Call of Duty Mobile Hile Çeşitleri

Call of Duty Mobile hile konusu epey can sıkıcı ama bu konuda bilgili olmakta fayda var. Siz bu konuya ne kadar hakimsiniz?
call of duty mobile hile
Call of Duty Mobile hile çeşitlerine ne kadar hakimsiniz? Hile çeşitlerine hakim olarak onlarla daha kolay mücadele edebilirsiniz.

Call of Duty Mobile hile konusu, emeğiyle oynayan oyuncuların en büyük problemlerinden biri. Çünkü başta keyif almak ve akabinde kazanmak için oynadığımız oyunda hileyle karşılaşmak epey can sıkıcı oluyor. Peki oyundaki hileler hakkında tam olarak ne biliyorsunuz?

Call of Duty Mobile Hile Çeşitleri

Çoğu oyunda olduğu gibi Call of Duty Mobile’da da hile bulunuyor. Oyunun geliştirici ekibi bu durumun önüne geçmek için epey uğraşsa da tam olarak başarı yakaladığı söylenemez. Dışarıdan bakıldığında hileyi engelleme konusu epey basit görünse de, aslında oldukça zor ve zahmetli bir iş. Ve oyunun geliştirici ekibi bu çalışmayı gayretle sürdürüyor.

cod mobile hile çeşitleri
Call of Duty Mobile hile konusu, emeğiyle oynayan oyuncuların ve geliştirici ekibin en büyük sıkıntılarından biri.

Call of Duty Mobile içerisinde çeşitli hileler bulunuyor. Bu hilelerden ön plana çıkanlar ise aimbot hilesi, radar hilesi ve wallhack hilesi. Çoğunlukla oyun içi deneyimi etkileyen ve kullanan oyunculara illegal olarak çeşitli avantajlar sağlayan bu hilelerin kullanılmasının sonucunda doğal olarak bir cezai yaptırım söz konusu. Bu hilelere dair detayları öğrenerek rakiplerinizin hile kullanıp kullanmadığını daha iyi bir şekilde anlayabilir ve ona göre oyuncuyu raporlayabilirsiniz.

Aimbot Hilesi

cod mobile hile çeşitleri aimbot hilesi
Call of Duty Mobile hile çeşitlerinde değineceğimiz ilk hile olan aimbot hilesi, oyun içerisinde en çok kullanılan hilelerden biri.

Call of Duty Mobile hile çeşitlerinde bahsedeceğimiz ilk hile, aimbot hilesi. Adından da anlayabileceğiniz üzere aimbot hilesi, kullanıcısına aim konusunda ciddi bir destek sağlıyor. Öyle ki, bu hileyi kullanan oyuncular skor almak için ekstra bir çaba içerisine girmiyor. Kullandıkları hile programı, aim ve skora dair her şeyi onlar yerine gerçekleştiriyor. Bir savaş oyunundaki en keyifli şey olan ateş etme işini programa bırakmanın mantığını hala anlayamasak da aimbot hilesi ne yazık ki en çok kullanılan hilelerin başında geliyor. Bir oyuncunun aimbot hilesi kullanıp kullanmadığını anlamak içinse yaptığı atışlardan fikir sahibi olabilirsiniz. Aimbot kullanan oyuncular genelde imkansız atışlarla skorlar alır ve hiçbir atış kaçırmaz. Daha önce de belirttiğimiz gibi aimbot hilesini kullanan kişinin ekstra bir şey yapmasına gerek yok. Çünkü hile, bir oyuncuyu gördüğü an otomatik olarak tetikleniyor ve sizin yerinize atışı yapıyor.

Wallhack Hilesi

cod mobile hile çeşitleri wallhack hilesi
Duvar arkasındaki oyuncuları görmek için kullanılan wallhack hilesi, oyunun en popüler hilelerinden biri.

Aimbot hilesiyle çok sık kullanılan ve beraber kullanıldığında birbirlerini tamamlayan wallhack hilesi, oyun içerisindeki en popüler hilelerden bir diğeri. Düşmanları duvar arkasından görmeyi sağlayan wallhack hilesi, kullanan oyuncuya ciddi bir avantaj sağlıyor ve rakibin hamlelerini çaresiz bırakıyor. Siz bir yere çıkmadan önce sizin oraya çıkacağınızı bilen bir oyuncu düşünün. O, sizin nereye çıkacağınızı biliyor iken sizin ondan haberiniz bile yok. Ne yapabilirsiniz? Yapabileceğiniz hiç bir şey yok. Bu hileyi kullanan oyuncuları tespit etmek için oyuncuların atışlarına dikkat edebilir ve hareketlerini dikkatle izleyebilirsiniz. Wallhack kullanan oyuncuların hareketleri genelde hep şüphe uyandırır. O yüzden bu hileyi kullanan oyuncuları tespit etmekte zorlanmazsınız.

Radar Hilesi

cod mobile hile çeşitleri radar hilesi
Bahsettiğimiz diğer iki hileden daha masum duran radar hilesinin sağladığı avantajlar, diğer hilelerin sağladığı avantajlardan az değil.

Wallhack ve aimbot hilesinden daha masum görünen radar hilesi, aslında o kadar masum değil. İsminden anlaşılacağı üzere radarda belirli avantajlar sağlayan bu hile, oyuncular tarafından wallhack hilesi ile karıştırılıyor. Oldukça benzer yanlarını söylemek mümkün olsa da bu iki hile birbirinden farklı. Çünkü radar hilesi ile harita üzerindeki oyuncuların konumlarını sürekli takip edebilirsiniz. Wallhack hilesinde oyuncuları duvar arkasında görseniz dahi harita üzerindeki net konumunu anlamak biraz zor olabiliyor. Ancak radar hilesi ile rakibinizin tam konumunu bilebiliyorsunuz. Diğer hileler kadar popüler olmasa da sağladığı avantaj bakımından onlardan eksik kalmayan radar hilesini tespit etmek için wallhack hilesinde kullandığınız yöntemleri kullanabilirsiniz. Bu veya başka hileleri kullandıkları tespit edilen oyuncular, oyunun geliştirici ekibi tarafından önce geçici olarak, sonrasında ise kalıcı olarak oyundan uzaklaştırılıyor. Call of Duty Mobile’a dair daha fazla içerik için Mobidictum’u takipte kalabilir ve YouTube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts