Call of Duty Mobile Otomatik Nişan Alma: Dürbün nasıl kapatılır?

call of duty mobile dürbün nasıl kapatılır
Call of Duty Mobile Otomatik Dürbün Nasıl Kapatılır?

Call of Duty Mobile‘da otomatik nişan alma birçok açıdan oyunculara sıkıntı çıkarabiliyor. CoD Mobile‘da herhangi bir modda oynarken rakibinizle karşı karşıya geldiğinizde ateş etme butonuna tıkladığınızda ilk önce nişan alabilmeniz için dürbün açılmakta. Bu durum çoğu zaman özellikle de Battle Royale modunu oynarken 8x dürbün takıldığında büyük ölçüde görüş kaybı oluşturup rakiplerimizi vuramadan ölmemize sebep oluyor. Otomatik açılan dürbünü kapatmanın ise oldukça kolay bir çözümü bulunuyor. Tabii daha iyi bir FPS deneyimi için Call of Duty Mobile’ı BlueStacks ile PC’den oynayabilirsiniz. 🙂

Call of Duty Mobile otomatik nişan alma özelliği nasıl kapatılır?

Call of Duty Mobile’da rakiplerimize ateş ettiğimizde ateş etme butonuna basınca otomatik olarak açılan nişan alma nasıl kapatılır? Call of Duty Mobile’da ateş ederken otomatik nişan alma özelliğini kapatmanız oldukça kolay bunun için öncelikle Call of Duty Mobile’a giriş yapmalısınız. Ardından üst kısımda bulunan Ayarlar bölümüne tıklayın. Ayarlar bölümüne girdiğinizde üst kısımda yer alan Kontroller kısmına tıklayın. Bu bölümde Basit Mod ve Gelişmiş Mod seçeneklerini göreceksiniz. Sizlerde muhtemelen gelişmiş modda Tek Dokunuşla ADS seçeneği aktif olacaktır. Bunu Nişan Almadan Atış olarak değiştirin. Böylelikle elinizde hangi silah olursa olsun ateş ettiğinizde otomatik nişan alma açılmayacaktır.

call of duty mobile otomatik nişan alma
Nişan alma ayarları için Ayarlar > Kontroller > Gelişmiş Mod kısmına gelerek o bölümde yer alan en sağdaki çark kısmına tıklayın.

Nişan Almadan Atış kısmını seçtiğinizde ayarlar tüm tüm silahlar için geçerli olacağından bazı zamanlarda rakiplerinizi vurmakta zorluk çekebilirsiniz. Örneğin son ikiye kalmış ve rakibiniz sizden bir hayli uzakta hızlı bir şekilde sağa sola koşuyor diyelim. Ve sizin elinizde de herhangi bir keskin nişancı tüfeği olsun. Öncelikle dürbünü açacaksınız, nişanı rakibinize getireceksiniz, ateş edeceksiniz ve haliyle bunları yaparken rakibinizin de sizi fark ettiğini düşünürsek bir hayli vakit kaybedeceksiniz. Ancak otomatik nişan alma özelliğini isteğinize göre silahlar için ayrı ayrı olarak da düzenleyebilirsiniz. Onu da yine aynı şekilde Ayarlar > Kontroller > Gelişmiş Mod kısmına gelerek o bölümde yer alan en sağdaki çark kısmına tıklayın. Karşınıza kişiselleştirme ekranı gelecek. Burada Saldırı Tüfeklerini, SMG’leri, Pompalılar, LMG’ler, Keskin Nişancı Tüfekleri ve Tabancalar yer alıyor.

call of duty mobile otomatik nişan alma
Çark kısmına tıkladıktan sonra karşınıza çıkan ekranda silahlara göre ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

Pompalı için Ayrı

Pompalı tüfekleri kullanırken Nişan Almadan Atış özelliği aktif olur keskin nişancı tüfeklerini kullanırken Tek Dokunuşla ADS özelliğini aktif edebilirsiniz. Bunu dilediğiniz gibi özelleştirdikten sonra Kişiselleştir kısmını mutlaka seçmelisiniz yoksa aktif olmayacaktır. Bu özelliği isterseniz Çok Oyunculu modu ve Battle Royale modu için ayrı ayrı düzenleyip kaydederek iki farklı modda iki farklı nişan alma tekniğini kullanabilirsiniz.

call of duty mobile otomatik nişan alma
Nişan alma ayarlarınızı online veya offline oynarken farklı şekilde de ayarlayabilirsiniz.

Otomatik nişan alma özelliğinizi kendi zevkinize göre ayarladığınızda oyundaki performansınız biraz daha artacaktır. Bunun yanında sizler için hazırladığımız Call of Duty Mobile Kazanma Taktikleri rehberimize göz atarak kazanma oranlarınızı yükseltebilirsiniz.

Call of Duty Mobile’ı PC’den Oyna

FPS oyunlarında mouse hakimiyeti oldukça önemli bir konu. Haliyle mobil cihazlarda bunu yakalamak oldukça zor. Bu yüzden Call of Duty Mobile’ı BlueStacks aracılığıyla PC’den oynayabilir ve daha iyi bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts