Call of Duty Warzone 50 milyon oyuncuya ulaştı!

Call Of Duty Warzone 50 milyon kişi tarafından oynanıyor. Oyunun yapımcısı Activision bu yeni battle royale oyununu piyasaya sürdükten tam 1 ay sonra oldukça büyük başarılara imza attı. Piyasaya sürüldüğü 10 Mart tarihinden bu zamana kadar tam 50 milyon oyuncuya ulaşmayı başardı.
Call Of Duty Warzone 50 Milyon oyuncu

Call Of Duty Warzone 50 milyon oyuncu tarafından oynanıyor. Activision bu yeni Battle Royale oyununu piyasaya sürdükten tam 1 ay sonra oldukça büyük başarılara imza attı. Piyasaya sürüldüğü 10 Mart tarihinden bu zamana kadar tam 50 milyon oyuncuya ulaşmayı başardı. Activision bu başarıyı resmi Twitter hesabı üzerinden duyurdu.

Call Of Duty Warzone 50 milyon oyuncuya nasıl ulaştı?

Koronavirüs salgınından korunmak amacı ile evlerine kapanan insanlar sayesinde mobil oyun sektörü uzun süredir altın çağını yaşıyor. Activision tam da bu dönemde Call Of Duty Warzone’un Battle Royale versiyonunu oyunculara duyurdu. Oyunun çıkış yaptığı 10 Mart 2020 tarihinden şu ana kadar tam 50 milyondan fazla oyuncu tarafından oynandı. Sadece 1 aylık süreç içerisinde bu kadar fazla oyuncuya ulaşmayı başaran Activision, resmi Twitter hesabı üzerinden bu başarıyı kutladı. İşte Twitter hesabı üzerinden yaptıkları açıklama:

Over 50 million players.

Thank you #Warzone players for dropping in with us.

#FreeCallofDuty

Call Of Duty Warzone 50 Milyon Oyuncuya Ulaştı
CoD Warzone 10 Mart 2020 tarihinde piyasaya sunuldu.

Bu kadar kısa sürede battle royale oyunları arasında böyle bir konuma gelmesinde bir kaç etken rol oynamakta. Kozlarını etkili bir şekilde kullanan Activision firması bu başarıyı hak ediyor.

50 Milyon oyuncu neden Call of Duty Warzone oynuyor?

Piyasada birçok Battle Royale oyununun olduğu bu dönemde kısa bir sürede Call of Duty Warzone nasıl oldu da oyuncuların bu kadar dikkatini çekti? Kısa sürede bu başarıyı sağlamasının birçok sebebi var. Bunlardan en önemlisi ise oyunun sistem gereksinimleri. PUBG Mobile milyonlarca oyuncu tarafından sevilerek oynanılıyor ancak oyuna sıklıkla gelen güncellemeler sebebi ile oyunun boyutu her geçen gün artıyor. Doğal olarakta daha yüksek kapasiteli bir cihaz gerektiriyor. Bu sebeple oyuncuların çoğu yeni oyun arayışlarına giriyor. Karşılarına CoD Warzone gibi bir oyun çıkınca da kaçırmıyorlar.

CoD Warzone’un geleceği ne durumda?

Battle Royale oyunlarının gittikçe sistem gereksinimlerini artırdığından dolayı CoD Warzone oyununun daha fazla oyuncu çekeceği açık bir şekilde görülüyor. Eğer CoD Warzone böyle bir hataya düşmez ise önümüzdeki günlerde çok kısa bir süreç içerisinde daha fazla oyuncuya hitap edeceği kesin.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts