Call of Duty Mobile Hileleri ve Hile Cezaları

Call of Duty Mobile hile

Call of Duty Mobile hile kullanan ve uyumsuz oyunculara birtakım yaptırımlarda bulunarak hile ve rahatsızlık verici davranışların önüne geçmeyi planlıyor. Call of Duty Mobile’ın bu tür uygunsuz hareketlerde bulunan oyunculara yaptığı işlemleri tek tek sizlere aktardık.

Call of Duty Mobile hile kullananlara ne ceza veriyor?

Call of Duty Mobile hile kullanan ve diğer oyuncularla uyum içinde olmayıp sportmenlik dışı hareket eden oyunculara birtakım yaptırımlar uygulayacak. Uygulanacak yaptırımlar ise şu şekilde:

Call of Duty Mobile hile
Call of Duty Mobile hile kullananlar için birçok yaptırımda bulunuyor.

Modifikasyonlar/Hackleme için yetkisiz üçüncü taraf yazılım kullanımı

Adil olmayan avantaj kazanmak, istatistikleri veya oyun verilerini manipüle etmek için yetkisiz üçüncü taraf yazılımları kullanan tüm kullanıcılar hakkında yaptırım uygulanır. Yetkisiz üçüncü taraf yazılımlar, bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, şu belirtilenler olabilir: aimbot, wallhack, trainer, istatistik hackleri, doku hackleri, liderlik tablosu hackleri, injector, ve oyun verilerini değiştirmek için kullanılan tüm yazılımlar

 • İlk suç: Kullanıcı geçici olarak oyun içi sohbetten ve oyuna erişimden men edilir ve liderlik tablolarından da geçici olarak çıkarılır.
 • Aşırıya kaçan veya tekrarlanan suçlar: Kullanıcı oyundan kalıcı olarak men edilir, istatistikleri sıfırlanır ve liderlik tablolarında bir daha yer alamayacak şekilde engellenir.
Call of Duty Mobile hile
Call of Duty Mobile’da hile kullanırsanız kalıcı olarak oyundan men edilebilirsiniz.

Korsan İçerik

Call of Duty’ı yasal olmayan yollarla edinmiş tüm kullanıcılar hakkında yaptırım uygulanır.

 • İlk suç: Kullanıcı, oyundan kalıcı olarak men edilir, istatistikleri sıfırlanır ve liderlik tablolarında bir daha yer alamayacak şekilde engellenir.
Call of Duty Mobile hile
Call of Duty Mobile’ı desteklenmeyen cihazlar kullanarak oynarsanız geçici veya kalıcı olarak oyundan men edilirsiniz.

Desteklenmeyen Çevresel Cihazlar ve Uygulamalar

Oyunla etkileşime girmek için desteklenmeyen bir harici donanım cihazı veya uygulamasını devreye sokup bunu hile yapmak için kullanan tüm kullanıcılara yaptırım uygulanır. Desteklenmeyen çevresel cihazlar ve uygulamalar, bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, şu belirtilenler olabilir: Modifiye edilmiş oyun kolları, IP flood yazılımları ve lag switchler.

 • Hafif suç: Kullanıcı oyundan geçici olarak men edilir, istatistikleri sıfırlanır ve liderlik tablosundaki girişleri silinir.
 • Aşırıya kaçan ve tekrarlanan suçlar: Kullanıcı oyundan kalıcı olarak men edilir. İstatistikleri sıfırlanır ve liderlik tablolarında bir daha yer alamayacak şekilde engellenir.
Call of Duty Mobile hile
CoD Mobile zombi mod

Öne Geçme

DP, prestij, oyun puanı, silah seviyesi kazanmak ya da oyun içi ögelerin kilidini açmak amacıyla oyunu kendi çıkarları için kullanmak üzere başka bir kullanıcıyla iş birliği yapan tüm kullanıcılar hakkında yaptırım uygulanır.

 • İlk suç: Kullanıcı oyundan geçici olarak men edilir, istatistikleri sıfırlanır ve liderlik tablosundaki girişleri silinir.
 • Aşırıya kaçan veya tekrarlanan suçlar: Kullanıcı oyundan kalıcı olarak men edilir, istatistikleri sıfırlanır ve liderlik tablolarında bir daha yer alamayacak şekilde engellenir.
Call of Duty Mobile hile
Call of Duty Mobile’da bile bile oyun açıklarını kullanmak da ceza almanıza neden olur.

Oyun Açığı veya Oyun Hatası Bulma

Oyun kodundaki veya belirlenmiş oyun kurallarındaki bir açıktan faydalanan tüm kullanıcılar hakkında yaptırım uygulanır. Bununla sınırlı olmamak kaydıyla, ilgili bir örnek olarak haritasında bir açıklık bulup bilinçli olarak harita sınırının dışına çıkmak verilebilir.

 • İlk suç: Kullanıcı geçici olarak oyun içi sohbetten ve oyuna erişimden men edilir ve liderlik tablolarından da geçici olarak çıkarılır.
 • Aşırıya kaçan veya tekrarlanan suçlar: Kullanıcı oyundan kalıcı olarak men edilir. İstatistikleri sıfırlanır ve liderlik tablolarında bir daha yer alamayacak şekilde engellenir.
Call of Duty Mobile hile
Takım arkadaşlarınızı vurma veya diğer oyunculara herhangi bir şekilde sportmenlik dışı hareketlerde bulunursanız oyundan men edilirsiniz.

Diğer Oyunculara Rahatsızlık Verme

Başka bir oyuncunun oyunu dilediği gibi oynamasını engellemek için ona bile bile rahatsızlık verip takım arkadaşına kasıtlı ateş açma gibi sportmenlik dışı davranışlar sergileyen tüm kullanıcılar hakkında yaptırım uygulanır.

 • İlk suç: Kullanıcı takım arkadaşlarıyla birlikte oyundan geçici olarak men edilir. İstatistikleri sıfırlanır ve liderlik tablosundaki girişleri silinir.
 • Aşırıya kaçan veya tekrarlanan suçlar: Kullanıcı oyundan kalıcı olarak men edilir. İstatistikleri sıfırlanır ve liderlik tablolarından bir daha yer alamayacak şekilde engellenir.
Call of Duty Mobile hile
Call of Duty Mobile agresif davranışlarda bulunmak

Saldırgan Davranış

Agresif, saldırgan, küçük düşürücü veya kültürel olarak aşağılayıcı bir dil kullanan tüm oyuncular hakkında yaptırım uygulanır. Siber zorbalık ve başka her türlü taciz şekli aşırıya kaçan suç kategorisine girer ve en ağır yaptırımlarla sonuçlanacaktır.

 • İlk suç: Kullanıcı oyundan geçici olarak men edilir.
 • İkinci suç: Kullanıcı oyundan geçici olarak men edilir ve taraf olarak oyun içinde sahip olduğu ayrıcalıkları kaybeder.
 • Aşırıya kaçan veya tekrarlanan suçlar: Kullanıcı oyundan kalıcı olarak men edilir. İstatistikleri sıfırlanır ve liderlik tablolarında bir daha yer alamayacak şekilde engellenir.
Call of Duty Mobile Hile
Uygunsuz yollarla eşya kilidi açma

Uygunsuz Yollarla Elde Edilmiş İndirilebilir/Kilidi Açılabilir İçerik

Oyunun normal oynanışı dışında elde edilen içerikler barındıran envantere sahip kullanıcılar hakkında yaptırım uygulanır. Hediye olarak, sosyal bağlantılar üzerinden, müşteri hizmetlerinin müdahalesiyle veya promosyon etkinliklerinden alınmış içerikler cezaya tabi değildir.

 • İlk suç: Kullanıcılar, envanter sistemi kullanmaktan geçici olarak men edilir ve envanteri tamamen sıfırlanır.
 • Aşırıya kaçan veya tekrarlanan suçlar: Kullanıcı, envanter sistemini kullanmaktan kalıcı olarak men edilir ve envanteri tamamen sıfırlanır.
Call of Duty Mobile hile
Call of Duty Mobile

Oyun Verileri Üzerinde Kaynak Koduna Dönüştürme ve Tersine Mühendislik İşlemleri Yapma

Oyun kodu ya da disk veya bellekteki veriler üzerinde kaynak koduna dönüştürme veya tersine mühendislik işlemleri yaptığında açığa çıkan tüm kullanıcılar hakkında yaptırım uygulanır. Yazılım üzerinde “Kaynak koduna dönüştürme” veya “Tersine mühendislik yapma” EAULA’nın 3. paragraf 7. şartının ihlalidir. “Aşağıdakilerden hiçbirini yapmayacağınızı veya yapılmasına izin vermeyeceğinizi kabul edersiniz: …(7) yürürlükteki yasalara bağlı olarak yazılımda tersine mühendislik yapmak, kaynak kodunu türetmek, değişiklik yapmak, geri derleme yapmak, yazılımı parçalarına ayırmak veya yazılımın türemiş çalışmalarını oluşturmak.”

 • İlk suç: Kullanıcı geçici olarak oyun içi sohbetten ve oyuna erişimden men edilir ve liderlik tablolarından da geçici olarak çıkarılır.
 • Aşırıya kaçan veya tekrarlanana suçlar: Kullanıcı oyundan kalıcı olarak men edilir. İstatistikleri sıfırlanır ve liderlik tablolarında bir daha yer alamayacak şekilde engellenir.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts