Clash of Clans PC ile Nasıl Oynanır? 2020

Clash of Clans PC’de nasıl oynanır – 2020
clash of clans pc indir

Clash of Clans PC ile de oynanabilen bir oyun haline geldi. Birçok oyuncu daha hızlı gelişmek ve hızlı kaynak toplamak için bilgisayardan da oynuyor. Peki PC indirme seçenekleri neler, bilgisayardan nasıl oynanır? Bu içeriğimizde tüm sorularınızın cevaplarını derledik. Ayrıca bilgisayardan oynamanın ne gibi avantajları olduğunuzu da açıklıyoruz. Hemen belirtelim Clash of Clans BlueStacks ile PC üzerinden oynanabiliyor.

Clash of Clans Üzerine

Mobil oyunlar arasında en popüler strateji oyunları arasında yer alan Clash of Clans, milyonlarca oyuncusu olan ve her geçen gün daha da gelişen bir oyun. Bu gelişme hızına ve diğer oyunculara yetişebilmek için de farklı yöntemlere başvurmak gerekebiliyor. Bazı oyuncular bunun için Clash of Clans hilesi kullanmayı tercih etse de, bu aslında oldukça zararlı ve hesabınızın banlanmasına neden olabilecek bir yöntem Bunun yerine oyunu bilgisayardan oynayarak, zamandan tasarruf edebilir ve aynı zamanda telefonunuzu da rahatlatabilirsiniz.

clash of clans
PC’de oynamak tamamen ücretsiz ve güvenilir bir yöntem.

Clash of Clans PC ile nasıl oynanır?

Bilgisayardan mobil oyun oynamak için bir emülatör kullanmanız gerekiyor. Biz de bu içeriğimizi hazırlarken oyuncular arasında en popüler emülatörlerden biri olan BlueStacks’i kullandık. Ücretsiz bir emülatör olan BlueStacks, sürekli güncelleme alması ve kullanıcılara fazla seçenek imkanı sağlaması nedeniyle oldukça kullanışlı. Program içerisinde klavye ayarlarınızı dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Bunun dışında grafik ayarları bölümünden kasma veya donma gibi sorunlar yaşarsanız değişiklikler yapabiliyorsunuz. BlueStacks sadece CoC için değil, diğer mobil oyunları oynamak için de kullanılıyor.

PUBG Mobile, CoD Mobile ve Brawl Stars gibi popüler mobil oyunları da ücretsiz olarak bilgisayardan oynayabilirsiniz. Çoğu oyun için hazır klavye ve grafik ayarları bulunuyor. Bunun dışında gelen güncellemelerin de notları düzenli olarak program içerisinden oyuncularla paylaşılıyor. Bu nedenle hem avantajlı hem de size oyun öğreten bir program olarak da düşünebilirsiniz. Programın indirilmesi ve kurulması da bir hayli basit. Tek yapmanız gereken resmi sitesini ziyaret etmek.

clash of clans pc
BlueStacks içerisinde tüm mobil oyunları oynayabilirsiniz.

BlueStacks nasıl indirilir?

 • BlueStacks’i indirin.
 • Kurulumu yapın.
 • Google Play Store’a giriş yapın.
 • Clash of Clash indirin.
 • Oyuna giriş yapın.

Programı indirmek için öncelikle resmi sitesini ziyaret etmeniz gerekiyor. Ana sayfada yer alan indirme butonunu kullanarak hızlı bir şekilde indirebilirsiniz. Kurulum tamamlandıktan sonra programı açın; içerisinde yer alan Google Play Store’a telefondaki Google hesabınız ile giriş yapın. Daha sonra Play Store içerisinden Clash of Clans indirebilir veya farklı mobil oyunları da deneyebilirsiniz. Oyunları indirdikten sonra kurulum otomatik olarak program tarafından yapılıyor. Kurulum tamamlandıktan sonra oyunu dilediğiniz gibi oynayabilirsiniz.

Klavye ayarlarını yapılandırmak isterseniz ekranın sağ bölümünde yer alan klavye simgesine tıklamanız yeterli. Buradan dilerseniz kendinize özel atamalar yapabilir ya da hazır ayarlardan birini seçebilirsiniz. Oyunda kasma yaşarsanız da ek olarak BlueStacks ayarları bölümünden ayarları düşürebilirsiniz. Bunlar dışında yaşadığınız farklı problemler olursa bize sosyal medya hesaplarımızdan ulaşmayı unutmayın. Şimdi gelelim bilgisayarda oynamanın hangi avantajları olduğuna.

clash of clans hilesi
Büyük ekranda oynamak, oyuna hakim olmanızı sağlıyor.

Bilgisayarda mobil oyun oynamanın avantajları neler?

Bilgisayardan oynamanın avantajları saymakla bitmiyor. En başında yukarıda bahsettiğimiz gibi klavye ve fare ile oynamana imkanı var. Bunun dışında zamandan tasarruf etme ve telefonu dilediğiniz gibi kullanmayı da sağlıyor. Gelin yakından bakalım.

Şarj ve internet derdinden kurtulabilirsiniz!

Şarj ve internet paketi sorunları günümüzde hepimizin yaşadığı bir problem. Mobil oyunların gelişen teknolojisinin hızına yetişemeyen telefon üreticileri nedeniyle, iyi bir oyuna girdikten hemen sonra şarjımız ışık hızında azalıyor. Bu da gün içerisinde ya mobil oyun oynama süremizi kısaltıyor ya da oynama imkanı tanımıyor. Günlük kullanımlara zaman ayırabilmek için de mobil oyun oynamamak gerekiyor. Bunun yerine bilgisayardan oynayarak bu sorunu kökünden çözebilirsiniz.

İkinci olarak da tabii ki başımıza dertler açan internet paketi sorunu var. Mobil oyunlar sürekli olarak internete bağlı kalıyor. Clash of Clans da bu oyunlardan biri. Böylece arka planda bile internete bağlı kaldığı için internet paketinizin hızlı bir şekilde bitmesine neden olabilir. Bunu çözmenin en kolay yolu ise bilgisayardan oynamak. Gündüzleri gelişmeleri yapabilir, akşamları da kaynakları ve savaşları bilgisayardan yapabilirsiniz. Böylece kendinize zaman ayırabilir ve düzenli bir oynayış programı oturtmuş olursunuz.

Clash of Clans PC ile nasıl oynanır sorusunun cevabı bu şekilde. Yine bir rehberimizin sonuna geldik. Aklınıza takılan farklı konular olursa lütfen bize sosyal medya hesaplarımız üzerinden ulaşın. Bir sonraki rehberde görüşmek üzere hoşça kalın.

Clash of Clans PC sistem gereksinimleri

Sistem gereksinimleri gözünüzü hiç korkutmasın. Oyun dünyasında “tost makinesi” olarak da tabir edilen neredeyse en kötü bilgisayarlarda bile çalıştırabilirsiniz. Bunun için aracı bir uygulama yani BlueStacks kullanacağımız için öncelikle bu uygulamanın sistem gereksinimlerini bilmemiz gerekiyor. Programın yapımcıları sistem gereksinimleri açısından oldukça cimri davranmış ve herkesin mobil oyunları bilgisayardan oynaması için tüm ayarları yapmışlar.

Minimum sistem gereksinimleri:

 • İşletim Sistemi: Windows
 • İşlemci:  Intel and AMD İşlemci
 • RAM: Bilgisayarınızda en az 2 GB RAM/ana bellek olmalıdır. (2 GB veya daha fazla bir disk alanına sahip olmanın RAM yerine geçmediğini unutmayın)
 • HDD: 4GB Disk Alanı
 • PC’nizde Yönetici olmalısınız
 • Microsoft veya chipset sağlayıcınızın grafik sürücüleri güncel olmalıdır

Önerilen sistem gereksinimleri:

 • İşletim Sistemi: Windows 10
 • İşlemci: BIOS etkinleştirilmiş sanallaştırma uzantılarına sahip Intel Core i5-680 (PassMark 3500) veya daha yüksek işlemci. PC’nizin Passmark skorunu bulmak için bu URL‘yi tıklayın.
 • Grafik: Intel HD 5200 (PassMark 750) veya üzeri
 • Ram: 6GB veya üzeri
 • HDD: SSD (ya da fusion)
 • İnternet: Oyunlara, hesaplara ve ilgili içeriğe erişmek için geniş bant bağlantısı
 • Microsoft veya chipset sağlayıcınızın grafik sürücüleri güncel olmalıdır

Önerilen sistem gereksinimleri PUBG Mobile ve CoD Mobile gibi işlemci gerektiren oyunlar için en ideal sistemler olarak geçiyor. Minimum ise zaten yine birçok oyunu rahatlıkla çalıştırabilecek düzeyde. Günümüzde 4 GB altı RAM’i bulunan PC kalmadı diye düşünürsek, BlueStacks kullanırken hiçbir sorun yaşamayacağınızı söyleyebiliriz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts