Fortnite Mobile Play Store’a eklendi!

Fortnite Mobile Play Store’a eklendi. Google ile uzun bir süredir anlaşmazlık yaşayan Fortnite Mobile yalnızca harici kaynaklar üzerinden indiriliyordu.
Fortnite-Mobile-Doubles-PUBG-Mobile-Revenue

Fortnite Mobile Play Store’a eklendi. Google ile uzun bir süredir anlaşmazlık yaşayan Fortnite Mobile yalnızca harici kaynaklar üzerinden indiriliyordu. Bunun sebebi ise Google ile Fortnite Mobile‘in gelir paylaşımı konusunda anlaşamamasıydı. Ancak yıllar sonra Fortnite Mobile, Google ile anlaşmaya vararak Play Store’da yerini aldı. Daha önceleri yalnızca App Store üzerinden indirilebilen bu oyun artık tüm dijital platformlardan indirilebilecek. Bunun en iyi yanı artık Android kullanıcıların harici kaynaklar kullanmak zorunda kalmaması olacak.

Fortnite Mobile – Play Store İlişkisi

Fortnite Mobile’in yapımcısı Epic Games uzun süredir Google ile anlaşmazlık yaşamaktaydı. Anlaşmazlıklarının sebebi ise gelir paylaşımı oldu. Epic Games, oyununu mobil platformlara alma kararını verdikten sonra gelirleri önemli düzeyde artış gösterdi. Apple ile kolaylıkla anlaşmayı başaran Epic Games bütçe sorunları nedeniyle Google ile anlaşamadı. Çözüm olarak ise oyuncularının harici kaynaklardan oyunu indirmesini istedi. Bu yöntem ne kadar güvenliydi bilinmez ama oyuncuların başka çaresi kalmadığı için oldukça kullanıldı. Yıllar sonra ise Epic Games, Google ile anlaşmaya vararak Fortnite Mobile’in Play Store’a eklendiğini duyurdu. Artık oyuncular rahatlıkla oyunlarını oynayabilecekler.

Fortnite Mobile Artık Play Store'da!
Artık harici kaynaklar kullanmanıza gerek yok.

Önceden QR Kod kullanılıyordu

Epic Games’in Google ile anlaşmaya varamadığı zamanlarda oyuncular bu oyunu resmi internet sitesinde ki bir QR kodu okutup indiriyordu. QR Kodu okuttuktan sonra oyunun APK dosyasını indirip kurmaları gerekiyordu.

Harici kaynakların araya girdiği bu yöntem hiç güvenlikli değildi. Ayrıca oyuna gelen her güncellemenin ardından oyunun aynı şekilde tekrardan indirilmesi gerekiyordu. Artık Epic Games ile Google anlaştığı için böyle bir sorun kalmadı oyunu rahatlıkla indirebilirsiniz.

Fortnite Mobile Artık Play Store’da

Fortnite Mobile’i artık rahatlıkla Play Store üzerinden indirerek oynayabilirsiniz. Ancak android sürümünüzün 7.1 ve üzeri olması gerekmekte. Ayrıca birçok telefon bu oyunu desteklememekte. Bu yüzden oyuncular tarafından oldukça eleştirilse de, bu küçük sorunlar kısa sürede düzeltilecektir. Fortnite Mobile ise şu anda  Play Store üzerinde 45 MB’lık bir boyuta sahip. Artık kolay bir şekilde oyunu indirerek arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler