Call of Duty: Mobile Garena Invitational etkinliği iptal edildi

Daha önce koronavirüs nedeniyle ertelenen Call of Duty: Mobile Garena Invitational 2020’nin tamamen iptal edildiği açıklandı.
Call of Duty Mobile Garena Invitational

Call of Duty Mobile, Garena Invitational etkinliğini koronavirüsten dolayı sağlık önlemleri almak amacıyla iptal etmek zorunda kaldı.

Call of Duty: Mobile Garena Invitational İptal Edildi

Call of Duty: Mobile Garena Invitational etkinliğinin toplamda 65 bin dolarlık ödül havuzu bulunuyordu. Garena World 2020’nin Tayland’ın başkenti Bangkok’ta yapılması, Güneydoğu Asya’nın altı bölgesinden toplam sekiz takımın katılması ve etkinliğin mobil oyunlar arasında en büyük spor etkinliği olması planlanıyordu.

Call of Duty Mobile

Turnuva, koronavirüs nedeniyle daha önceden ertelenmişti, ancak yapılan açıklamayla tamamen iptal edildiği duyuruldu. Garena, bu kararın turnuvayı çevrim içi gerçekleştirebilmek için alternatif yolları keşfettikten sonra ve birçok seyircinin bir araya gelmesinin büyük risk taşımasından dolayı iptal edildiğini söyledi. Garena ayrıca oyuncularının, taraftarlarının, ortaklarının ve personelinin sağlığı ve refahının en önemli önceliği olduğunu da belirtti.

Turnuvanın iptal kararı katılmayı düşünen seyirciler ve oyuncular için büyük bir hayal kırıklığı olsa da önceliğin sağlık olması gerektiği herkes tarafından kabul edilmeli. Ayrıca gelecekte oyun için daha fazla etkinliği yapılması bekleniyor. Call of Duty Mobile geliştiricisi Mike Chang, herkesin sağlıklı olmasını istediğini ve bunun için firma olarak tedbirler alındığını ancak böyle bir etkinliğin insan sağlığı açısından büyük bir risk taşıdığını söyledi. Bir sonraki etkinliğin dünya genelinde eğer koronavirüs pandemisi sona ererse ocak ayında olacağı da açıklandı.

Malezya’da devam etmekte olan ESL Şampiyonası ise 11 Nisan’da dört takım ile çevrim içi olarak gerçekleşecek. Toplam ödül 40.000 RM olan bu etkinlikte kazanan takıma Call of Duty Mobile’da Malezya’nın en iyisi unvanı verilecek. Toplam 40.000 RM ödül bulunan etkinlikte şampiyon takıma 20.000 RM, 2. takıma 10.000 RM, 3. takıma 6.000 RM, 4. takıma ise 4.000 RM ödül verilecek.

Yapmış olduğumuz haberleri anında görmek isterseniz sitemizden bildirimleri açabilirsiniz. Ayrıca yapmış olduğunuz turnuva ve çekilişlerden haberdar olmak için Discord adresimize gelebilirsiniz. Daha fazla haber için Mobidictum sayfasını takipte kalın. İyi oyunlar dileriz!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler