Call of Duty Mobile Açılmıyor İse Ne Yapmalıyız?

Call of Duty Mobile açılmıyorsa bu rehberi takip edin!
Call of Duty Mobile Açılmıyor

Son dönemin popüler mobil oyunu ilk çıktığında bazı problemleri de beraberinde getirmişti. Oyuncuların yaşadığı en büyük sıkıntı ise oyunun hiç çalışmaması oldu. Biz de “Call of Duty Mobile açılmıyor ise ne yapmalıyız?” sorusunun cevaplarını sizler için araştırdık.

Call of Duty Mobile Açılmıyor Sorunu!

Call of Duty Mobile Açılmıyor
Oyun açılmadığı zaman ne yapmalıyız?

Oyun ilk çıktığında büyük bir çoğunluğun yaşadığı bir sıkıntı vardı. O da yükleme ekranında oyunun takılması veya oyundan atılmak. Bu sorunu genel olarak dönem dönem hala görüyoruz. Genel olarak oyun içi hatalardan dolayı kaynaklansa da bazı durumlarda telefon ayarlarınızdan dolayı bu tarz hatalar alabiliyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken en temel şey ise oyunu sürekli olarak güncellemek.

Bazı oyunlara yeni güncellemeler gelse de oynamaya devam edebiliyorsunuz. Bu durumda oyunda yeni özellikler olsa da veya bazı hatalar düzeltilse de siz oyunu güncellemediğiniz için bunlardan faydalanamıyorsunuz. Bu durumu yaşamamak için kesinlikle her zaman oyunun son sürümünü kontrol etmelisiniz.

Telefon Güncellemelerini Kontrol Edin!

İkinci olarak önereceğimiz yöntem ise telefon güncellemeleri. Her oyun Anroid veya iOS’un belli sürümlerine uyumlu olarak yapılıyorlar. Örneğin telefonunuz iyi olsa bile birkaç sürüm eski bir Android işletim sistemi kullanıyorsanız oyunlar açılmayabilir veya hatalar verilebilir. Bu durum oyuncuların en çok karşılaştığı durumlardan biri. Bu yüzden eğer bir oyunda hata alıyorsanız önce oyun ve telefon güncellemeleri kontrol etmelisiniz.

Oyun Sunucularını Takip Edin!

PUBG Mobile, Fortnite ve Call of Duty Mobile gibi oyunlar çok fazla oyuncuya sahip. Bazen akşam saatlerinde veya hafta sonları çok fazla yoğunluk yaşanabiliyor. Bu yoğunluklar sunucu çökmelerine neden olabiliyor. Bu yüzden oyuna giriş yapamadığınız zamanlar, resmi sitesinden veya sosyal medya hesaplarından sunucuların durumuna bakabilirsiniz.

Bu tarz yoğunluklar olduğunda bazen güvenlik amaçlı sunucular sizi sıraya sokabiliyor. Yani oyuna o an giriş yapmak isteyen herkesin belli bir sırası oluyor ve sırası geldiğinde oyuna giriş yapabiliyor. Bu yöntem birçok popüler bilgisayar ve mobil oyunların aldığı bir güvenlik tedbiri. Bu tarz bir engelle karşılaşmamak için telefonunuzu bir kez açıp kapatmak işinize yarayabilir. Ancak bu konuda kesin bir bilgi bulunmuyor.

Oyuna Yeterli Alanı Bıraktınız Mı?

Bir diğer sık yaşanan sorun ise telefonların hafızalarından kaynaklanan problemler. Son dönemde çıkan birçok oyun güçlü bir depolama alanı ve bellek desteği istiyor. Ancak telefonunuzda yeterli alan yoksa veya bellek gücünüz yeterli değilse oyunların açılmaması veya oyun sırasında hatalar almanız çok normal. Özellikle yeni nesil mobil oyunlar artık neredeyse oynanış ve grafik kalitesi açısından orta seviye bilgisayar oyunlarına denk olmaya başladığı için, oyun oynamayı seviyorsanız size tavsiyemiz güçlü bir telefon almanız olacaktır. Veya emülatörler ile bilgisayardan oynamanız. Bunun için size tavsiye edebileceğimiz en güçlü ve kullanışlı emülatör ise BlueStacks olacak.

BlueStacks İle Oynamanın Avantajları Neler?

Call of Duty Mobile Açılmıyor
Daha fazla alan daha fazla kontrol.

BlueStacks bir emülatör. Emülatörler bilgisayardan mobil oyunları oynayabilmenizi; Facebook, Twitter ve Instagram gibi mobil uygulamaları telefon veya tabletten kullanıyormuş gibi kullanmanızı sağlıyor. BlueStacks ise hem ücretsiz hem de en kullanışlı emülatör olarak göze çarpıyor. Ayrıca en son gelişmelere hızlı gelen güncellemeler ile cevap vererek, hatasız ve kesintisiz olarak oyun oynamanızı sağlıyorlar.

Call of Duty Mobile Açılmıyor
Çatışma anında bile hiç kasmadan sorunsuz oynanabiliyor.

Telefondan oyun oynarken yaşanan en büyük sıkıntı şarj ve internet problemi. Özellikle günümüz tarifelerinde yüksek internet paketlerinin fiyatları çok yüksek. Hal böyle olunca kullanıcılar da internetlerini olabildiğince korumaya ve Wi-Fi bağlantısı varken video izlemeye veya oyun oynamaya çalışıyorlar. Bir diğer büyük sıkıntı ise şarj. Son yıla kadar çıkan tüm telefonların neredeyse tamamında şarj problemi yaşanıyor. Yarım saat bile oyun oynasanız şarjınızın %50’den fazlasını kaybedebiliyorsunuz. Bu da telefondan oyun oynamamak için bir başka neden oluyor.

Call of Duty Mobile Açılmıyor
Rekabetçi arenada kendinizi bir adım öne taşıyın.

Ancak BlueStacks ile direkt bilgisayardan oyun oynayacağınız için ne şarj ne de internet probleminiz olacak. Dilediğiniz kadar oyun oynayabilirsiniz. Hatta klavye ve fare yardımıyla telefondan oynarken çok zorlandığınız oyunlar, BlueStacks ile size çocuk oyuncağı geliyor. Call of Duty Mobile, PUBG Mobile gibi çevrimiçi rekabetçi oyunlarda ise rakip oyunculara karşı ciddi bir avantaj sağlıyorsunuz.

BlueStacks İle CoD Mobile’ı Bilgisayardan Oynamak!

Call of Duty Mobile Açılmıyor
Zafere giden yol BlueStacks ile daha çabuk aşılıyor.

Eğer siz de Call of Duty Mobile’ı bilgisayardan oynamak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey buradan BlueStacks‘i indirmek. Ardından aynı telefondaymış gibi Play Store’a girebilir ve oyunu indirebilirsiniz; Kurma derdi de yok. Oyun indikten sonra otomatik olarak kuruluyor. Size de sadece bilgisayardan mobil oyun oynamanın keyfini çıkarmak kalıyor.

CoD Mobile’ı BlueStacks‘te kurduktan sonra oyunun giriş ekranında telefondaki hesabınıza giriş yapabiliyorsunuz. Eğer yeni bir hesap açmak isterseniz de “Yeni Hesap Oluştur” kısmından hesap oluşturabilirsiniz. Oyuncuların birçoğunun korktuğu hesap bilgilerinin kaybolma durumu kesinlikle yaşanmıyor. Ayrıca tamamen yasal olan bu uygulama sayesinde, oyun grafiklerinin ve oynanışının tüm zevkini çıkartabiliyorsunuz. Oyunun ayarlarını da uygulama talimatları ile kolayca yapabiliyorsunuz. Örneğin fare hızınızdan, hangi tuşa basarsanız geri gidecek gibi birçok detaylı ayarı tek tıklama ile yapabilirsiniz.

Total
0
Shares
4 Yorum
  1. Maalesef, kod mobile bluestacks’ta açılmıyor. Oyun yüklenirken hata veriyor ve oynatmıyor. Bunun bir çözümü yok mu?

  2. ben mobil im ve bende face book dan baglanmaya çalışınca taarih ve saat hatsı diyor. Ama benim tarihimde saat im de doğru ne yapmalıyım.Yardımcı olursanız sevinirim

  3. ben mobil im ve bende face book dan baglanmaya çalışınca taarih ve saat hatsı diyor. Ama benim tarihimde saat im de doğru ne yapmalıyım.Yardımcı olursanız sevinirim .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler