PMGC’de işler istendiği gibi gitmeyecek

1.2 milyon dolarlık turnuvada final istendiği gibi oynanamayacak.
PMGC 2020
PMGC

1.2 milyon dolarlık ödül havuzuyla dikkat çeken PUBG Mobile Global Championship (PMGC) beklendiği gibi olmayacak. Koronavirüs nedeniyle planladığı düzenin aksine oyuncuları online elemeler ile karşı karşıya getiren PUBG Mobile, organizasyonun finalini Dubai’de yapmayı planlıyordu.

Gündeme gelen son haberlerlerde organizasyonda yer alacak üç katılımcının koronavirüs testinin pozitif çıktığı ve bu nedenle işlerin istendiği gibi gitmeyeceği belirtildi. Organizasyonu bir mekanda, sahne şovlarıyla birlikte yapmayı düşünen organizasyon ekibi, bu haber sonrasında turnuvayı planlanan mekanda düzenlememe kararı aldı.

Konuyla ilgili yapılan resmi açıklamada oyuncuların karantinaya alındığı duyuruldu.

Konuyla ilgili resmi bir açıklama da yapan organizasyon ekibi, koronavirüs testi pozitif çıkan oyuncuların henüz hiçbir belirti göstermediklerini belirtti. Bu süreçte testi pozitif çıkan oyuncularla temas etmiş herkesin karantinaya altına alındığı duyuruldu.

PMGC ekibi acil durum planını devreye soktu. Bu bağlamda 21 Ocak’ta oynanacak organizasyon finallerinin tarihinde herhangi bir değişiklik olmayacak. Organizasyonda yer alacak her oyuncu tek başına oynayacak şekilde finale başlayacak. İlerleyen tarihlerde nasıl bir karar alınacağı ise henüz netlik kazanmadı.

Finaller aşamasında PUBG Mobile’ın yeni haritasının da duyurulacağını belirtelim. Turnuvaya dair detaylar için Mobidictum’u takip etmeye devam edin.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts