XANTARES Crosshair Kodları

XANTARES crosshair kodları ile rakiplerinizi çok daha kolay bir şekilde vurabilirsiniz.
XANTARES Crosshair kodları hangileri?
XANTARES Crosshair Kodları

XANTARES crosshair kodları ile crosshairinizi özelleştirebilir ve rakiplerinizi daha rahat vurabilirsiniz. Özellikle Space Soldiers zamanında ününe ün katan ve şu anda BIG çatısı altında dünya devleri ile mücadele eden Can “XANTARES” Dörtkardeş’in crosshair kodlarını burada derledik. Her profesyonel oyuncunun olduğu gibi XANTARES’in de kendine ait bir crosshair kodu bulunuyor.

XANTARES Crosshair Kodları

XANTARES oyunu özellikle CS 1.6 döneminden itibaren oynadığı için birçok ayar 1.6’dakine benzer. Aşağıda bulunan crosshair kodlarını sırasıyla oyun konsoluna yapıştırarak XANTARES ile aynı crosshair görünümüne sahip olabilirsiniz. Oyun konsolunu açmak için öncelikle ayarlardan aktif etmeli ve ardından klavyenizdeki “é” tuşuna basmalısınız. Bu crosshair, 1.6 ve Source döneminde bulunan varsayılan nişangah ile neredeyse aynı. Aşağıda bulunan değerleri kendi isteklerinize göre değiştirmek istiyorsanız kodların sonunda bulunan sayılar ile oynayabilirsiniz. Kodların sonunda bulunan kelimeler İngilizce olarak hangi ayarı yapabileceğinizi belirtiyor.

 • cl_crosshairalpha 200
 • cl_crosshaircolor 1
 • cl_crosshaircolor_b 50
 • cl_crosshaircolor_r 50
 • cl_crosshaircolor_g 250
 • cl_crosshairdot 0
 • cl_crosshairgap 0
 • cl_crosshairsize 3
 • cl_crosshairstyle 4
 • cl_crosshairusealpha 1
 • cl_crosshairthickness 0.5
 • cl_crosshair_drawoutline 0

XANTARES Crosshair Avantajları

Kendi oyun dosyalarınıza XANTARES’in crosshair kodlarını entegre ettikten sonra oyun stilinizde büyük bir farklılık olmadığını siz de fark edeceksiniz. Profesyonel oyuncuların crosshair, FPS veya diğer ayarlarını kullanmak şu an oynadığınız oyun stilinize değiştirmeyebilir aksine alışık olmadığınız ayarlar yüzünden performans kaybı yaşayabilirsiniz. Bu nedenle kendi ayarlarınızı seçmeniz eğer yeni bir oyuncuysanız çok daha mantıklı. Fakat önceden belli bir seviyeye geldiyseniz farklı oyuncuların crosshairlarını test edebilirsiniz. Eğer kendi crosshair ayarlarınızı yapmak istiyorsanız CS: GO crosshair ayarları nasıl yapılır? adlı yazımızı da ziyaret edebilirsiniz.

XANTARES kimdir ve hangi takımlarda oynadı?

Can Dörtkardeş 7 Ağustos 1995 yılında İstanbul’da doğdu. İlk resmi maçına HWA Gaming adı altında katılan Dörtkardeş, asıl başarılarını Türk espor sektörünün en başarılı organizasyonlarından olan Space Soldiers çatısı altından kazandı. Neredeyse 3 yıl Space Soldiers ile başarıdan başarıya koştuktan sonra 2018 yılınan son çeyreğinde önce organizasyondan sonra da ex- Space Soldiers kadrosundan ayrıldı. Çalkantılı geçen transfer günlerinin ardından Dörtkardeş, Alman ekibi BIG Clan ile anlaştı.

XANTARES güncel olarak BIG Clan ekibi ile birlikte mücadele ediyor.
XANTARES güncel olarak BIG Clan ekibi ile birlikte mücadele ediyor.

BIG’in tek Türk oyuncusu olma konumunda bulunan XANTARES, takımı ile birlikte cs_summit 6, DreamHack Masters Spring 2020, DreamHack Open Leipzig 2020 gibi turnuvalarda şampiyon oldu. Gelen başarıların ardından HLTV yaz sezonunun ilk haftalarında global birincilik konumuna da oturdular. Günümüzde 4 Alman ve 1 Türk kadrosuyla yoluna devam eden BIG Clan, HLTV sıralamasında yedincilik konumunda bulunuyor.

XANTARES'in crosshair ayarları 1.6'dan aşina olduğumuz bir stil.
XANTARES’in crosshair ayarları 1.6’dan aşina olduğumuz bir stil.

Profesyonel CS:GO oyuncusu Can “XANTARES” Dörkardeş’in crosshair ayarlarını ve daha fazlasını bu yazımızda sizler için derledik. Bu tarz rehber içeriklerinin devamı için Mobidictum’u takip etmeyi ve yazılarımızı arkadaşlarınız ile paylaşmayı unutmayın!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts