Clash Royale Başlangıç Rehberi

Clash Royale’e yeni başlayan oyuncular için başlangıç rehberi.
Clash Royale başlangıç rehberi
Clash Royale Başlangıç Rehberi

Clash Royale başlangıç rehberi ile her zaman rakiplerinizin bir adım önünde olun. Mobil oyun platformunda önemli bir oyuncu kitlesi yakalamış olan Clash Royale’de yüksek kupalara çıkmak istiyorsanız doğru adrestesiniz.

Clash Royale Başlangıç Rehberi

Clash Royale’e yeni başladıysanız savaşlarda dikkat etmeniz gereken birkaç unsur olduğunu söylemeliyiz. Vereceğimiz taktikler sayesinde sizlerle aynı seviyedeki rakiplere karşı her zaman bir adım önde olabilirsiniz. Ayrıca içeriğimiz sadece yeni başlayanlara değil, yüksek kupaya sahip oyuncular için de bilgiler barındırıyor.

Clash Royale başlangıç rehberi
Clash Royale’de iksirlerinizi dikkatli harcamalısınız.

Rakibinizin ilk hamlesini bekleyin

Eğer savaşa girdiğinizde başlangıç için güzel kartlar gelmediyse genellikle ilk hamleyi yapmadan rakibinizin atacağı kartı beklemelisiniz. Rakibinizin oynadığı karta denk gelecek bir kart seçip oynamaya çalışın. Bu durum her zaman için aynı olmuyor, başlangıç kartları her zaman kötü gelecek diye bir şey yok, iyi kart ile de başlayabilirsiniz.

Clash Royale’in stratejik bir oyun olduğunu kesinlikle unutmamalısınız. Rakibinizin harcayacağı iksirden daha düşük miktarlarda iksirler harcayarak hamlelerinizi yaparsanız bu durum sizleri bir adım öne geçirecek avantaj sağlayacak.

Clash Royale taktikleri
Clash Royale’de ilk kuleye aldıktan sonra savunma durumuna geçebilirsiniz.

Savunma durumuna geçmekten korkmayın

Oyunda atak yapmak kadar savunmaya çekilmek de çok normal bir durumdur, bu yüzden defansif oynayıp savunmaya geçmekten çekinmeyin. Bu durum sizlere zaman dahi kazandırabilir. Örneğin rakibin attığı bir dev için defansta iskelet ordusu ile cevap vermek hem iksir yanından hem de atağa çıkarken birim fazlalığından sizlere avantaj sağlayacaktır.

Oyuncuların düşük kupalarda savunma yapma ihtiyacı duymayıp varını yoğunu oyuna sürerek oynamasından dolayı eğer ki defansif bir oyun tarzını benimserseniz çok daha rahat üst kupalara hızlıca çıkabilirsiniz. Unutmayın, önemli olan ne kadar çok atak yapmak değil, önemli olan kulelerinizi korumak. Savaşçılarınızı haritanın farklı alanlarına çağırmakta da fayda var, ama unutmayın savaşçıları çağırırken iksir miktarını da göz önünde bulundurmalısınız.

Yukarıda da dediğimiz gibi çoğu yenibaşlayan oyuncu haritanın en yakınlarında iksir miktarı yüksek olan kartları kullanacaktır, siz de böylece kulelerinize yakın bir konumda iksir miktarı az olan kartlarla rakibinize karşı stratejik bir şekilde oynayarak rakibinize karşı üstünlük sağlayabilirsiniz.

Clash Royale
Clash Royale’de yeni stratejiler uygulamak istiyorsanız TV Royale bölümünü izleyin.

TV Royale bölümünden oyunlar izleyin

Bu oyunda çok fazla strateji döndüğünü söylemeliyiz. Daha iyi stratejik planlar için sizden daha yüksek kupaya sahip olan oyuncuların maçlarını seyredin. TV Royale bölümünden yapılan oyunları izleyerek yüksek kupada bulunan oyuncuların ne tür stratejiler yaptığını veya hangi kartları kullanarak kazandığına göz atabilirsiniz. İyi bir oyuncu olmak için rakibinizi değerlendirmeyi unutmayın.

Clash Royale
Clash Royale’de sizin için hangi kart uygunsa onu kullanın.

Sizin için hangi kart iyiyse onu kullanın

Clash Royale oyununda her zaman bir diğerinden üstün olan kartlar olacaktır. Supercell de her zaman dengesizlikleri çözmek için yamalar yapıyor. Bu yüzden sizlere her zaman oyun kazandıracak bir deste veya kartlar bulmak mümkün değil. Yapılan yenilikler bazı kartların güçlerinde zayıflatmalara neden olabiliyor.

Clash Royale kart yükseltme
Clash Royale’de işinize yarayacak kartların seviyesini yükseltin.

İş yapacak olan kartların seviyesini yükseltin

Oyunda iyi kartların yanında bir o kadar da kötü kartlar bulunuyor. kartları yükseltmek için harcayacağınız altınları düşününce tüm kartların seviyesini yükseltmek yerine, her zaman işinize yarayacak olan kartlara yönelmenizde fayda var. Bu yüzden sadece en çok kullandığınız veya diğerlerinden daha iyi olan kartların seviyesini yükseltmelisiniz. Özellikle ilk başlarda fazlasıyla zayıf kart kullanacaksınız. Altınlarınızı ilk seviyelerdeki kartları yükseltmek için harcamayın. Böylece mağazada gün gün değişen kartları satın alabilmek için de altınınız birikmiş olur.

Clash Royale başlangıç rehberi
Sudden Death süresi başladığında yüksek hasar veren kartları oynayın.

Son dakikalarda oyunu kazanmak çok daha kolay

Henüz hiç kule alamadıysanız 60 saniyelik Ani Ölüm süresi başladığında ilk kuleyi alan oyunu kazanır. Yani oyunun sonlarına yaklaştıysanız ve berabere giden bir maç geçiriyorsanız biraz defansa geçip Ani Ölüm süresinin başlamasını bekleyebilirsiniz. Ani Ölüm başladığında ise iksiriniz daha hızlı dolacağından dolayı ortaya kart atmak için iksirin dolmasını beklemek gibi bir durumla karşılaşmayacaksınız. Bu noktadan sonra yüksek seviyede, yüksek hasarlar çıkaran kartlara ihtiyacınız var. Tek bir noktadan direkt rakibinizin kulesini hedef alan kartlara yoğunlaşabilirsiniz.

Clash Royale başlangıç rehberi
Ani Ölüm başladığında ilk kulenizi kaptırmamak için savunmayı elden düşürmeyin.

Kulenizi kurtarmak için defans binaları koymak

60 saniyelik Ani Ölüm başladığında siz her ne kadar rakibinizin ilk kulesini almaya çalışıyorsanız rakibiniz de sizin ilk kulenizi almaya çalışacak. Bu noktada da savunmayı elden bırakmamak gerekiyor. Kulelerinizi savunmak için okçu kuleleri ve top arabaları yerleştirebilirsiniz. Bu hamle hem size zaman kazandırır hem de bastıran rakibe karşı çoklu saldırı yapmanızı sağlar.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts