FIFA Mobile Taktikleri: Galibiyete Giden Yol

FIFA Mobile’da daha iyi bir kadro nasıl kurulur?
fifa mobile taktik rehberi
FIFA Mobile taktikleri üzerine yazdık!

FIFA Mobile taktikleri üzerine bir yazı hazırladık. Yıllardır en iyi futbol oyunları arasında yer alan FIFA, mobil futbol oyunları arasında da hızlı yükselişini sürdürüyor. Bu eğlence içerisinde siz de varsanız ve en iyilerden biri olmak istiyorsanız birazdan anlatacağımız taktiklere iyice bir göz atın deriz. Ayrıca hemen belirtelim: Oyunu BlueStacks ile PC üzerinden oynadık.

fifa mobile bluestacks
Güçlü bir kadro kurmak için yapmanız gerekenler çok basit.

FIFA Mobile Taktikleri

FIFA Mobile, Google Play Store’da 100 milyondan fazla indirildi ve oyuncular tarafından çok sevildi. Bu kadar çok oyuncu olunca, bazıları diğerlerine yetişmek için FIFA Mobile para hilesi veya farklı hileler kullanmak istiyorlar. Bunun yerine oyunun taktiklerini ve ipuçlarını öğrenmek daha doğru olacaktır. Günün sonunda güçlü bir kadro kursanız bile, iyi oynamıyorsanız maçları kaybedebilirsiniz. Sizi daha fazla bekletmeden rehberimize başlayalım.

fifa takım kurma
Takım kimyasını daima yukarıda tutun.

Takım Kimyası

Güçlü bir kadro kurmak istiyorsanız, dikkat etmeniz gereken şeylerden biri de Takım Kimyası. Bu özellik 7. seviyeden itibaren açılıyor ve her daim gözünüz üzerinde olmalı. Takım kimyası ekranda çizgilerle gösteriliyor. Yeşil çizgi iyi bir kimya yakalandığını, açık yeşil harika kimyayı ve gri ise oyuncular arasında takım kimyasının olmadığını gösteriyor. Takım kimyasını görüntülemek için kadro ekranındayken, sağ üst kısımda yer alan Kimya Görünümü sekmesine girmeniz gerekiyor. Bu özellik yeteneği 80 ve üzeri olan futbolcularda çalışıyor. Yani bir gümüş futbolcuyla, altın futbolcuyu eşleştirdiğinizde çalışmıyor.

fifa mobile pc oyna
Kimyayı arttırmak için Perk puanlarını kullanın.

Oyuncu Profili

Takımların kimyasını arttırmak için izleyebileceğiniz bazı ipuçları var. Örneğin yeni bir oyuncu almadan önce takım kimyası özelliğini kontrol edin. Oyuncu profil sayfasının sağ alt kısmından takıma kaç puan getireceğini veya götüreceğini görebilirsiniz. Bol bol özel etkinliklere katılın çünkü buralardan oyuncuların takım kimyası alması mümkün.

fifa mobile
Perk puanları için turnuvalara girin.

Lig Turnuvaları ve Perk Puanları

Takım kimyasını arttırmanın ikinci önemli yolu da turnuvalara katılmak. Turnuvalardan kazandığınız Perk puanlarını kimyayı arttırmak için kullanabilirsiniz. Şubat ayında gelen güncelleme ile beraber eskiden 120 olan takım kimyası şimdi 270’e yükseldi. Yani hedefiniz 270 olmalı ve bunun için de bolca çalışmanız gerekiyor. Kimya futbolcuların özellikle maç içerisinde performansını ve birlikteliğini doğrudan etkileyen bir sistem. Bu nedenle yukarıda da belirttiğimiz gibi güçlü bir kadro kurarken oyuncuların kimya puanlarına da dikkat etmeniz gerekiyor.

fifa mobile taktikler
Takımınıza uygun taktiği seçin.

Uygun Taktikler

Bu aslında normal futbol bilginizle doğrudan orantılı. Maçları kazanmak için sadece güçlü kadrolar yetmez; bu kadroları doğru kullanmak da gerekiyor. Bunu örneklerle açıklayabiliriz. Örneğin kısa boylu bir forvetiniz varsa sürekli orta açmak ve havadan oynamak sonuca gitmenizi zorlaştırır. Hızlı kanatlarınız varsa pas vermektense onları kaçırmayı veya orta açmadan önce içeri girmelerini düşünebilirsiniz. Yani kendi oyuncularınızı iyi analiz edip, onlara uygun taktikler oluşturmanız gerekiyor. Takım kimyası da yüksek olduğu zaman oyuncuları çok daha iyi kullanabilirsiniz.

fifa pratik
İyi bir oyuncu olmak için durmadan pratik yapın.

Pratik Yapmanın Önemi

Bu aslında en önemli tavsiyelerden biri. Bir oyunu iyi oynamak istiyorsanız, o oyunu her gün defalarca oynamanız gerekiyor. Bu League of Legends, CS: GO ve hatta PUBG Mobile için bile böyle. Çünkü oyuna alıştığınız ve mekaniklerine hakim olduğunuz zaman takımınızı yönlendirmeniz çok daha kolay oluyor. Örneğin kendinize seviyenize yakın veya sizden daha iyi oyunculara karşı oynarken birebirde adam geçmek çok zor. Bunun yerine bol bol paslaşmanız gerekiyor, yani top çevirme taktiğini uygulamalısınız .Ancak oyunun mekaniklerine hakim değilseniz bunu yapamazsınız. Bu nedenle maçlardan önce bol bol alıştırma ve antrenman yapın.

fifa mobile antrenman
Bilgisayardan oynayarak maçları rahat kazanabilirsiniz.

FIFA Mobile’ı Bilgisayardan Oynayın

Son dönemde emülatörler ile mobil oyunları oynamak oldukça popüler. Çünkü oyuncular telefondan oynayan oyunculara karşı ciddi avantajlar kazanıyorlar. Klavyeden karakterleri kontrol etmek ve şut, pas, orta gibi oyun mekaniklerini kullanmak basitleşiyor. Diğer oyunculara karşı avantaj kazanıp, her maçı kazanmak istiyorsanız siz de BlueStacks ile bilgisayardan oynayabilirsiniz.

bluestacks mobil oyunlar
FIFA Mobile bilgisayardan nasıl oynanır?

BlueStacks ile FIFA Mobile nasıl oynanır?

BlueStacks’i kendi resmi sitesinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Tamamen güvenilir olan bu emülatör ile FIFA Mobile da dahil olmak üzere tüm mobil oyunları bilgisayardan oynayabiliyorsunuz. BlueStacks’i bilgisayara kurduktan sonra içerisinde yer alan Google Play Store’a girin ve Google hesabınız ile giriş yapın. Ardından arama bölümünden oyunu indirebilirsiniz. Oyuna girmeden önce sağ üst kısımda yer alan klavye simgesine tıklayarak özel tuş atamaları yapabilirsiniz. Oyun arayüzünde de fare ile dolaşabilirsiniz.

Bir rehberimizin daha sonuna geldik. Aklınıza takılan farklı sorular olursa bize sosyal medya hesaplarımız üzerinden ulaşabilirsiniz. Bir sonraki rehberde görüşmek üzere hoşça kalın.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts