Clash Royale Gelişim Rehberi: Kendimizi nasıl geliştirebiliriz?

Clash Royale oynarken gelişim ne kadar hızlı olursa, o kadar hızlı üst seviyelere çıkabilir ve kaliteli maçlar çıkarabilirsiniz!
Clash Royale Kendimizi Nasıl Geliştiririz
Clash Royale kendimizi nasıl geliştiririz sorusuna cevap almak istiyorsanız bu rehber tam size göre.

Clash Royale oynarken gelişim ne kadar hızlı olursa, o kadar hızlı üst seviyelere çıkabilir ve kaliteli maçlar çıkarabilirsiniz. Clash Royale oynarken hızlı bir gelişim istiyorsanız dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var.

Clash Royale’de nasıl hızlı gelişiriz?

Öncelikle oyuna yeni başlayacak olanlar için Clash Royale’i ufak bir tanıtalım istiyoruz. Clash Royale, kendi destelerinizi oluşturup bu desteleri kullanarak stratejik hamlelerle rakibinizin kulelerini yok etmeye yönelik bir oyun. Stratejinin çok önemli olduğu bu oyunda, seviyeniz yükseldikçe sizleri daha iyi kartlara sahip zorlu rakipler bekliyor olacak.

Clash Royale Ticaret
Pazar bölümünden kendinize kartlar satın alarak destenizi geliştirin.

Her ne kadar saldırı kartlarına destenizde yer verecekseniz defansif kartlara da yer vermelisiniz. Bu sayede rakibiniz beklenmedik hamleler yaparsa kendinizi savunma şansınız olabilir.

Oyunun pazar bölümünden kartlar satın alın

Oyunun pazar bölümü fazlasıyla aktif kullanılan bölümler arasında yer alıyor. Her oyuncu oyuna yeni başladığında belli miktar mücevhere sahip oluyor. Bu mücevherleri sandıklardan kazanabilir veya para karşılığında satın alabilirsiniz. Aynı zamanda her maç kazandığınızda sizlere sandıklar veriliyor. Bu sandıkları açarak içlerinden kartlar ve altınlar çıkarıyorsunuz. Bu çıkan kartlarla, destenizde bulunan kartları geliştirebilir veya onları değiştirebilirsiniz. İşin en güzel tarafı ise para verip mücevher satın alan oyuncular, sizin çok da fazla önünüze geçemiyor. Oyunun belli bir seviyesinden sonra o oyuncularla eşit hale geliyorsunuz. Yani parayla bir şeyler satın almak sadece anlık olarak çok hızlı gelişmenizi sağlıyor.

Clash Royale Hamle
Rakibiniz ilk hamlesini bekleyin.

Oyunda her gün ticaret bölümünden belli bir miktar altın veya mücevher ödeyerek kartlar satın alabiliyorsunuz. Bu aldığınız kartları dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Ayrıca geliştirmek istediğiniz kartları, klanınıza istek atarak onları kendinize alabilirsiniz.

Rakibinizin ilk hamlesini bekleyin

Eğer savaşa girdiğinizde başlangıç için güzel kartlar gelmediyse genellikle ilk hamleyi yapmadan rakibinizin atacağı kartı beklemelisiniz. Rakibinizin oynadığı karta denk gelecek bir kart seçip oynamaya çalışın. Bu durum her zaman için aynı olmuyor, başlangıç kartları her zaman kötü gelecek diye bir şey yok, iyi kart ile de başlayabilirsiniz.

Clash Royale Deste
Kendinize göre en iyi desteyi hazırlayın.

Clash Royale’in stratejik bir oyun olduğunu kesinlikle unutmamalısınız. Rakibinizin harcayacağı iksirden daha düşük miktarlarda iksirler harcayarak hamlelerinizi yaparsanız bu durum sizleri bir adım öne geçirecek avantaj sağlayacak.

Kendinize göre en iyi desteyi ayarlayın

Oyunda kendinizi geliştirmek istiyorsanız işinize yarayacak en iyi kartarı kullanmalı ve oyundaki iksir miktarını eşit tutmalısınız. Örnek olarak 6 iksirlik bir kart varsa destenizde 2,3 ve 4 iksirlik kartlar da koymalısınız. Eğer kendi destenizi oluşturamıyorsanız e-sporcuların her hafta yaptığı özel ve güzel desteler bulunuyor. Mesela bu destelerin bazıları dünya sıralamasına girebiliyor. Bu konuda sizler için hazırladığımız dünya sıralamasına girmiş Clash Royale destelerine de göz atabilirsiniz.

Savunma yapmaktan çekinmeyin

Oyunda rakibinizin ilk kulesini aldıysanız ve artık zorlanmaya başladıysanız savunma pozisyonuna geçmekten çekinmeyin. Atak yapmak kadar savunmaya çekilmek de çok normal bir durum, bu yüzden defansif oynayıp savunmaya geçmekten çekinmeyin.

Clash Royale Savunma
Savunma yapmaktan çekinmeyin, olabildiğince stratejik oynayın.

Bu durum sizlere zaman dahi kazandırabilir. Örneğin rakibin attığı bir dev için defansta iskelet ordusu ile cevap vermek hem iksir yanından hem de atağa çıkarken birim fazlalığından sizlere fazlasıyla avantaj sağlayacaktır.

Kral seviyenizi olabildiğince yükseltmeye çalışın

Oyun içerisinde kral seviye dediğimiz bir bölüm bulunuyor. Kral seviyenizi ne kadar çok yükseltirseniz kulelerinizin canı daha çok yükselecek ve rakibinizden üstün olacaksınız. Bu kral seviyesini nasıl yükseltiriz diye merak ediyorsanız, kartların seviyelerini yükselttikçe TP kazanıyor, bu TP ile kral seviyeniz yükseliyor. Ama kartların seviyelerini yükseltirken öncelikle işinize yarayan daha sonra da işinize yaramayan kartları yükseltin.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts