahı ve mermileri özeldir. Bu yüzden mermileri duvarlardan sekerek rakibe tekrar dönebilmektedir. Bu sayede bir taşla iki kuş vurabilirsiniz. Karakterimiz Süper Nadir Karakterler sınıfına dahildir. Ayrıca karakterimizin ismi önceden Ricochet idi. 29 Ocak 2019’daki güncelleme ile beraber ismi Rico’ya çevirildi.

Brawl Stars Rico Karakterinin Genel Özellikleri

Brawl Stars Rico karakterinin mermileri duvarlardan sekebildiğinden dolayı bir çok oyuncu tarafından tercih edilmektedir. Rico karakteri bir taaruz karakteridir. Ana saldırısını kullandığınızda karakterimiz rakibini özel mermiler ile vurur. Mermi başına 10. seviye bir Rico 448 hasar vermektedir. Ayrıca 10. seviye bir Rico 3640 sağlığa sahiptir. Karakterimizin sağlığı diğer oyunculara göre ortalamanın altındadır. Ama sebebi ise karakterimizin uzun menzilli olmasıdır. Rico ile oynarken genellikle  rakibinize uzaktan saldırmalısınız. Aksi taktirde rakibiniz daha avantajlı olur.

Brawl Stars Rico Rehberi
Rico Karakteri

Özel güç

Karakterimizin özel gücü ana saldırısı ile aynıdır. Fakat mermiler daha güçlüdür ve daha hızlı hareket ederler. Ayrıca özel gücünüzü kullandığınızda mermilerinizin hepsi bir rakibe hasar verir ise özel gücünüz yeniden açılmaktadır. Bu yüzden ateş ederken daha dikkatli olmalısınız. Rico’nun bu özelliği oyunculara büyük bir avantaj sağlamaktadır. 10. seviye bir Rico mermi başına rakibine 448 hasar vermektedir.

Yıldız Güçleri

Süper Zıpır

Bu yıldız gücünü kullandığınızda Rico’nun mermileri olduğundan daha hızlı hareket eder. Bu sayede rakibe ilave olarak 100 hasar daha verir.

Mekanik Kaçış

Mekanik Kaçış yıldız gücü size avantaj sağlayacak bir özellik sunar. Bu yıldız gücünü kullandığınızda Rico’nun sağlığı %40’ın altına düştüğünde hareket hızı otomatik olarak %34 artar. Zaten hızlı olan karakterimizin sağlığı azaldığında yakalamak çok zor oluyor. Bu sayede rakiplerinizin sizi kovalaması tam bir saçmalık olur.

Rico Karakterinin Oynanış Taktikleri

  1. Rico ile savaşırken rakiplerinizden uzak durmaya çalışın çünkü Rico’nun sağlığı çok düşüktür.
  2. Rico’nun özel gücünün menzili daha fazladır bu yüzden sizden kaçmaya çalışan rakiplerinizi özel güç ile vurmak daha mantıklı olacaktır.
  3. Rakiplerinizi duvarların etrafına sıkıştırmaya çalışın. Bu sayede karakterinizin mermileri sekecek ve daha fazla hasar verecektir.
Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler