Fortnite İçerisinde Bulunan 8 Farklı Oyuncu Türleri

Fortnite oyuncuları içerisinde bulunan 8 farklı oyuncu türünü derledik.
Fortnite oyuncu türleri

Fortnite, sahip olduğu çeşit çeşit oyuncu türleriyle birbirinden farklı oyuncu kitlesini içinde barındıran bir oyun. Bu içeriğimizde; inşaatçısından taşıyıcısına, eğlence peşinde koşanından toplayıcısına birbirinden fazla oyuncu türleri bulunan Fortnite da bu tarzları inceleyeceğiz.

Fortnite’ta hangi oyun tarzına sahipsin?

Oyunun mekaniklerine ve oynanış tarzına bağlayabileceğimiz bu farklı türdeki oyuncu tarzlarının hiçbiri olumsuz bir özellik değil. Zira herkes, tek bir kalıba uygun bir şekilde hareket edecek diye bir şey söz konusu değil. Listemize seçtiğimiz 7 farklı oyuncu türü de birbirinden farklı özellikler barındırıyor. Bu nedenle listemizde bulunan oyuncu türlerinden birisini kendinize yakın bulmanız oldukça olası. Gelin, listeye bir göz atarak hangi oyuncu tarzına sahip olduğunuzu bulalım.

fortnite oyuncu türü görsel 2
Fortnite’ta bulunan oyuncu türleri arasında olumlu ve olumsuz özellik olarak sayılabilecek türler de mevcut.

Sessiz Çalışan

Yılanlıyorum ve… düşman etkisiz hale getirildi. Listemizde yer verdiğimiz ilk oyuncu türü; tamamen sessiz çalışan, ortalık savaş alanına dönse bile kendisini saklamayı başaran ve ortalığa çıkmayan, her zaman doğru anı bekleyen oyuncu türü. Oyun jargonuyla yılanlamak diyebileceğimiz bu özellik, çoğu oyuncu tarafından hoş karşılanmasa da genellikle oyuncuları zafere taşıyabiliyor. Mecbur kalmadıkça ateş etmekten kaçınan bu oyuncu türüyle oyun içinde birebir karşılaşmanız düşük bir olasılık. Zira bu oyuncu türüyle oyun içinde karşılaştıysanız ya ölmüşsünüzdür ya da çok şanslısınızdır.

Fortnite oyuncu türü
Fortnite’ı çok fazla oynamayıp/oynayamayıp yine de her türlü içeriğe sahip olmaya çalışan oyuncular da bulunuyor.

Toplayıcı

Etliye sütlüye karışmayan bu oyuncu türü, aslında hepimizden bir parça barındırıyor diyebiliriz. Zira Fortnite’ta satın alınabilen içeriklerin güzelliğini ve kalitesini hepimiz biliyoruz. Tadında bırakmamızın hem bizim hem de cüzdanımız için iyi olacağı bu satın alınabilen içerikler konusunda bazı oyuncular daha hassas olabiliyor. Oyunu çok oynamasa da oyundaki her türlü eşyaya sahip olan bu oyuncu türünün tek amacı, oyundaki her içeriğin sahibi olmak.

fortnite oyuncu türü görsel 4
Fortnite’ta bulunan bu oyuncu türlerinin çoğuyla neredeyse her oyun karşılaşıyoruz.

Yaratıcı Savaşçı

Bu oyuncu türü için en önemli olay, oyun içinde gerçekleşen 1v1 savaşlar. Her oyunda olduğu gibi bu oyunda da sizi 1v1 savaşa çağıran oyuncular varsa, o oyuncuları direkt bu kategoriye ekleyebiliriz. Tamamen 1v1 durumlar için kendilerini ve stratejilerini geliştiren bu oyuncular bireysel olarak başarılı olsa da, genel karşılaşmalarda çoğunlukla başarısız oluyorlar. Çünkü çok kalabalık bir haritada 1v1 atarken genelde başkalarının savaşa dahil olması çok olası. Başkaları da savaşa katıldığında ne yapacağını pek bilemeyen ve oluşturduğu stratejisi tamamen boşa giden bu oyuncu türünden iseniz, kendinizi birçok kişinin katıldığı savaşlar için hazırlamanızda fayda var.

fortnite oyuncu türü görsel 3
Fortnite’ta ağırlıklı olarak bir oyuncu türünün özelliklerini göstersek de aslında hepsinden küçük de olsa bir parça barındırıyor olmamız mümkün.

Bahaneci

İsminden de anlaşılabileceği üzere Bahaneci oyun türü, hiçbir şeyi kabul etmez. Olan şeylerin hiçbiri kendi hataları değildir. Genellikle kötü pinglerini, FPS düşüşlerini ve rakibin inanılmaz hareketlerini bahane ederler. Bu oyuncu türü de hepimizden küçük bir parça barındırsa da neredeyse her oyun en az 1 adet bu oyuncu tarzına denk gelmemiz mümkün. Öldükleri zaman attıkları çığlıklarla ve sinirli bağırışlarıyla bildiğimiz bu oyuncu türü, o andan itibaren oyunu bırakıp her şeyi suçlamaya başlamaya meyillidir. Umuyoruz ki aramızda bu oyuncu türünden kimse yoktur.

Fortnite karakterleri
Oyundaki en başarılı oyuncular taşıyıcı rolünü üstlenenlerdir. Tek tuşa bile basmanıza kalmadan sizleri zafere götürebilirler.

Taşıyıcı

Fortnite oyuncu türleri içerisinden bu oyuncu, neredeyse her zaman çok iyidir. Bir oyunda yetenekli olmak çok da şaşırılacak bir durum değil. Ancak bu oyuncu türü takımınızda bulunuyorsa, size figüran rolünün kalması çok büyük bir ihtimal. Oyunun başından itibaren yaptığı doğru hamlelerle sizi yönlendiren, ekibin kontrol etmediği bir noktada her zaman düşman yakalamayı başarabilen ve belki de en önemlisi sizin bir tek tuşa basmanıza gerek kalmadan sizi zafere taşıyabilen Taşıyıcı türü, net olarak oyundaki en başarılı tür. Doğuştan gelen bir yetenek diyerek de işin içinden sıyrılabileceğimiz bu türde oyuncuysanız, umuyoruz ki kendi oyunumuzun zevki için aynı oyuna denk gelmeyiz.

Fortnite inşaatçı
Gökyüzüne uzanan kuleler yapmaktan lütfen vazgeçin. 🙂

İnşaatçı

Gökyüzüne uzanan kuleler. Bu oyuncu türü için diyebileceğimiz tek şey bu. Şakası bir yana, bu oyuncu türünde bulunan oyuncular genellikle hiçbir şeyi umursamazlar. İnşaat hariç. Materyaller sınırını, gökyüzü sınırı veya başka herhangi bir sınırı umursamayan bu oyuncu türü, bir çatışmaya girdiğinde bunu bahane ederek sonsuzluğa doğru inşaatına başlar. Rakibinden korunmak amacıyla mı yoksa içindeki tutkuyu bastıramadığı için mi böyle bir şey yaptığından emin olamadığımız bu oyuncu türünden biriyseniz size dostça bir tavsiyemiz var. Lütfen gökyüzüne uzanan kuleler yapmaktan vazgeçin.

fortnite oyuncu türü görsel
Fortnite’ta birbirinden farklı oyuncu türü mevcut.

Kızgın Adam

Fortnite oyuncu türleri listemizde bulunan son tür Kızgın Adam. Bu oyuncu türünün tek amacı var. Düşmanı etkisiz hale getirmek. Belki de aramızda en çok bulunan oyuncu türü olan Kızgın Adam, her oyunda istisnasız olarak bulunur. Düşmanını tekrar lobiye göndermekten büyük bir keyif alan bu oyuncu türü eğer sizi gördüyse, sizi etkisiz hale getirene kadar bırakmaz. Ben bu adamı bu kadar kızdıracak ne yaptım diye düşünmenize gerek yok. Sizinle kişisel hiçbir problemi olmayan oyuncuyu bu yüzden Kızgın Adam diyerek anıyoruz. Bu oyuncu türüyle karşılaştıysanız kendi sağlığınız için tek yapmanız gereken arkanıza bile bakmadan kaçmak olmalı.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler