Clash Royale 13. Arena İçin Kullanılabilecek Desteler

Clash Royale’de 13. arena için kullanabileceğiniz en iyi destelerin hangileri olduğunu biliyor musunuz?
clash royale 13. arena için kullanılabilecek desteler
Clash Royale’de 13. arenada kullanabileceğiniz en iyi desteleri biliyor musunuz?

Clash Royale 13. arena için kullanılabilecek desteler içeriğimizle bu arenada maksimum verim alabileceğiniz kart kombinasyonlarını öğrenin. Clash Royale’de arena yükseldikçe işler zorlaşıyor. Peki, oyunun en zor arenalarından biri olan 13. arenada hangi kart destelerini kullanmanız gerektiğini biliyor musunuz?

Clash Royale 13. Arena İçin Kullanılabilecek Desteler

Clash Royale’de arenalar büyük önem taşıyor. Zira her bir oyuncu, gösterdiği performansın bir nevi karşılığı olan arenada mücadele ediyor. İyi performans gösteren oyuncular arena basamaklarını teker teker tırmanırken sabit performanslı oyuncular bu süreci daha yavaş geçirebiliyor.

clash royale 13. arena için kullanılabilecek desteler listesi
Oyundaki rekabetin en çok kızıştığı noktalardan biri olan 13. arenada oynarken kullanacağınız kartların metaya uygun olup olmadığına dikkat etmelisiniz.

Bu içeriğimizde, oyunun en zor arenalarından biri olan ve kazanmak için mevcut metayı hesaba katmanız gereken 13. arena için bazı deste önerilerinde bulunacağız. Oyuncuların oyun bilgisinin ortalamanın epey üstünde olduğu bu seviyede kartlarınızın seviyesinin de büyük önem taşıdığını hatırlatalım. Gelin, Clash Royale’in içinde bulunduğu 15. sezonda 13. arena için deste önerilerine göz atalım.

Prenses ve Madenci Destesi

prenses ve madenci destesi sezon 15
Prenses ve Madenci Destesi

Clash Royale 13. arena için kullanılabilecek desteler listemizde değineceğimiz ilk deste, Prenses ve Madenci destesi. Prenses, Madenci ve Roket’in hücum kartları olarak bulunduğu bu destede bu kartların hepsi kazanma koşulu durumunda bulunuyor. Bu destede savunma görevini üstlenen kartlar ise Mini P.E.K.K.A ile Felaket Kulesi. İksirinizi maksimum seviyede tutmaya odaklanmanız gereken bu destede saldırmak için ilk olarak Madenci, Ateş Ruhları ve Mini P.E.K.K.A’yı gönderin. Eğer rakibiniz saldırı yerine savunmaya geçtiyse Tomruk’u kullanarak savunmayı aşmaya çalışın. Ortalama maliyeti 3.4 iksir olan bu deste, özellikle Domuz Binicisi kartının etrafında oluşturulan destelere karşı oldukça etkili.

Duvar Kırıcı Destesi

duvar kırıcı destesi sezon 15
Duvar Kırıcı Destesi

15. sezonun en etkili destelerinden biri olan Duvar Kırıcı destesi, çok yönlü bir deste olarak karşımıza çıkıyor. Zira alternatif olarak Felaket Kulesi veya İskelet Fıçısı gibi kartların da tercih edilebileceği destede istediğiniz oyun planına göre hemen bir düzenleme yapabilirsiniz. Duvar Kırıcıları veya Bomba Kulesini kullanarak oyuna başlayabileceğiniz desteyle Muhafızlar ile Buz Büyücüsünü kullanarak etkili bir savunma yapabilirsiniz. Ortalama maliyetin 2.9 iksir olduğu bu destede Cehennem Ejderhasını doğru zamanda kullanmak için dikkatli olmalısınız.

Golem Destesi (Ucuz Versiyon)

golem destesi sezon 15
Golem Destesi

Clash Royale 13. arena için kullanılabilecek desteler listemize Golem destesi ile devam ediyoruz. Bu destede dikkat etmeniz gereken en önemli şey iksir. Zira ortalama iksir maliyetinin 3.6 olduğu bu destede Golem’den maksimum verim almak ve oyunu kazanmak için iksirin oldukça dikkatli harcanması gerekiyor. Bu nedenle ilk hamleyi rakibin yapmasına izin vermeniz gereken bu destede çok iksir harcamadan etkili bir savunma yapmanız gerekiyor. Rakibin hamlelerini fazla iksir kullanmadan savuşturduktan sonra Golem ile etkili bir saldırı başlatabilirsiniz. Bombacı kartının 15. sezona geçerken aldığı güçlendirme ile daha da güçlenen bu deste ile 13. arenada güzel karşılaşmalar çıkartabilirsiniz.

Domuz Binicisi Destesi

domuz binicisi destesi sezon 15
Domuz Binicisi Destesi

Domuz Binicisi destesi, oyunun en etkili destelerinden biri konumunda. Adından da anlaşılabileceği üzere Domuz Binicisi etrafında oluşturulan bu destenin en kritik noktası, bu desteden Domuz Binicisini çıkardığımızda destenin hiçbir esprisinin kalmaması. Olası bir boşlukta harika işler çıkartabilen Domuz Binicisi, hala oyunun en etkili kartlarından biri. Daha çok savunma ağırlıklı bir deste olan bu destede yapacağımız tek şey, uygun bir anda rakibin üstüne çökmek. Sahip olduğu 2.6 iksir maliyeti ile hızlı oyunlara izin veren bu destede doğru bir anda yapacağınız saldırının ardından oyunun kontrolünü elinize geçirebilirsiniz.

Kulübe Destesi

kulübe destesi sezon 15
Kulübe Destesi

Clash Royale 13. arena için kullanılabilecek desteler listemizin son sırasında Kulübe destesi bulunuyor. Rakipler için can sıkıcı olan kulübe kartları etrafında oluşturulan bu destede kulübeler rakibin dikkatini dağıtırken diğer kartları etkili bir biçimde kullanarak galibiyete ulaşabilirsiniz. Kraliyet Domuzlarını kullanarak oyuna başlayabileceğiniz destede domuzları haritanın tam ortasına yerleştirerek iki kuleyi aynı anda hedef alabilirsiniz. Ortalama iksir maliyetinin biraz yüksek olduğu bu desteyi kullanırken dikkatinizin tamamını oyuna vermeniz gerekebilir. Çünkü olası bir yanlış hesaplama veya fazladan bir hamlede oyunun tüm kontrolünü kaybedebilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts