CS: GO Silahı Sol Ele Alma Kodu

CS: GO silahı sol ele alma kodu nedir, nasıl alınır ve silahı sol ele almanın oyun içerisinde herhangi bir yararı var mıdır? Tüm detaylar Mobidictum’da!
csgo silahı sol ele alma kodu
CSGO sol ele alma kodu nedir?

CS: GO silahı sol ele alma kodu nedir? 2012 yılında Valve tarafından piyasaya çıkarılan Counter Strike: Global Offensive hala günümüzde en popüler FPS oyunları arasında. Counter-Strike serisi, oyuncularına sunduğu sayısız özellik ve konsol komutu ile birlikte de oldukça takdir edilmekte. Serinin son oyunu CSGO da bir oyun konsoluna sahip. Bu konsol sayesinde oyun içindeki birçok özelliği değiştirebilir veya performans artışı sağlayabilirsiniz. Bu yazımızda konsol sayesinde silahınızı nasıl sol ele alabileceğinizi bu yazımızda göstereceğiz.

Oyun konsolu nasıl etkinleştirilir?

Bu tarz oyun kodlarını aktif etmek için öncelikle oyun konsolunuzu etkinleştirmelisiniz. Bunu yapmak için Oyun Ayarları bölümünden “Geliştirici Konsolunu Etkinleştir” ayarını aktif edebilirsiniz. Bu sayede artık “é” tuşuna bastığınızda (ESC’nin altındaki tuş) oyun konsolunuz açılacaktır. Bu konsol sayesinde ister hile kodları yazabilir isterseniz de FPS’nizi yükseltmek için özel ayarlar yapılandırabilirsiniz.

Geliştirici konsolunu açarak birçok komuttan faydalanabilirsiniz.

CSGO Silahı Sol Ele Alma Kodu

CS: Go silahı sol ele alma kodu aynı zamanda bıçağı sol ele alma kodu olarak da geçebiliyor. Bu oyun içi komut sayesinde kullandığınız silahları ve bıçağınızı sol ele alabileceksiniz. Bu sayede oyunu kendi kişisel tercihlerinize göre uyarlayabilir ve daha konsantre bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz. Unutmadan hatırlatalım, çoğu profesyonel oyuncu ve yayıncılar da sol el kodunu kullanıyor. Fakat bu tamamen kişisel bir tercih.

Sol Ele Alma Kodu

  • cl_righthand 0

Eğer bu komuttan memnun kalmadıysanız eski haline çevirebilirsiniz.

Sağ Ele Alma Kodu

  • cl_righthand 1

Neden sol el kodunu kullanmalısınız?

Sol el kodu genelde kişisel bir tercih veya alışkanlık olarak tanımlanıyor. Fakat bu konunun bilimsel bir açıklaması da var. Kendi dominant gözünüzü belirleyerek sizin için uygun silah elini tercih edebilirsiniz. Bu sayede hem rakiplerinize karşı daha hızlı refleks gösterebilir hem de görüş alanınızı geliştirebilirsiniz. Fakat el değiştirmenin oyun içinde herhangi bir faydası veya zararı bulunmuyor.

Dominant gözünüze uygun olarak da el seçiminizi yapabilirsiniz.
Dominant gözünüze uygun olarak da el seçiminizi yapabilirsiniz.

Dominant Gözü Belirleme

Dominant gözü belirleme özellikle okçuluk gibi mesleklerde kullanılıyor. Dominant gözünüz görüş açınız üzerindeki baskıyı arttırır. Dominant gözünüzü belirlemek için bir gözünüzü elinizle kapatarak elinizi üçgen şekline getirip elinizin arasından bir cisme bakmanız gerekiyor. İki gözünüzle de o cisme baktıktan sonra hangi gözünüz cismi aynı açıdan görüyorsa o sizin dominant gözünüzdür. CS: GO sol el kodunu da kendi dominant gözünüze göre belirleyebilirsiniz.

Bu rehberimizde CS: GO’da silahınızı nasıl sol ele alabileceğinizi anlattık. Eğer CS: GO’yu ilk defa deneyimleyecekseniz CS: GO Sistem Gereksinimleri adlı içeriğimize göz atmanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz. Bu tarz rehberlerin devamı için Mobidictum’u takip etmeyi ve yazılarımızı arkadaşlarınız ile paylaşmayı unutmayın!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler