Call of Duty Mobile hile kullanan oyuncuları uyardı!

Call of Duty Mobile
Call of Duty Mobile, hile kullanan oyuncuları sert bir dille uyardı.

Call of Duty Mobile hile kullanan oyuncuları uyardı. 6 ay önce piyasaya sunulan bu oyun gittikçe oyuncu kaybetmekte. Bunun sebebi ise oyun içi hileler. CoD Mobile’da da son zamanlarda oyuncuların hile kullanımı oldukça yaygınlaşmaya başladı. Call of Duty Mobile ise hile kullanan oyuncularını resmi Reddit hesabı üzerinden çok sert bir şekilde uyardı. Hile kullanan oyuncular tespit edildiğinde en sert şekilde cezalandırılacağından bahsetti. İşte detaylar!

Call of Duty Mobile Oyuncuları Uyardı!

Bundan tam 1 yıl önce duyurulan CoD Mobile yalnızca 6 ay önce piyasaya sürüldü. İlk çıktığı andan itibaren milyonlarca oyuncuya sahip olan CoD Mobile son zamanlarda oldukça oyuncu kaybetmeye başladı. Bu oyuncu kayıplarının sebebinin ise hile kullanımının yaygınlaşması olduğunu düşünen oyunun yapımcısı, resmi Reddit hesabı üzerinden hile kullananları uyardı.

Call of Duty mobile hile kullananları uyardı
İyi bir oyun deneyimi için hile kullanmayın.

Ayrıca yakın zamanda oyundan kaldırılan Zombi Modu’nun kaldırılma sebeplerinin arasında bu haritada hile kullanımının fazla olduğundan şüphe ediliyor olmasıydı. Ancak Activision bu karara üzülen oyuncuların bir hayli fazla olmasından dolayı bu modu tekrar getireceğini açıkladı. Son zamanlarda yaşanan bu sorunlardan dolayı CoD Mobile oldukça fazla oyuncu kaybetmekmeye başladı. Oyuncu kaybını azaltmak adına bundan böyle tavizsiz olarak hile kullanan oyuncuların cezalandırılacağı açıklandı.

Activision hile sorununu nasıl düzeltecek?

Hile kullanımının aşırı derecede artmasından dolayı oldukça oyuncu kaybetmeye başlayan CoD Mobile bu soruna çözümler buldu. Oyun içi cezalandırma politikaları tekrardan gözden geçirilerek güncellendi. Yeni maddeler ise hile yapan oyuncuları çok sert bir şekilde cezalandırmakta. Ayrıca CoD Mobile resmi Reddit hesabı üzerinden ise şu açıklamayı yaptı.

“Oyunumuzda hilecileri istemiyoruz ve onların sizin oyun deneyimlerinizi baltalamalarını, sistemlerimizi manipüle etmelerini ve oyunun dengesini bozmalarını istemiyoruz. Eğer hile yapıldığına şahit olursak, güvenlik ve yürütme politikamızda ne yazıyorsa onu uygulamaya koyacağız.”

Son zamanlarda hile kullanımı bir hayli arttı

Battle Royale tarzı mobile oyunlarda son zamanlarda hile kullanımı oldukça arttı. Yakın zamanda da CoD Mobile gibi PUBG Mobile Lite hile kullananlara savaş açmıştı. Hile kullanımlarından dolayı oyuncu sayıları ciddi miktarda düşüyor. Şirketler ise bu tür davranışların azalması için daha katı kurallar koymak için arayışlara çıktı. Siz, siz olun asla hile kullanmayın.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts