Supercell Brawl Stars Şampiyonası için ESL ile anlaştı

Supercell, 2020 Brawl Stars Şampiyonası için ESL ile anlaştığını duyurdu.
Brawl Stars Şampiyonası

Supercell, bu senenin son çeyreğinde düzenlenecek olan Brawl Stars Şampiyonası için ESL ile anlaştığını açıkladı. Supercell Şampiyona’nın ilk adımı için haftalık mücadeleleri oyunculara sundu. Haftalık mücadelelerde 15 maç kazanan oyuncular bir sonraki elemelere katılmaya hak kazanıyor. Fakat bu mücadelelerde maksimum 3 kere kaybetme şansınız var.

Şampiyona Polonya stüdyolarından canlı olarak yayınlanacak

7 Mart tarihinden itibaren ESL, bölgesel açık elemeleri yönetmeye başlıyor. Bunun dışında Polonya’da bulunan ESL stüdyolarında da aylık finaller canlı olarak yayınlanacak. Sonbaharda ise organizasyon, Brawl Stars Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak. Aylık finallere katılmak isteyen takımların bölgesel açık elemelerinde kendini kanıtlaması ve dereceyi girmesi gerekecek. ESL’in böyle bir adım atması mobil espor sektörünün büyümesinde büyük rol oynadı.

Brawl Stars Şampiyonası
ESL, Polonya Stüdyoları’nda daha önceden Clash of Clans finallerini sunmuştu.

Brawl Stars Şampiyonası kazananı en iyinin de iyisi olacak

Supercell espor yetkilisi Kim Jensen bu anlaşma hakkında “2020 Brawl Stars Şampiyonası önceki espor turnuvalarına nazaran, tüm oyuncuların global sahnede mücadele etmesini mümkün kılıyor. Turnuvanın eleme sistemi oyunculara büyük bir kapı açıyor. Yani turnuvanın şampiyonu en iyinin de iyisi olacak. Brawl Stars’ta espor turnuvaları oyunun beta sürümünde oyuncular tarafından düzenlenmeye başladı. Supercell olarak bunun devamlılığını sağlayacağız.” açıklamalarında bulundu.

Supercell 2019 Brawl Stars Şampiyonası için 250 bin dolarlık ödül havuzu koymuştu. Bu turnuva 94 bin anlık izleyici ile büyük bir rekora imza attı. Bu sene düzenlenecek Şampiyonanın ödül havuzu ise 1 milyon dolar olarak belirlendi. 2020 Brawl Stars Şampiyonası’nın tüm detaylarına Brawl Stars’ın espor sitesinden ulaşabilirsiniz. Daha fazla Brawl Stars içeriği için Mobidictum’u takip etmeyi unutmayın!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler