Call of Duty Mobile oyuncu sayısı ne kadar?

Call of Duty Mobile oyuncu sayısı ne kadar?
Call of Duty Mobile kaç oyuncuya sahip
Call of Duty Mobile ne kadar oyuncu kitlesine sahip?

Call of Duty Mobile oyuncu sayısı ne kadar? Call of Duty Mobile çıktığı dönemden bu yana battle royale türünde PUBG Mobile’a büyük rakip oldu. CoD Mobile’ın bu başarısı akıllara acaba Call of Duty Mobile, PUBG Mobile’ı bitirebilir mi sorusunu getirdi.

Call of Duty Mobile Oyuncu Sayısı

Call of Duty Mobile geçtiğimiz yıl etkili bir lansman yapamadı ve oyuncular yaşanan gecikmeler ve hatalardan dolayı bir hayli şikayetçi oldu. Ancak yaşanan tüm bu sorunlara rağmen CoD Mobile, hızlı bir şekilde kendini Android ve iOS listelerinin en tepesinde buldu. Call of Duty Mobile, Ekim 2019’daki çıkışından bu yana 180 milyondan fazla indirildi ve Sensor Tower’a göre dünyanın en büyük ve popüler mobil oyunlarından biri haline geldi.

call of duty mobile kitlesi
Call of Duty Mobile oyuncularının çoğu Hindistan’dan!

CoD Mobile indirmelerinde yüzde 14 ile Hindistan ilk sırada bulunuyor. Bunun yanında ABD kullanıcılarının da yüzde 9’unu çekerek CoD Mobile oynayan oyuncular listesinde ABD dokuzuncu sırada yer aldı. Oyunun indirilmesine etki eden hiç şüphesiz battle royale modudur. Oyunculara tek, ikili veya dört kişilik takımlarla seçeneği sunan modda PUBG Mobile’da olduğu gibi birinci ve üçüncü şahıs perspektifleri arasında seçim yapma seçeneğiniz de bulunuyor.

Ücretsiz oynanabilen Call of Duty Mobile’da Tencent ve Timi Studios geliştiricileri oyunun bağlantı sorunlarını stabilize edip, hataları çözebilirlerse oyuncu sayısının daha da yükselmesi bekleniyor. Oyun hakkında çıkan oyuncu rakamları şu an için bir tahmin. Çünkü mobil oyun endüstrisinin en büyük pazarlarından biri olan Çin’i şu anda hesaba katmak zor. CoD Mobile gelişmeye devam ederse, Çin tarafından da iyi bir takipçi çekebilir. Böylece şu anlık 180 milyon olan indirme kolayca 200 milyon ya da daha fazlasına ulaşabilir.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts