Download OBB Service ne demek?

PUBG’de birçok kişinin karşılaştığı Download OBB Service hatasının çözümünü aktardık.
Download OBB Service Hatası
PUBG’de birçok kişinin canını sıkan Download OBB Service hatasının nasıl çözüldüğünü aktardık.

Download OBB Service birçok PUBG oyuncusunun canını sıkmaya devam ediyor. Genellikle Android cihazlarda oyun içi güncelleme yapılması sırasında oluşan bir hata sonucunda ortaya çıkan OBB Service hatasının nasıl çözülmesi gerektiğini aktardık.

Download OBB Service ne demek?

Bir hatayı çözmeye başlamadan önce o hatanın neyden kaynaklandığını kendinize sormanız gerekiyor. Bu hata için kendinize “PUBG Download OBB Service is Running ne demek?” şeklinde sormanız en doğrusu olacak. Böylelikle hatanın neyden kaynaklandığını bularak sorunu daha hızlı bir şekilde ortadan kaldırabilirsiniz.

Sorduğunuz soruya herhangi bir cevap alamadıysanız endişelenmenize gerek yok, bu içeriğimizde tam anlamıyla bu hatadan nasıl kurtulabileceğinizi aktaracağız. Birçok kişinin bir hayli canını sıkmayı başaran Download OBB Service hatasının sebebi oyunda bulunan OBB servisinin indirme sırasındaki karşılaştığı sistemsel bir hata.

PUBG Download OBB Service Çözümü
PUBG Download OBB Service hatasının sebebi OBB sisteminin indirme sırasında karşılaştığı bir sorun.

Oyun içi güncelleme esnasında internet bağlantınızın yarıda kesilmesi veya herhangi bir şekilde indirme işleminin sistemsel olarak durdurulması durumunda PUBG’nin can sıkıcı Download OBB Service is Running türünde bir OBB servisinin hatasıyla karşı karşıya kalacaksınız. Pekii “OBB” adı verilen bu servis cihazınızın arka planda nelerle uğraşıyor?

Karşılaşmış olduğunuz OBB Service is Running hatası aslında size OBB servisinin hala indirme yaptığını söylüyor. İyi de ne zaman bitecek bu indirme? Sorunun cevabı sanırım sizi üzebilir. Siz bir adım atmadığınız sürece bu sorun asla çözülmeyebilir.

İndirme işlemi arka planda döndüğünden dolayı güncelleme bitip bitmediğini, bitse bile ne zamana kadar süreceğini hatta güncelleme yapılıp yapılmadığı hakkında hiçbir fikriniz olmayabiliyor. Uzun bir süre bu hatayla karşılaşıyorsanız büyük bir ihtimalle OBB servisi güncellemesi bir hatadan dolayı yarıda kesilmiş anlamına geliyor.

OBB Service is Running Hatası
Bu can sıkıcı hatanın birçok farklı çözüm yolu bulunuyor.

Download OBB Service Hatası Çözümü

Download OBB Service hatasının çözümü için uygulayabileceğiniz birçok farklı yöntem bulunuyor. Bunlardan en basiti oyunun “cache” denilen önbelleğini temizleyerek bu hatadan kurtulmanız mümkün. Hatta sadece bu hatadan değil karşılaştığınız başka sorunlar karşısında bu yöntemi uygulayarak hatayı çözmeyi başarabilirsiniz.

Bu hatanın bir benzeri ise “Downloading Resources” hatası bazı durumlarda OBB servisi hatasının yanında bu hatayla karşılaşıyor olabilirsiniz. Bu hatanın çözümü için hazırladığımız rehbere alttaki düğmeye tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Download OBB Service hatası nasıl çözülür?

Birçok kişi Download OBB service hatasının çözümüne oyuna VPN ile giriş sağlamayı öneriyor. Geçici olarak belki de bir çözüm yolu olsa da bu yöntem, hatayla bir daha karşılaşmayacağınız anlamına gelmiyor. Kalıcı bir çözüm arıyorsanız telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayıp aşağıdaki işlemleri sırasıyla uygulamalısınız.

OBB Service Hatası Çözümü
Bu hatayı çözmek için aşağıda bulunan listedeki yönergeleri uygulayabilirsiniz.
  • Oyunu tamamen kapatın.
  • Cihazınızın depolama klasörünü açın.
  • Ardından depolama klasörünün içinde bulunan “OBB” dosyasını açın.
  • Ardından “com.tencent.ig” adlı dosyayı açın.
  • Bu dosya içerisinde yer alan “PUBGMOBILE.apk” dosyasını silin, ardından oyunu açıp kapatın.
  • Ardından “com.tencent.ig” dosyasına geri dönüp “main.9630.com.tencent.ig.obb.tmp” dosyasını silin.
  • En başa dönerek “.backups” adındaki dosyanın içerisine girin.
  • Bu dosyanın içerisinde bulunan “main.9630.com.tencent.ig.obb” klasörünü OBB dosyası içerisinde bulunan “com.tencent.ig” klasörü içerisine taşıyın.

Tüm bu çözüm yollarını denedikten sonra hala Download OBB Service is Running hatasıyla karşı karşıyaysanız oyunun eski bir sürümünü indirmeli veya oyunu tamamen silmeniz gerekecek. İnternet bağlantınız yavaşsa bu çözüm yolu sizi epey üzebilir ama kesin olarak bu hatayı çözebilmek için bu yöntem dışında farklı bir yol henüz bilinmiyor.

Diğer oyun hatalarının çözümüne nasıl ulaşabilirsiniz?

Mobidictum olarak popüler olsun veya olmasın çoğu oyunun hata çözümlerini araştırıyor ve oyunculara sunmaya gayret ediyoruz. Birbirinden farklı oyunlarda sürekli olarak hatalarla karşılaşıyorsanız hazırlanın, çünkü sizi harika bir sayfaya yönlendireceğim. Hata Çözümleri sayfamıza girerek çoğu oyunda karşınıza çıkabilecek hataların çözümlerine ulaşabilirsiniz. Böylelikle karşılaştığınız sorunları daha hızlı üstesinden gelebilirsiniz.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts