Poco X3 NFC İncelemesi ve Oyun Performansı

Poco X3 NFC’nin bugün oyun performansını inceledik.
poco x3 nfc

Her ay hatta her hafta yeni bir telefon piyasaya sürülürken hangi telefona yöneleceğimiz, hangi telefonun daha iyi performans verdiği ve bütçemize uygun hangi telefonu seçmemiz gerektiği konularında kafamız bir hayli karışabiliyor. Bu karışıklığı bir nebze gidermek adına, sizler için özel olarak seçtiğimiz 3000 TL altında en iyi performans veren ve oyunlarda sizi asla üzmeyecek bir fiyat-performans telefonu olan POCO X3 NFC’yi inceledik.

Poco X3 NFC Genel Özellikleri

Poco son senelerde fiyat-performans bakımından öne çıkmayı başaran markalardan biri oldu. Poco X3 NFC modelini incelediğimizde de, telefonun bütçe dostu bir performans canavarı olduğunu bir kez daha anlamış olduk. Gelin telefonun genel özelliklerini beraber inceleyelim.

Qualcomm işlemci ailesinden Snapdragon 732G işlemcisini kullanan Poco X3 NFC, 6 GB RAM desteğine sahip. 120 hz gibi yüksek bir ekran yenileme hızı ile dikkatleri üstüne çekmeyi başaran Poco X3 NFC’de 5160 mAh seviyesinde bir batarya bulunuyor ve kullanıcılarına fazlasıyla uzun bir kullanım süresi sunuyor. 33W şarj desteği ile de saatlerce şarj etme gibi bir durumu ortadan tamamen kaldırarak zamandan oldukça tasarruf etmemizi sağlıyor. 4K 30 FPS video kayıt yapabilmesinin, bu segmentteki telefonlar için muazzam bir özellik olduğunu da söyleyelim. Dilerseniz, Poco X3 NFC için yaptığımız oyun testlerindeki FPS değerlerine bir göz atalım.

Poco X3 NFC PUBG Mobile Performansı

Poco X3 NFC, PUBG Mobile’de HD grafik ayarlarında maksimum 57 FPS’i görse de savaş sırasında ve ani dönüşlerde 35-40 FPS arasında gidip gelmekte. Isı değerlerine baktığımızda, cihazın PUBG Mobile esnasında 46 dereceyi geçmediğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Oyunda hiçbir takılma olmaması ve akıcı bir şekilde performans vermesinin yanı sıra, batarya tarafında ortalama bir oyunda %5 şarjının gitmesi göz önünde bulundurulduğunda, Poco X3 NFC PUBG Mobile testinde geçer not almayı başardığını gösteriyor.

Pubg Mobile

Poco X3 NFC Call of Duty: Mobile Performansı

Poco X3 NFC, Call Of Duty: Mobile oyununda bizi şaşırtarak neredeyse sabit 60 FPS vermeyi başarıyor. Yer yer 50-55 değerlerini görsek de oyun süresinin tamamına baktığımızda neredeyse 59-60 FPS’in altına inmediğini görmekteyiz. Isı değerlerinin ise oyunu oynarken 47-49 derece arasında gidip geldiğini gözlemledik. Bu değerleri göz önünde bulundurduğumuzda Poco X3 NFC fazlasıyla iyi bir oyun telefonu olarak karşımıza çıkıyor.

Call Of Duty Mobile

Poco X3 NFC Mobile Legends Performansı

Poco X3 NFC’den ne yazık ki Mobile Legends performans testinde beklediğimizi alamadığımızı söylemeliyiz. Orta ayarlarda 32-45 FPS arasında değerler gözlemlesek de akıcılık anlamında bizi yine de tatmin etmeyi başardı. Isı değerleri açısından 45-46 dereceyi geçmemesini bir artı olarak sayabiliriz. Ama bize sunmuş olduğu FPS değerlerini düşündüğümüzde, ne yazık ki daha iyi bir oyun deneyimi sunmasını beklerdik.

Mobile Legends

Poco X3 NFC Real Racing 3 Performansı

Tam olarak sabit 60 FPS aldığımız oyunlardan birisi olarak Real Racing 3’te vermiş olduğu oyun keyfi ve akıcılık bizi fazlasıyla tatmin etti. Test sırasında akıcılığı bozacak en ufak bir sorun ile karşılaşmamak oyun keyfini bir hayli arttırdı.

Real Racing 3

Poco X3 NFC alınır mı?

Her ne kadar cihazımız 120 hz olsa da, henüz hiçbir mobil oyun bu değerleri desteklemediği için donanımsal açıdan cihazı tam performansıyla test edememiş olduk. Ancak, günümüz koşullarını göz önünde bulundurduğumuzda 3000 TL bandında bu özellikleri taşıyan başka bir telefon bulunmadığını gözlemledik. Sonuç olarak, Poco X3 NFC tam bir fiyat performans ürünü diyebiliriz ve gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz bir akıllı telefon olduğunun da altını bir kez daha çizelim. 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts