Call of Duty Mobile Operatör Becerileri

Call of Duty Mobile’da bulunan operatör becerilerine ve özelliklerini inceliyoruz.
call of duty mobile operatör becerileri
Call of Duty Mobile operatör becerileri

Call of Duty Mobile operatör becerileri, oyunun önemli bir parçası. Büyük öneme ve güçlü özelliklere sahip operatör becerilerinin zaman zaman oyunun kaderini değiştirdiklerini biliyoruz. Bu rehberimizde, Call of Duty Mobile‘da bulunan tüm operatör becerilerine ve özelliklerine göz atacağız.

Call of Duty Mobile Operatör Becerileri

Çok oyunculu online karşılaşmalarda kullanılabilen operatör becerileri, zamanla şarj olma özelliğine sahip. Oyuncular, skor alarak veya oyun içindeki objektifleri tamamlayarak bu süreyi hızlandırma olanağına sahip. Birbirinden farklı yeteneklere ve özelliklere sahip bu operatör becerilerinin oyunda önemli rollerinin olduğuna değinmiştik. Call of Duty Mobile’da size farklı stratejiler uygulama fırsatı sunan birbirinden farklı operatör becerileri bulunuyor.

call of duty mobile alev makinesi
Call of Duty Mobile – Alev Makinesi

CoD Mobile Operatör Becerileri – Alev Makinesi

Seviye 3’te açılan bu operatör becerisini aktif hale getirdiğinizde karakteriniz bir alev makinesi ortaya çıkartacak ve rakibinize sürekli hasar verecek bir yanma saldırısı gerçekleştirmiş olacaksınız. Bu ne demek? Yani bu operatör becerisini aktifleştirdiğiniz zaman, elinize aldığınız alev makinesi ile rakibinize hasar verdiğinizde rakibiniz aldığınız hasarın yanında belli bir süreliğine yanma hasarı da almış olacak. Böylelikle isabetli bir atış sonrası rakibiniz gözden kaybolsa bile isabetli atıştan dolayı hasar almaya devam edecek. Bu makinenin atış hızı iyi olsa da sahip olduğu düşük atış mesafesinden dolayı kullanacak kişilerin kafasında soru işareti oluşturması, silahın en büyük handikapı durumunda.

call of duty mobile ölüm makinesi
Call of Duty Mobile – Ölüm Makinesi

CoD Mobile Operatör Becerileri – Ölüm Makinesi

Ölüm makinesi; yüksek hasarıyla, zamanla isabetliliği artan çok yüksek atış hızıyla elle tutulan bir silah. Bu özellikleriyle oyundaki en iyi operatör becerilerinden biri olan Ölüm Makinesi, seviye 15’te açılıyor. Hasarı çok yüksek olan ve diğer silahlara benzemeyen Ölüm Makinesi’nin belki de en iyi özelliği, ateş ettikçe daha fazla isabetlilik kazanması. Rakiplerinizi kolay bir şekilde etkisiz hale getirebileceğiniz bu silahta dikkat etmeniz gereken tek nokta ise, mermi isabetliliği zamanla yükseldiği için o süre geçene kadar dikkatli olmanız. Zira istediğiniz isabetlilik oranını yakalayana kadar rakibiniz tarafından etkisiz hale getirilme durumu da söz konusu olduğundan dikkatli olmanız işinize gelecektir.

call of duty mobile savaş makinesi
Call of Duty Mobile – Savaş Makinesi

CoD Mobile Operatör Becerileri – Savaş Makinesi

Savaş Makinesi, rakiplerinize aynı anda birden fazla bomba atmayı sağlayan ve seviye 26’da açılan bir operatör becerisidir. Bu bombaya direkt olan temas eden rakipleriniz, hemen ölecektir. Patlama yarıçapında kalan rakipleriniz ise sağlıklarını kaybedecektir. Evleri ve binaları temizlemek ve bir rakip topluluğunu tümden temizlemek için etkili bir beceri olan Savaş Makinesi’ni kullanabilirsiniz.

call of duty mobile tempest
Call of Duty Mobile – Tempest

CoD Mobile Operatör Becerileri – Tempest

Seviye 35’te açılan Tempest, oyuncuları heyecanlandıran bir diğer operatör. Zira rakiplere elektrik fırlatan silah, temas ettiği rakibi öldürebiliyor. Bu özelliği ile yakın savaşlarda tek mermiyle rakipleri etkisiz hale getirebileceğiniz Tempest’in oyundaki yeri de bu nedenle farklı bir yerde. Ancak, Tempest’in ateş edilmeden önce şarj olması gerekmekte. Bu nedenle siz Tempest’i kullanamadan ölebilirsiniz. Dolayısıyla Tempest’i kullanmaya karar verdiyseniz ya yeterince hızlı olacaksınız ya da atışlarınızı kaçırmamaya dikkat edeceksiniz.

call of duty mobile genişleyen kalkan
Call of Duty Mobile – Genişleyen Kalkan

CoD Mobile Operatör Becerileri – Genişleyen Kalkan

Diğer operatör becerilerinden oldukça farklı olan Genişleyen Kalkan becerisi, seviye 50’de açılıyor. Daha çok defansif bir alet olan Genişleyen Kalkan, kullanıldığı zaman büyük bir kalkan ve rakipleri kısa bir süreliğine kör eden bir flaş oluşturuyor. Değişik amaçlar için kullanılabilecek bu kalkan, zor zamanlarda kısa bir süreliğine size veya takım arkadaşlarınıza nefes aldırma özelliğine sahip. Daha çok rakibin stratejisini bozmak için tercih edilen Genişleyen Kalkan ile rakibinizin oyun planını bozma şansınız olabilir.

call of duty mobile alevli atmaca
Call of Duty Mobile – Alevli Atmaca

CoD Mobile Operatör Becerileri – Alevli Atmaca

Alevli Atmaca, rakiplere patlamaya hazır oklar gönderen bir yay. Ateş butonuna bastığınızda kısa bir mesafeye ok atan Alevli Atmaca, yine ateş butonuna uzun bir süre bastığınızda daha uzağa, daha hızlı bir şekilde ok gönderiyor. Gönderdiğiniz ok bir yerle temas ettiğinde patlıyor. Gönderdiğiniz oku direkt olarak bir rakibinize isabet ettirdiğinizde rakibiniz hemen ölebilir, ancak direkt temas olmazsa yakınlardaki düşmana sadece hasar verebilirsiniz. Özellikle yakın mesafeli çatışmalarda çok işe yarayan Alevli Atmaca, etkili operatörlerden biri.

call of duty mobile h.i.v.e
Call of Duty Mobile – H.I.V.E

CoD Mobile Operatör Becerileri – H.I.V.E

H.I.V.E operatörü, tuzak kurmanıza yarayan bir beceri. Yine değişik stratejiler uygulayabileceğiniz bu operatör becerisi ile oyunun gidişatına göre yerleştirdiğiniz tuzaklarla rakibinizin oyununu bozabilirsiniz. Ancak bu tuzakları yerleştirirken oldukça dikkatli olmalısınız. Zira tuzaklarınız, rakipler tarafından görülebilir ve etkisiz hale getirilebilir. Bu nedenle bu tuzakları rastgele bir şekilde kullanmak yerine özenli bir şekilde yerleştirmeye özen göstermelisiniz.

call of duty mobile yer çekimi kargısı
Call of Duty Mobile – Yer Çekimi Kargısı

CoD Mobile Operatör Becerileri – Yer Çekimi Kargısı

Oyundaki en eğlenceli operatör becerisi olan Yer Çekimi Kargısı, sizi kısa bir mesafeye fırlatmaya ve yakınınızdaki rakipleri öldürmeye yarayan bir beceri. Kolay bir şekilde birçok defa kullanılabilir bu beceriyle epey eğlenceli anlar sizleri bekliyor olacak. Yakın mesafeli çatışmalarda kullanmanızı önerdiğimiz bu beceriyle kısa yakın mesafeli çatışmalarda harika işler yapabilme imkanı sizleri bekliyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts