Call of Duty Mobile Kayıt ol ve Hesap Oluşturma

CoD Mobile’da yeni hesap nasıl oluşturulur?
call of duty mobile kayıt ol

Call of Duty Mobile kayıt ol ve hesap oluşturma işlemleri ile siz de tüm verilerinizi güvence altına alabilirsiniz. Biz de oyunda nasıl hesap oluşturabilirsiniz, kayıt olmanın faydaları nelerdir ve bilgisayardan CoD Mobile nasıl oynanır gibi soruların cevaplarını derledik.

call of duty mobile kayıt ol
Oyunu indirmek için görsele tıklayabilirsiniz.

Oyunda aldığınız skorlar, elde ettiğiniz seviye ve silah geliştirmeleri dahil olmak üzere tüm verilerin kaydolması için hesap oluşturmanız gerekiyor. Hesap oluşturmadığınız takdirde, telefon veya tablet değiştirdiğiniz zaman bilgileriniz silinecektir. Kısacası farklı bir cihazdan girdiğiniz zaman oyuna sıfırdan başlamanız gerekiyor diyebilirsiniz. CoD Mobile indirmek istediğiniz zaman da yine verileriniz komple silinmiş bir şekilde gelecek. Bunun tek çözümü ise hesap oluşturmak.

call of duty mobile kayıt ol
Oyuna giriş yapmak için yükleme ekranını kullanabilirsiniz.

Call of Duty Mobile kayıt ol işlemi

Biz oyuna kayıt olma işlemini bilgisayar üzerinden BluStacks ile göstereceğiz. Siz de rakiplerinizi daha hızlı öldürmek ve oyundaki en iyi oyunculardan biri olmak istiyorsanız öncelikle birazdan anlatacağımız yöntemler ile BlueStacks’i bilgisayarınıza kurabilirsiniz. BlueStacks tamamen ücretsiz ve güvenilir olan bir emülatör. Neredeyse tüm mobil oyunları bilgisayardan oynamanızı sağlıyor. Böylece klavye ve fare desteği ile çok daha iyi oyun keyfi yaşayabiliyorsunuz. Aynı zamanda tecrübenizi yükselterek, hesabınızı daha hızlı geliştirebilirsiniz. İndirme işlemini anlatmadan önce kayıt olma ve hesap oluşturma işlemlerini anlatalım.

Hesap oluşturmak için öncelikle ilk seçeneğimizden bahsedelim. Yukarıdaki görselde yer alan Call of Duty ve Facebook seçeneklerinden oturum açarak, aynı zamanda bir hesap oluşturmuş oluyorsunuz. Bu tarz bir girişi yaptıktan sonra artık bilgileriniz Facebook veya CoD hesabınızda kayıtlı kalacak. Telefon veya tablet değiştirseniz bile aynı hesapla giriş yaparak oynayabilirsiniz. Hesabınıza ait tüm veriler de korunmuş oluyor. Aynı zamanda bilgisayardan oynarken de yine bu hesabı kullanabilirsiniz.

call of duty mobile indir
Oyun içerisinden yeni hesap oluşturun.

Oyun içinden hesap oluşturma yöntemi

Şimdi anlatacağımız yöntem ise oyuna daha önce misafir olarak giriş yapmış ve henüz cihaz değiştirmemiş kişiler için. Oyuna misafir olarak giriş yaptıysanız, farklı bir telefona veya tablete geçtiğiniz zaman tüm bilgileriniz gidecek ve oyuna sıfırdan başlayacaksınız. Bunu çözmenin tek yolu ise oyun içerisinden yeni CoD hesabı oluşturmak. Bunun için oyunun ana menüsünün sağ üst kısmında yer alan Ayarlar simgesine tıklıyoruz. Açılan ekranın yine sağ üst kısmında kalan Bağla seçeneğine tıklıyoruz ve karşımıza bir pencere geliyor.

call of duty hesap açma
Buradan hesabınızı oluşturabilirsiniz.

Açılan pencereden Google, Facebook ve CoD hesaplarınızla oturum açabilirsiniz. Böylece tüm hesap hareketleriniz, verileriniz ve ilerlemeleriniz oyuna bağladığınız hesap üzerinde kaydedilir. İleride telefon değiştirdiğiniz zaman veya bilgisayardan oynamak istediğiniz zaman bu hesabınızla giriş yapabileceksiniz. Oyunu bilgisayardan nasıl oynayabileceğini bilmeyenler için de hemen aşağıda BlueStacks ile CoD Mobile, PUBG Mobile gibi oyunların bilgisayardan nasıl oynanabileceğini açıkladık.

call of duty mobile pc indir
Bilgisayardan ücretsiz olarak oynayabilirsiniz.

BlueStacks ile mobil oyunlar bilgisayardan nasıl oynanır?

Mobil oyunları bilgisayardan oynamak için öncelikle BlueStacks’i bilgisayara indirmemiz gerekiyor. Tamamen ücretsiz ve güvenilir bir emülatör olması ve kullanıcılarına neredeyse sınırsız ayar sağlaması nedeniyle en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. BlueStacks’i bilgisayara indirip kurduktan sonra içerisinde yüklü olarak gelen Google Play Store’a giriyoruz. Burada mevcut hesabınızla oynamak istiyorsanız öncelikle giriş yapmanız gerekiyor. Ancak farklı bir hesapla oynamak istiyorsanız, farklı bir Google hesabı ile giriş yapabilirsiniz. Oyunu indirdikten sonra kurulum işlemi otomatik olarak program tarafından yapılıyor.

Kurulum işlemi de tamamlandıktan sonra artık oyuna giriş yapabilir ve yukarıda anlattığımız yöntemlerle yeni hesap oluşturabilirsiniz. Bir CoD Mobile rehberimizin daha sonuna geldik. Aklınıza takılan sorular olursa, bize sosyal medya hesaplarımızdan ulaşmayı unutmayın.

call of duty mobile kayıt ol
Oyunu indirmek için görsele tıklayabilirsiniz.
Total
0
Shares
1 comment
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts