Call of Duty Mobile nasıl oynanır? Taktikler – Hatalar

Call of Duty Mobile
Call of Duty Mobile

Call of Duty Mobile için tüm detayları derledik. PUBG Mobile’ın Battle royale türünde hakimiyeti sürerken CoD Mobile’ın çıkışıyla işler bir anda değişmeye başladı. Call of Duty’nın geçmişi PUBG’ye oranla çok daha köklü. Call of Duty serisinin ilk oyunu 29 Ekim 2003 tarihinde piyasaya sürüldü. 1 Ekim 2019’da Call of Duty Mobile’ın çıkışıyla mobil oyun dünyası bir anda yerinden oynadı. Çıktığı ilk günden milyonlarca indirme alan CoD Mobile rekor kırdı. Battle Royale türüne katılan yeni mekanikler, oynayış tarzı ve yenilikler Call of Duty Mobile’ı kısa sürede zirveye taşıdı. Getirilen yeniliklerle oyunu canlı tutmaya çalışan Activision ekibinin bu çabaları olumlu sonuçlar veriyor.

Call of Duty Mobile

Multiplayer ve Battle Royale modlarının yanında zaman zaman süreli gelen birçok eğlence modu bulunan Call of Duty Mobile’da ister tek başınıza, isterseniz çift olarak iki kişi, isterseniz de 4 kişilik takımlar halinde oynayabiliyorsunuz. Oyundaki görüş açılarını duruma göre ister TPP (üçüncü bakış açısı) isterseniz de FPP (birinci kişi bakış açısı) olarak ayarlayabilirsiniz.

Call of Duty Mobile yeni Rebirth haritası
Call of Duty Mobile Oyna!

Loot sistemi diğer Battle Royale türündeki oyunlara biraz farklı olduğunu söyleyebiliriz. Oyundaki yapılardan kendinize silah, zırh gibi ekipmanlar bulabildiğiniz gibi oyun içerisinde kırmızı ve yeşil kutular içerisinden sağlık ve silah ekipmanları da bulabilirsiniz. Ama şunu belirtmeliyiz ki uçak ile drop atma olayı bu oyunda da var.

Keskin nişancı tüfekleri açısından PUBG Mobile’a oranla çok daha kolay bir kullanım sunan Call of Duty Mobile’da kontrolünüzü çok daha rahat sağlayabilirsiniz.

Call of Duty Mobile nasıl oynanır?

Call of Duty Mobile’ı oynamak için Android veya iOS işletim sistemine sahip cihazlarınızda bulunan uygulama mağazasına girerek “Activision”un yayınladığı Call of Duty Mobile’ı indirmelisiniz. Oyunu indirip giriş yaptıktan sonra karşınıza gelen ekran sizlere fazla bir seçenek sunmadan “Facebook” hesabınızla veya “Misafir” olarak giriş yapmanızı istiyor. Giriş yaptıktan sonra oyunu oynamaya başlayabilirsiniz.

Call of Duty Mobile nasıl oynanır
Call of Duty Mobile nasıl oynanır?

Call of Duty Mobile’ı Android cihazlarınızda sorun yaşamadan oynamak için ortalama 2 GB ve üzerinde bir RAM’e sahip olmanız gerekiyor. Ayrıca işletim sistemi sürümü olarak da en az Andoid 5.1 Lollipop öneriliyor. Oyunu ortalama 30 FPS’te oynamak için 3 GB RAM’e sahip olan bir telefonda oynamanızı öneriyoruz.

iOS için ise sorun yaşamadan oynamak için kesinlikle iPhone 6 ve 6 modellerinden sonra çıkmış bir cihaza sahip olmanız gerek. iPhone 5S, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPad Air, iPad Mini 2, iPiPad Mini 3 ve iPad Touch’ta bu oyunu oynamanız mümkün görünmüyor. Yüksek modellerde 60 FPS’e kadar görebilirsiniz. iOS 9’dan sonrası işinizi görecektir.

Call of Duty Mobile bilgisayarda nasıl oynanır?

CoD Mobile emulator ile bilgisayardan da oynanabiliyor. Rekabeti mobil telefonlarından bilgisayara da taşımak isteyen oyuncuların ilk tercihlerinden biri BlueStacks gibi emülatörler oluyor. En büyük nedeni de rakiplerinize karşı büyük avantaj elde etmeniz ve daha hızlı oyun içi para kasma imkanı.

Call of Duty Mobile Bluestacks
Call of Duty Mobile’ı Bluestacks ile bilgisayarda oynayabilirsiniz.

BlueStacks tamamen ücretsiz bir emülatör. En çok tercih edlien CoD Mobile emulator programları arasında yer alıyor. Ayrıca programın içerisinde kendi hazır ayarları bulunuyor. Yani kurulum işleminden sonra direkt olarak oyuna başlayabiliyorsunuz. Ayarlar hoşunuza gitmezse, kendi isteğiniz doğrultusunda değişiklikler yapabiliyorsunuz. BlueStacks içerisinde yer alan ayarları yaparak en kötü bilgisayarda bile mobil oyunları hiç kasmadan oynayabilirsiniz. Call of Duty Mobile’ı BlueStacks ile bilgisayardan oynamak için tüm detaylara rehberimizden ulaşabilirsiniz.

Call of Duty Mobile Hataları ve Çözümleri

Call of Duty Mobile’da hatalar daha ilk çıktığı günde başlamıştı. CoD Mobile’da hatalar genel olarak kodlar ile tarif ediliyor. Ancak bunun dışında telefon ısınması, oyunun hiç açılmaması veya donması gibi hata kodu olmayan genel hatalar da olabiliyor. Oyun ilk kez yayınlandığı zaman bu tarz hatalar aslında daha fazla oluyordu. Şimdilerde kodlara sahip hatalar dışında genel hatalar çok fazla görülüyor. Bu sorunların baş kahramanı ise genelde telefonlar oluyor. Call of Duty Mobile hataları ve hata çözümleri rehberinden oyun içinde yaşadığınız sorunun cevabını kolaylıkla bulabilirsiniz.

Call of Duty Mobile Hileleri ve Hile Cezaları

Birçok oyunda olduğu gibi Call of Duty Mobile’da da hile kullananlarla ara sıra denk gelebiliyoruz. Ancak Activision ekibinin hile kullananlar için oldukça sağlam cezaları bulunuyor. CoD Mobile hile kullanan ve diğer oyuncularla uyum içinde olmayıp sportmenlik dışı hareket eden oyunculara birtakım yaptırımlar uygulayacak. Uygulanacak yaptırımlara göz atmak için Call of Duty Mobile Hileleri ve Hile Cezaları yazımıza göz atabilirsiniz. Bilgisayardan Call of Duty Mobile oynamak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts