Call of Duty Mobile Kill Confirmed modu nasıl oynanır?

Call of Duty Mobile Kill Confirmed moduna dair özellikler ve taktikler neler?
Call of Duty Mobile Kill Confirmed
Call of Duty Mobile Kill Confirmed

Call of Duty Mobile Kill Confirmed modu oyuna eklendi. Duyurulduğu andan merakla beklenen Kill Confirmed modunun özellikleri ise alıştığımız modlardan biraz farklı.

Call of Duty Mobile Kill Confirmed Modu

Call of Duty Mobile yapımcıları olan Tencent ve Activision ekiplerinin, oyunu PUBG Mobile’dan ayırmayı ve her iki oyunun da farklı kitlelere hitap ederek kendi potansiyellerinin ortaya çıkması amacıyla yenilik çalışmalarını sürdürdüğünü biliyoruz. Bu bağlamda CoD Mobile için getirilen güncellemelerde sık sık yeni modlar ekleyen ekiplerin son yeniliklerinden birisi de Call of Duty 6. sezon güncellemesi ile oyuna eklenen Kill Confirmed modu oldu. Değişik bir sistem mantığı olan Kill Confirmed modu oyuncuları heyecanlandırmayı başardı.

call of duty mobile kill confirmed
Kill Confirmed modunda puan kazanmak için rakibinizi öldürdükten sonra ondan düşen künyeyi de almak zorundasınız.

Kill Confirmed modunda düşmanı öldürmek yetmiyor

Oyuna eklenen Kill Confirmed modunun ölüm maçına benzediğini söyleyebiliriz. Ancak bu yeni modun ölüm maçıyla arasında çok önemli bir fark var. Bu modda birini öldürdüğünüzde yahut birisi tarafından öldürüldüğünüzde, üzerinizde bulunan künyeyi düşürmüş oluyorsunuz. Örneğin, bu modda birini öldürdünüz. Eğer skorun yazılmasını istiyorsanız öldürdüğünüz kişiden düşen künyeyi almak zorundasınız. İş burada da bitmiyor. Eğer öldürdüğünüz kişinin takım arkadaşı düşen künyeyi sizden önce alırsa künye ortadan kayboluyor ve böylelikle skoru yazdırma şansınız sona eriyor.

call of duty mobile kill confirmed
Toplamda 10 dakika süren Kill Confirmed modunda kazanmak için 40 puan toplamalısınız.

Birçok haritada oynanabilir

5v5 mod olan ve 40 puana ulaşan ilk takımın kazandığı bu modun bir zaman süresi bulunuyor. Toplamda 10 dakika süren bu modun ardından eğer herhangi bir takım 40 puana ulaşamamış ise, en fazla puan toplayan takım kazanıyor. Meltdown, Takeoff, Cage, Summit, Raid, Crash, Standoff ve Rust haritalarında oynanabilir olan Kill Confirmed modunun daha fazla oyuncu tarafından denenmesi için bu modla beraber gerçekleştirilebilecek bir etkinliğin de oyuna eklenmesi bekleniyor.

call of duty mobile kill confirmed
Kill Confirmed modunu kazanmak için takım arkadaşlarınıza yakın oynayın ve uzak çatışmalardan kaçının.

Kazanma Taktikleri

Kill Confirmed modunun çıkmasıyla birlikte sıkı oyuncular bu modda mücadele etmeye başlarken bazı kazanma taktikleri de belli olmaya başladı. Örneğin bu modda keskin nişancı tüfeğinin kullanılması, sizi ve takımınızı epey geriye düşürebilir. Zira oyunu kazanmak için öldürdüğümüz rakibimizin künyesini alarak 40 puan toplamaya çalıştığımız modda keskin nişancı tüfeğiyle çatışmanın içine girmek bizi epey zorlayabilir. Kazanmak için yakın savaşlarda rakiplerimizi yıkmak zorunda olduğumuz bu modda belki de en iyi taktik, takım arkadaşlarımızla beraber oynamak. Birbirinizin arkasını toplayabileceğiniz bu taktikle rakiplerinizi daha kolay öldürebilir ve olası ölme durumunda düşürdüğünüz künye takım arkadaşınız tarafından kolaylıkla alınabilir.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts