Clash Royale Sezon 10 yenilikleri açıklandı

Clash Royale Sezon 10 yenilikleri açıklandı.
clash royale sezon 10 yenilikleri
Clash Royale Sezon 10 yenilikleri açıklandı.

Clash Royale Sezon 10 yenilikleri duyuruldu. Geçtiğimiz saatlerde Clash Royale ekibi, paylaştıkları bir videoyla Sezon 10 yeniliklerini açıkladı. Bu yenilikler arasında Clash Royale tarihinde ilk kez gerçekleşecek bir gelişme de mevcut.

Clash Royale Sezon 10 Yenilikleri

Sezon 10’un gelmesine çok kısa bir süre kaldı. Yeni sezonun yaklaşmasıyla beraber oyuncular arasındaki heyecan da artarken bu sezonun yeniliklerinin neler olacağı da merak konusuydu. Paylaşılan videoda bu yeniliklerden bahsedildi. Gelecek sezonda yeni bir arena, yeni kule görünümü, yeni ifadeler ve bazı dengeleme değişiklikleri oyuna eklenecek. Bunların yanında Clash Royale tarihinde bir ilk gerçekleşecek. Bu sürpriz gelişmeyle beraber gelin Sezon 10 ile gerçekleşecek tüm yeniliklere beraber göz atalım.

clash royale sezon 10 yenilikleri görsel 1
Clash Royale tarihinde ilk kez bir kart oyundan kaldırılıyor. Sezon 10 öncesi İyileştirme Büyüsü yerini İyileştirici Ruh’a bırakıyor.

İyileştirme Büyüsü oyundan çıkarıldı ve İyileştirici Ruh oyuna eklendi

Yanlış okumadınız. Clash Royale ekibi, oyunun başlangıç tarihinden itibaren ilk kez bir kartı oyundan çıkartma kararı aldı. İyileştirme Büyüsü, 3 yıllık serüvenin ardından oyundan çıkartılacak. Ancak endişelenmeyin. Yerine yepyeni bir kart eklenecek. İyileştirici Ruh! İsminden de anlaşılabileceği üzere İyileştirici Ruh, Buz Ruhu’nun değişik bir versiyonu. Sağlığı, hasarı ve hareketleri Buz Ruhu’yla aynı olan bu kartın Buz Ruhu’ndan ayrılan kısmı ise arkasında büyük bir iyileştirme etkisi bırakması. Bu kartı İyileştirme Büyüsü ile kıyasladığımız zaman iyileştirme etkisinin büyüden daha fazla olduğunu söyleyebiliriz. Zira İyileştirici Ruh ile toplam iyileştirme artışı %181 oldu. Büyü ile arasındaki iyileştirme farkının en büyük sebebi ise kartın etkisini bir anda göstermesi. Bu kartın tek pürüz noktası, bir düşmana atlamadığı sürece iyileştirme etkisini gösterememesi.

clash royale sezon 10 yenilikleri görsel 2
İyileştiri Ruh’un İyileştirme Büyüsü’nden ayrılan en büyük farkı, anlık olarak yenilenen sağlık miktarındaki artış olacak.

İyileştirme kartı konusunda uzun zamandır değişiklik düşündüklerini belirten Clash Royale ekibi, bu nedenle İyileştirme Büyüsü üzerinde bazı değişikliklere gittiklerini ancak istedikleri sonuçları alamadıklarını söyledi. Bu nedenle daha interaktif bir kart geliştirmeyi düşündüklerini belirten ekip, saldıran ve savunan tarafın becerilerini gösterebileceği bir kart tasarlamaya çalıştıklarını da ekledi. Peki, bu kart oyuna eklendikten sonra ne olacak? Bu kartın oyuna eklenmesiyle birlikte kart, altın ve yükseltme kaybetmeyeceksiniz. İyileştirme kartınız ne durumdaysa İyileştirme Ruhu oyuna eklendiğinde de aynı durumda olacak. 10. sezondan önce oyuna eklenecek İyileştirici Ruh, 2 Nisan itibariyle oyundaki yerini alacak.Uzun zamandır neredeyse hiç kullanılmayan İyileştirme Büyüsü’nün yerini bu kartla değiştirmesinin ardından oyunda daha ilginç hamleler görebiliriz.

clash royale sezon 10 yenilikleri görsel 3
Sezon 10 ile mücadeleler, yeni arena Orman Çetesinin Sığınağı’nda devam edecek.

Yeni Arena

10. sezonun gelmesiyle orman çetesiyle maceramız başlıyor olacak. Bu ne demek? 10. sezonda orman çetesinin bölgesini keşfediyor olacağız. Yani yeni arenamızı. Orman Çetesinin Sığınağı. Sezon 10 boyunca oyuncular, Orman Çetesinin Sığınağı arenasında mücadelelerine devam edecek.

clash royale sezon 10 yenilikleri görsel 4
Pass Royale ile yeni sezonda da birbirinden güzel ödüller oyuncuları bekliyor olacak.

Pass Royale Ödülleri

Yeni sezon demek, yeni Pass Royale ödülleri demek. Yeni sezonla birlikte yeni Pass Royale ödülleri de oyuncuları bekliyor olacak. Yine bu ödüller arasında yeni ifadeler ve güzel bir kule görünümü de oyuncuları bekliyor. Ayrıca, bu sefer oyuncuları tam tamına iki tane Altına Hücum etkinliği bekliyor olacak. Clash Royale ekibi, önceki sezonlara kıyasla bu sezon daha fazla altın verme kararı aldı. Özel mücadelelerde tonlarca altın elde edebileceksiniz. Bunun yanında Soygun modu da bu sezonla birlikte geri dönecek ve Parti modunda oyuncular oynayabilecek.

clash royale sezon 10 yenilikleri görsel 5
Yeni sezonda gelecek bazı dengeleme değişiklikleri ile saldırı ve savunma stratejilerinde değişiklikler görülecek.

Dengeleme Değişiklikleri

Uzun uzadıya anlattığımız İyileştirici Ruh, bu değişikliklerin en büyüğü. Bu değişikliğe ek olarak:

  • Büyülü Okçu’nun menzili kısalıyor. Attığı oklar yine tüm mesafeyi kat edecek ancak Büyülü Okçu’nun hedefe daha yakın olması gerekecek.
  • İskelet Fıçısı’nın hızı artacak. Hızı orta seviyeden hızlı seviyeye yükseltilecek İskelet Fıçısı’nın sağlığı biraz azaltılacak.
  • Goblin Kulübe’sinin ömrü kısalacak. Ama artık yok edildiğinde içinden üç tane Mızraklı Goblin çıkacak. Toplam Mızraklı Goblin sayısı aynı kalacak ancak bu değişiklikle beraber Goblin Kulübesi’ni arenalarda daha çok göreceğiz gibi gözüküyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts