VAC Oyun Oturumunuzu Doğrulayamadı Çözümü

VAC oyun oturumunuzu doğrulayamadı hatasının çözümlerini listeledik.
CS GO VAC oyun oturumunzuu doğrulayamadı
VAC oyun oturumunuzu doğrulayamadı hatası 2021 yılında da oyuncuların sıkça karşılaştığı bir hata.

VAC oyun oturumunuzu doğrulayamadı 2021 yılında da oyuncuların canını sıkmayı başaran bir CS: GO hatası. Genellikle oyunun yeniden başlatılmasıyla düzelen bu hata bazı durumlarda oyunculara CS: GO‘yu dahi sildirebiliyor.

VAC Oyun Oturumunuzu Doğrulayamadı

VAC oyun oyurumunuzu doğrulayamadı hatası çözümü oldukça basit olmasına rağmen çoğu oyuncu bu hatayı çözemiyor. Bazı durumlarda anti-virüs programlarından dolayı kaynaklanan bu hata aynı zamanda oyunun yeniden başlatılmasıyla da çözülebiliyor.

CS GO VAC Doğrulama Hatası
VAC hatasıyla sıkça karşılaşıyorsanız anti-virüs programlarını kapatmanız gerekebilir.

VAC oyun oturumunuzu doğrulayamadı çözüm için uygulayabileceğiniz birçok farklı yöntem bulunuyor. Ancak ilk yapmanız gereken işlem oyunu yeniden başlatmak olmalı. Eğer yeniden başlattığınızda bu hatayla karşılaşmıyorsanız anti-virüs, Windows Defender gibi hiçbir programı kapatmak zorunda değilsiniz. VAC oyun oturumunuzu doğrulayamadı hatasını çözebilmek için uygulayabileceğiniz yöntemlere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

VAC Oyun Oturumunuzu Doğrulayamadı Çözümü

VAC oyun oturumunuzu doğrulayamadı MAC işletim sistemli cihazlarda da sıkça karşılaşan bir hata olduğundan bazı çözümler sadece Windows işletim sistemli bilgisayarda işe yaradığını unutmamalısınız.

CS GO VAC Hatası
CS: GO’da da olduğu gibi serinin daha önceki oyunlarında da bu hatayla karşılaşabilirsiniz.

VAC oyun oturumunuzu doğrulayamadı hatasını çözmek için oyunu silmeyi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. CS: GO’yu silip yüklemek en son çareniz olmalı. Tüm işlemler uyguladıktan sonra hala aynı hatayla karşılaşıyorsanız yeni güncellemeleri bekleyin veya oyunu silip yeniden yükleyin.

Oyunu yeniden başlatın

Herhangi bir planınızın istendiği gibi gitmemesi oyunlar için de geçerli. Oyunun doğru başlatılamaması sonucunda bu hatayla karşılaşıyor olabilirsiniz. CS: GO’yu kapatıp yeniden başlatmak bu hatayı çözebilir.

Bir süre boyunca beklemeli ve oyunu açarken “Yönetici olarak çalıştır” tuşuna basarak açmayı deneyebilirsiniz. Böylelikle oyun hiçbir eksik dosyasını geride bırakmadan açılır ve bu hatayla karşılaşmanızı engelleyebilir.

Oyun dosyalarını doğrulayın

CS: GO’yu kapatıp oyun dosyalarını doğrulayabilirsiniz. Oyununuz güncel olmadığı taktirde hiçbir şekilde çevrim içi eşleştirmelere katılamayacaksınız. Aşağıda bulunan adımları sırasıyla uygulayarak CS: GO’nun dosya doğrulamasını yapabilirsiniz.

VAC Oyun Oturumunuzu Doğrulayamadı 2021
Oyunu yeniden başlatmak hatayı çözebilir.
 • Oyunu kapatın.
 • Steam kütüphanenizi açın.
 • CS: GO’yu seçerek sağ tıklayın.
 • Özellikler seçeneğine tıklayın.
 • Yerel Dosyalar sekmesini açarak “Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula…” tuşuna basın.
 • Kısa bir süre dosya taraması yapılacak ve herhangi bir eksik olması durumunda eksik dosyalar yeniden indirilecek.

CS: GO’nun dosya bütünlüğünü doğruladıktan sonra hala bu hatayla karşılaşıyorsanız anti-virüs programlarını kapatmayı deneyebilirsiniz. Hangi uygulamanın CS: GO VAC oyun oturumunuzu doğrulayamadı hatasına sebep olduğuna hemen alttan ulaşabilirsiniz.

Anti-virüs yazılımlarını oyun oynarken kapatın

CS: GO’nun hile karşıtı koruması VAC, bazı durumlarda uygulamaları herhangi bir kötü amaçlı bir yazılım olmasa dahi hile programı olarak görebiliyor. Özellikle anti-virüs programları direkt olarak CS: GO dosyalarını incelediği için VAC koruması harekete geçerek sizin hile olabileceğinizi düşünüyor.

VAC Hatası 2021
Oyun dosyalarında değişiklik yapmanız durumunda oyuna bağlanamayabilirsiniz.

CS: GO gibi hile koruma programları iyi olan oyunlarda Game Booster gibi uygulamalar da bu hatayla karşılaşmanıza sebep olabilir. Eğer aşağıda bulunan uygulamalardan herhangi birini kullanıyorsanız CS: GO oynarken devre dışı bırakmayı denemelisiniz.

 • CCleaner
 • PowerShell
 • Sandboxie
 • Cheat Engine
 • IObit Start Menu 8
 • Process Hacker
 • DLL Injections
 • Hypervisions
 • Steam Idle programları

CS: GO Vac oyun oturumunuzu doğrulayamadı hatası çözümü için yapabilecekleriniz şimdilik bu kadar. CS: GO bilginize güveniyorsanız sizler için hazırladığımız CS: GO haritalarına ne kadar hakimsin? adlı testimize göz atabilirsiniz.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts