Samsung Galaxy M51 Oyun Performansı: Wild Rift, CoD Mobile, PUBG Mobile

Samsung Galaxy M51’in bugün oyun performansını inceledik.
Samsung Galaxy M51
Samsung Galaxy M51 oyun performansı ile göz dolduruyor

Piyasaya sürüldüğü günden itibaren dikkatleri üzerine çeken Samsung Galaxy M51’in bugün oyun performansı incelemesi ile karşınızdayız. Bataryası ile kendini ön plana çıkardığı gibi, performansıyla da kendini kullanıcılara fark ettiriyor.

Samsung Galaxy M51 oyun performansı incelememize başlarken, kısaca özelliklerini tanıtacak olursak, işlemci tarafında Qualcomm ailesinin Snapdragon 730G’sini kullanmakta. 8 nm (nanometre) mimarisini kullanmakla birlikte Samsung Galaxy M51’in en önemli özelliklerinden biri olan 7000 mAh bataryası ile sizlere uzun süreli oyun performansı sunuyor. 7000 mAh bataryaya sahip olmasının önemini daha net açıklamak gerekirse, Samsung Galaxy M51’in Türkiye’deki en yüksek bataryaya sahip telefonlardan birisi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu kadar büyük bataryaya sahip olmasına karşın 25W şarj desteği ile 1 saat 50 dakika gibi çok kısa bir sürede yüzde 0’dan yüzde 100’e şarj oluyor. Şimdi de Samsung M51’in oyun performansına geçelim.

Samsung Galaxy M51 Wild Rift Performansı

Samsung Galaxy M51 oyun performansı için Wild Rift tarafına baktığımız zaman oyunun sağladığı en yüksek ayarlarda bize rahatlıkla 60 FPS verdiğini görebiliyoruz. Bir savaş esnasında bu FPS oranı 57-60 arasında dalgalansa bile bunu oyun esnasında hiç fark etmiyorsunuz. Yani, fazlasıyla akıcı bir oyun deneyimi sunuyor. Eğer Wild Rift’te daha yüksek FPS alma gibi bir arzunuz varsa, maalesef Samsung Galaxy M51’in ekran yenileme hızı 60 hz ile sınırlandırıldığı için daha yüksek FPS değerleri görseniz bile bunu size 60 FPS olarak yansıtmak durumunda kalacaktır. Batarya tarafında 22 dakika süren bir oyun için sadece %3 lük bir batarya kullanımı olmakta ve bu değer bir oyuncu gözünden değerlendirilirse fazlasıyla tatmin edici olduğunu söyleyebiliriz. Samsung Galaxy M51’in oyun oynarken verdiği sıcaklık değerleri de diğer güçlü özelliklerinden bir tanesi. Telefonun boştaki sıcaklığı 32 derece olan Samsung Galaxy M51, Wild Rift’teki 22 dakikalık bir oyun oturumundan sonra sadece 37 dereceyi görüp 5 derecelik bir artış ile bizleri fazlası ile şaşırtıyor. Samsung Galaxy M51 oyun performansı Wild Rift için bizden geçer not alıyor.

Wild Rift
Samsung Galaxy M51 Wild Rift performansı

Samsung Galaxy M51 PUBG Mobile Performansı

PUBG Mobile en yüksek kalite dengeli modda performans testlerimize göre FPS değerleri bizi Wild Rift kadar tatmin etmese de akıcılık anlamında yakın hissiyata ulaştırmayı başardı. Samsung Galaxy M51 oyun performansı testlerimizde cihazımız PUBG Mobile’de 44-47 FPS arasında gidip gelen akıcı bir oyun deneyimi sunuyor. Oyun sırasında herhangi bir ani FPS düşüşüne denk gelmedik. Bu da bizim için oyun deneyimini arttıran unsurlardan biriydi. Batarya konusunda bizi yine şaşırtmayıp 30 dakikalık oyun deneyiminde sadece %4 lük bir batarya düşüşü gerçekleşti. Bu açıdan çok iyi bir batarya performansı sunduğu gibi sıcaklıkta da sadece 5 derecelik bir artış görülmekte. Samsung Galaxy M51 oyun performansı testleri bizden PUBG Mobile için de geçer not almayı başarıyor.

Call Of Duty Mobile
Samsung Galaxy M51 CoD Mobile performansı

Samsung Galaxy M51 Call Of Duty: Mobile Performansı

Call Of Duty: Mobile tarafında oyunun bize sunmuş olduğu en yüksek grafik ayarlarında oyunun akıcılık anlamında verdiği performans bu segmentteki diğer telefonlara nazaran fazlasıyla üstte. Bize vermiş olduğu FPS değerleri 56-60 FPS olarak kaydediliyor. Oyunu oynarken hiçbir ani FPS düşüşüne denk gelmemekle beraber, genel anlamda Samsung Galaxy M51 oyun performansı testlerinde 60 FPS’in altına çok nadir iniyor. Batarya ve sıcaklık performanslarında Wild Rift ve PUBG Mobile’da aldığımız kadar iyi performans ne yazık ki alamıyoruz. Sıcaklık değeri tarafında 39 dereceyi görerek 7 derece artış olduğunu görüyoruz. Batarya tarafında ise 30 dakikalık testte %7’lik bir kayıp gerçekleşiyor. Listemizdeki diğer oyunlardan daha kötü değerler görmek biraz üzücü olsa da bize sunmuş olduğu performans bunu tolere etmemize yardımcı oluyor. Samsung Galaxy M51, Call Of Duty: Mobile tarafında da bizden oldukça geçer bir not almayı başarıyor.

PUBG Mobile
Samsung Galaxy M51 PUBG mobile performansı

Samsung Galaxy M51 alınır mı?

Genel hatları ile Samsung Galaxy M51 oyun performansı tarafında popüler oyunlarda nasıl bir geri dönüş verdiğine baktığımızda özellikle batarya tarafında bize sunmuş olduğu performans tam bir oyuncu telefonu olduğunu ve fazlasıyla oyun oynayan bir oyuncuysanız, yaptığımız testler Samsung Galaxy M51’in tam size göre bir telefon olduğunu gösteriyor. Vermiş olduğu FPS değerleri ise orta segmentteki diğer telefonlarla karşılaştırıldığında fazlası ile iyi olup gönül rahatlığı ile satın alabileceğiniz bir telefon olduğunu gösteriyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts