Clash Royale Arena Seviyesine Göre Desteler

Mobil oyunlar arasında en popüler oyun olan Clash Royale deste taktikleri sizlere göstereceğiz ve bu yöntem ile hızlı kupa kasabileceksiniz.
Clash Royale
Clash Royale arena seviyesine göre deste taktikleri.

Clash Royale arena seviyesine göre desteler ile hangi arenada oynuyorsanız sahip olduğunuz desteyi ona göre düzenleyebilirsiniz.

Arena Seviyesine Göre Deste Taktikleri

Clash Royale oyununda arena seviyesine göre desteler oluşturarak çok daha kolay bir şekilde kazanabilirsiniz. Deste oluştururken öncelikle göz etmeniz gereken konu denge. Ne olursa olsun desteniz dengeli olmalı. Kart destenizi fazla vuruyor diye sadece efsanevilerden dizmek tamamen yanlış olur. Efsanevi kartların tükettiği iksir maliyeti de oldukça fazla. Oyun başında 5 iksir tüketen bir kartı oyuna sürdüğünüzde tekrar kart atabilmek için bekleyeceğiniz zaman sizi rakibinize göre oldukça geri düşürebilir. Bu yüzden destenizi karışık dizmelisiniz ki rakiplerinizi kolayca yenebilesiniz. Örneğin karşınızdaki rakip P.E.K.K.A gönderdiği zaman, elinde çok az bir iksir olacak. Sizinde biriktirdiğiniz iksirlerle P.E.K.K.A karşısına, İskelet Ordusunu gönderirseniz hem iksiriniz fazla olacak hem de P.E.K.K.A’yı çok kolay öldürebileceksiniz.

Clash Royale
Clash Royale düşük arenada kullanılacak deste.

Düşük Arenalar

Düşük arenalarda her ne kadar az karta sahip olsanız bile buradaki desteniz de yüksek arena desteleri kadar önemli. Oyuna yeni başlamış olan oyuncuların kart sayıları limitli olsa da işi sıkı tutmak gerekiyor. Herkeste yaklaşık olarak 10-12 tane kart olacak ve 1, 2 ve 3. arenalarda Dev’in önderlik ettiği desteler sizin için çok daha iyi olacak.

İksir barımızı biriktirerek 10 yaptığımızda en arkadan Dev’i salabiliriz, ondan sonra dev rakip kule doğru ilerlerken sizin iksir barınız tekrardan fullenmiş olacak. Dev’in arkasına Şovalye veya Silahşör gibi ufak birimler atarak Dev’in vurduğu hasara yardımcı olabilirsiniz. Bunları da yapmak istemiyorsanız Dev’in arkasına bir Cadı kullanarak ilk kule kesinlikle alabilirsiniz. Sonuç olarak ilk 3 arenada kartlar istemediğiniz kadar rakibiniz ile benzer olacak ve buradan elde ettiğiniz deneyimler diğer arenalardaki başarınızı belirleyecek.

Clash Royale
Clash Royale, orta arenada kullanılabilecek deste.

Orta Arenalar

4. Arenayla başlayan ve 8. arenaya kadar uzanan arenalar orta seviye arenalardır. Bu arenalarda gerçekten meydan savaşları yapabileceğiniz ve stratejini konuşturabileceğiniz bir seviye olacak, çünkü burada herkes kendine has taktikleri olacak ve bunları sizin karşınızda kullanacaklar. Hiç beklemediğiniz desteler karşınıza çıkabilir. Bir anda Dev, Dev İskelet, P.E.K.K.A, ve de Balon’la mücadele edebilirsiniz. Bu yüzden orta arenalar için en sağlam yöntem her arena için özel ve sabit bir destenizin olmasını öneririz.

Dördüncü arenadayken Domuz Binicisini kullanarak bir destek hazırlayabilirsiniz. Eğer destenizde Dev, Alev Topu, Oklar, Silahşör, Mezarlık, Şövalye ve Goblinler olursa, dört ve beşinci arenaları rahatça geçebilirsiniz. Tek yapmanız gereken defans için en arkadan Dev’i salmanız o rakip kuleye giderken, kartı durdurmak için elinden geldiğince kartlar atacak ve siz bu olaydan yararlanıp Dev’in gittiği yola değilde, diğer yola Domuz Binicisini koyarak rakip kuleyi kolaylıkla alabilirsiniz.

Clash Royale
Clash Royale, yüksek arenada kazanabileceğiniz destek taktikleri.

Yüksek Arenalar

Geldik en can alıcı noktaya. Yüksek Arenalar Clash Royale’de gerçekten zevk almaya başlayacağınız arenalar olacak. Bunlar 10-11-12 ve 13. arenalar, hatta bazen 9. arena oyuncuları da gayet güçlü ve stratejik oynayabiliyorlar.

Bu arenaların en iyi destelerinden biri, Madenci ve Buz Büyücüsü olabilir. Destenin içinde Madenci, Buz Büyücüsü, Buz Golemi, Çarp, Goblin Çetesi, Minyon Ordusu, Büyücü ve Okçular. Destede sürekli olarak çoklu birimlerin olmasının sebebiyle karşı tarafından sürekli büyü kullanması gerekecek. Bu büyüleri kullandıktan sonra Madenci atıp arkasından Buz Büyücü yolladığınızda hem rakibin kulesi Buz Büyücü tarafında yavaşlatılacak hemde Madenci tarafından hasar alacak.

Eğer siz bunları yaparken rakibiniz farklı yönden kart gönderdiyse Büyücü veya Okçular eşliğinde defansif moda geçip kendinizi savunabilirsiniz. Böyle bir desteyle girmek istemiyorsanız, içinde bolca efsanevi bulunan bir deste önerebiliriz. P.E.K.K.A, Minyonlar, Madenci, Elektro Büyücü, Haydut, Kraliyet Hayaleti, Çarp ve Zehir. Bu desteyi de sizlere önerebiliriz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts