Call of Duty Mobile Beyaz Ekran Hatası Nasıl Çözülür?

cod mobile beyaz ekran

Call of Duty Mobile beyaz ekran hatası ile birçok oyuncunun canını sıkıyor. Araştırdığımız kadarıyla bu sorunun net bir çözümü bulunuyor. Şimdilerde sadece Android cihazlarda olduğu görülen bu hata, cache’lerin temizlenmesi ve misafir hesap yerine Facebook veya Google Play hesabıyla giriş yapılmasıyla çözülebiliyor. Bunlar çözüm olmazsa en temel yöntem olan oyunu silip yeniden yüklemek de kökünden çözüm diyebiliriz. Tabii oyunu BlueStacks ile PC’den oynayarak da sorunu temelden çözebilirsiniz.

Call of Duty Mobile Beyaz Ekran Hatası Çözümü

Bu hatanın çözümü için oldukça net bir yöntem bulunuyor. Oyun içinde yapmaya çalışacağınız hiçbir şey bu sorunun oluşmasını engellemeyecektir. Öncelikle onu belirtelim ve çözüm için yapabileceğiniz üç basit şeyden bahsedelim.

  1. Ayarlar > Uygulama Yöneticisi > Call of Duty Mobile > Verileri Temizle
  2. Giriş yaptığınız hesap misafir hesap ise bu sorunu yaşama ihtimaliniz bulunuyor. O yüzden Facebook veya Google Play hesabınızla girmeyi unutmayın.
  3. En temel yöntem: Oyunu silip yeniden yükleyerek bu hatayı çözebilirsiniz.
  4. Alternatifimiz ise BlueStacks! Oyunu BlueStacks ile PC üzerinden oynayarak telefonda yaşadığınız sorunların hiçbirini yaşamazsınız.

Peki Oyun Hiç Açıklmıyorsa Ne Yapmalıyız?

  1. Telefonunuz sistem bazında iyi olsa bile birkaç sürüm eski bir Android işletim sistemi kullanıyorsanız oyunlar açılmayabilir veya hatalar verilebilir. Bu durum oyuncuların en çok karşılaştığı durumlardan biri. Bu yüzden eğer bir oyunda hata alıyorsanız önce oyun ve telefon güncellemeleri kontrol etmelisiniz.
  2. PUBG Mobile, Fortnite ve Call of Duty Mobile gibi oyunlar çok fazla oyuncuya sahip. Bazen akşam saatlerinde veya hafta sonları çok fazla yoğunluk yaşanabiliyor. Bu yoğunluklar sunucu çökmelerine neden olabiliyor. Bu yüzden oyuna giriş yapamadığınız zamanlar, resmi sitesinden veya sosyal medya hesaplarından sunucuların durumuna bakabilirsiniz.
  3. Bir diğer sık yaşanan sorun ise telefonların hafızalarından kaynaklanan problemler. Son dönemde çıkan birçok oyun güçlü bir depolama alanı ve bellek desteği istiyor. Ancak telefonunuzda yeterli alan yoksa veya bellek gücünüz yeterli değilse oyunların açılmaması veya oyun sırasında hatalar almanız çok normal. Özellikle yeni nesil mobil oyunlar artık neredeyse oynanış ve grafik kalitesi açısından orta seviye bilgisayar oyunlarına denk olmaya başladığı için, oyun oynamayı seviyorsanız size tavsiyemiz güçlü bir telefon almanız olacaktır.
  4. Emülator! Mobil cihazlardaki sorunları yaşamamak için oyunu BlueStacks ile PC üzerinden oynayabilirsiniz.
Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler