CS: GO Rate Ayarları

Fenomen oyun CS: GO rate ayarları ile bambaşka bir oyun deneyimi sunabilir. cl_interp ve cl_rate kodlarını paylaştık.
csgo rate ayarı
CS: GO Rate Ayarları

Günümüz FPS oyunları arasında Valve‘ın geliştirdiği CS: GO‘yu es geçmek olmaz. 2012 yılında çıkmış olmasına rağmen hala anlık olarak yüz binlerce oyuncu tarafından oynanan CS: GO’da rate ayarları bizleri rekabetçi maçlarda bir adım öne taşıyacak.

CS: GO’da ping değerinizi ve ping aralığınızı düzeltip ince ayarları ve ince vuruşları yapmanızı kolaylaştıracak ve sizleri bir adım daha öne taşıyacak olan rate ve interp ayarlarını düzeltmeniz için sizlere bu yazımızda yol gösteriyoruz. Tabi ki öncelikle yine oyun konsolumuzu açmamız gerekecek. Ayrıca oyun bulma sorunu yaşayanlar bu yazımıza göz atabilir.

CS: GO oyun konsolu nasıl etkinleştirilir?

Bu tarz oyun kodlarını aktif etmek için öncelikle oyun konsolunuzu etkinleştirmelisiniz. Bunu yapmak için Oyun Ayarları bölümünden “Geliştirici Konsolunu Etkinleştir” ayarını aktif edebilirsiniz. Bu sayede artık “é” tuşuna bastığınızda “ESC’nin altındaki tuş” oyun konsolunuz açılacaktır. Bu konsol sayesinde ister hile kodları yazabilir isterseniz de FPS’nizi yükseltmek için özel ayarlar yapılandırabilirsiniz.

Geliştirici konsolunu açarak birçok komuttan faydalanabilirsiniz.
CS: GO’da birçok komutu aktifleştirmeniz için oyun konsoluna ihtiyacınız var.

Geliştirici konsolu, CS: GO oyuncularının “config” ayarlarından görüntü ayarlarına kadar birçok kodu aktif olarak kullanmalarına yarıyor. Bu anlamda geliştirici konsolu için geçerli kodları bilmeniz oyun ayarlarınızı daha hızlı yapmanıza ve daha detaylı değişiklikler yapmanıza olanak tanıyacaktır.

Oyun konsolu aslında oyun içindeki en büyük yardımcılarınızdan birisi olur. Hassasiyeti kolayca değiştirebilirsiniz, crosshair ayarlarınızı istediğiniz ayarlarda daha detaylı olarak ayarlayabilirsiniz, tuş atamalarını kullanarak satın alma evresinde hızlıca tek tuşla silahınızı bombalarınızı ve zırhınızı alıp satın alma ile uğraşmadan taktiğe odaklanabilirsiniz vs. Bunun gibi daha birçok noktada geliştirici konsolu bizlere yardımcı olabiliyor. 

Serinin son oyunu olan Counter Strike: Global Offensive‘de de diğer CS oyunlarından aşina olduğumuz oyun konsolu yer almakta. Bu konsol sayesinde oyun içindeki birçok özelliği değiştirebilir veya performans artışı sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu içeriğe geçmeden daha önce paylaştığımız sınırsız mermi kodu içeriğimize de göz atabilirsiniz. Öncelikle oyun konsolunu açmanız gerekiyor.

Rate ayarları nasıl yapılır?

Rate ayarlarını yapmak için oyun içi konsolunuzu açın. Ardından, rate UYGUN OLAN RATE DEĞERİ yazın. Burada uygun olan rate değeri kısmı için kendi internet hızınıza uygun olan rate değerini bu listeden seçebilirsiniz:

 • .5 Mbps – rate 62500
 • 1.0 Mbps – rate 125000
 • 1,5 Mbps – rate 187500
 • 1,57 Mbps – rate 196608 (Varsayılan)
 • 2.0 Mbps – rate 250000
 • 2,5 Mbps – rate 312500
 • 3.0 Mbps – rate 375000
 • 3,5 Mbps – rate 437500
 • 4.0 Mbps – rate 500000
 • 4,5 Mbps – rate 562500
 • 5.0 Mbps – rate 625000
 • 5.5 Mbps – rate 687500
 • 6.0 Mbps – rate 750000
 • 6.2 Mbps – rate 786432 (Maksimum)

cl_interp_ratio ayarı

Rate ayarını destekleyen bir diğer ayar olan interp ayarlarını da burada yeri gelmişken anlatalım. Bu ayar oyundaki ping aralığınızı düzeltmekte işe yarıyor. Yine oyun konsolunu açıp eğer sabit pinginiz 5 ile 20 aralığındaysa cl interp_ratio 1 yazmalısınız. Eğer sabit pinginiz bu aralıkta değil ve daha fazla ise cl_interp_ratio yazmalısınız. Burada ayarı 1 yaptığınız durumda kendi internetinizden oyuna doğrudan bağlanıyorsunuz. Değer 2 olduğunda ise Valve sunucularından oyuna aktarmalı bağlanıyor gibi düşünebilirsiniz. Unutmayın ki bu ayarı yaparken devam eden bir oyunda olmamalısınız. Yani ayarı ana menüdeyken yapmalısınız.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili İçerikler