Clash Royale haftanın öne çıkan kartları: 2 – 9 Şubat

Clash Royale Haftanın En İyi Kartları
Clash Royale Haftanın En İyi Kartları: 2 – 9 Şubat

Clash Royale haftanın öne çıkan kartları neler? Clash Royale’de hangi arenalarda hangi kartların kullanıldığı oyuncular tarafından hep merak konusu olmuştur. Zaman zaman meta dışı da olsa bazı kartların bazı arenalarda daha farklı şekillerde kullanıldığı için ön plana çıktığını biliyoruz. Peki 2 – 9 Şubat tarihleri arasında hangi arenalarda hangi kartlar kazandırdı? Hangi kartlar daha çok kullanıldı? Bu soruların cevabını bulacağınız yeni serimizde arena arena hangi kartların geçen haftaya damga vurduğunu görebilecek ve destenizi ona göre değiştirerek oyununuzu daha iyiye taşıyabileceksiniz. Hazırsanız haftanın öne çıkan kartları neler göz atalım:

İskelet Ordusu’nun popülerliği de galibiyet oranı da arttı

Galibiyet oranı ve kullanım oranı bazında kartları değerlendireceğimiz serimizin ilk bölümüne tüm arenalar bazında bir değerlendirme ile başlıyoruz. Geçtiğimiz haftanın en çok kullanılan kartı İskelet Ordusu oldu. Yüzde 43.1 gibi yüksek bir kullanım oranı olan kartın kazandırma oranı ise yüzde 61.6 oldu. Galibiyet oranı olarak ise yüksek manalı kartlar olan Avcı, Cadı ve Prens ön plana çıktı. Yaklaşık yüzde 64 oranında galibiyet oranı olan kartlar kullanıcılarına çok sayıda maç kazandırmış oldu.

İskelet Ordusu
Clash Royale’de haftanın en çok kullanılan kartı İskelet Ordusu oldu.

Arena 1 – Arena 2 – Arena 3

Bu arenalarda kullanabileceğimiz kart sayısı sınırlı da olsa ne seçeceğimizi bilmek, yeni başlayan oyuncular için iyi bir gelişim yolu olabilir. Bu 3 arenada da en çok kullanılan kart Oklar oldu. Geniş alana verdiği hasarla iyi bir tercih olan Oklar, düşük seviyeli arena oyuncuları için vazgeçilmez oldu. Galibiyet oranı olarak ise Domuz Binicisi, Koçbaşı ve Bomba Kulesi, en yüksek orana sahip kartlar oldu.

Arena 4 – Arena 5 – Arena 6

İlk 3 arenada kullanılan kısıtlı kartların ardından İskelet Ordusu’nun en çok kullanılan kartların başında olduğu seviyelere geldik. Galibiyet oranı olarak bu arenalarda genel olarak Kara Prens, Savaş Şifacısı, Mega Şövalye ve Korumalar, sahiplerini galibiyete götüren kartlar oldu.

Mega Şövalye
4, 5 ve 6. arenalarda en çok kullanılan kartlardan biri de Mega Şövalye oldu.

Arena 7 – Arena 8 – Arena 9

Clash Royale’de işlerin kızıştığı seviyelere yaklaşmaya başladık. Bu seviyelerin ilk adımı olan Arena 7’de Yavru Ejderha ve Goblin Fıçısı en çok tercih edilen kartların başında geliyor. Galibiyet oranı olarak ise çok çok az kullanılan ancak bir şekilde kullanıcısını galibiyete taşıyan Elektro Ejderha, Elektro Büyücü ve Cellat, sıralamanın başında geliyor. Arena 8 oyuncuları da İskelet Ordusu’nun yanı sıra Yavru Ejderha ve Büyücü gibi kartları tercih ederken bu arenada en çok galibiyet oranına sahip kartlar ise Klon ve Cellat oldu. Arena 9’da en çok kullanılan kartlar değişmezken Savaş Şifacısı, Cellat ve Elektro Büyücü bu arenada en az kaybeden kartlar oldu.

Arena 10 – Arena 11 – Arena 12 – Efsanevi Arena

Arena 10 ve Arena 11’de en çok kullanılan kartlar bu metanın en güçlü kartlarından bazıları olan ve geçmiş arenalarda da gördüğümüz İskelet Ordusu, Büyücü ve Yavru Ejderha oldu. Arena 10’da Elektro Büyücü ve Şok Birliği galibiyet oranı en yüksek kartlar olurken Arena 11’de bu kartlar Cellat ve Kraliyet Hayaleti oldu. Arena 12’de en çok kullanılan kartlarda Yavru Ejderha yerini Çarpma kartına bıraktı. Elektro Büyücü ve Kraliyet Hayaleti ise Arena 12’de en yüksek galibiyet oranına sahip kartlar oldu. Oyunun en çekişmeli arenası olan Efsanevi Arena’da ise kart tercihleri bu haftanın genel tercihlerinin dışında oldu. Çarpma, Tomruk ve Elektro Büyücü kartları en çok kullanılan kartlar olurken Goblin Çetesi, Koçbaşı ve Elit Barbarlar en yüksek kazanma oranına sahip kartlar oldu.

2 – 9 Şubat tarihleri arasında Clash Royale haftanın öne çıkan kartları hakkında söyleyeceklerimiz bu kadar. Bunun gibi Clash Royale hakkındaki gelişmeleri Mobidictum‘da bulabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts