Free Fire Bermuda Haritasında Kazanma Taktikleri

Free Fire Bermuda haritasında kazanmak için nereye ineceğinizi, nereleri yağmalayacağınızı ve daha fazla önemli taktiklere sahip değilseniz sizlere bu konuda yardımcı olacağız.
Free Fire
Free Fire Bermuda haritasında atlayacağınız bölgeye göre uygulayabileceğiniz taktikler

Free Fire Bermuda haritasında kazanmak için nereye ineceğinizi, nereleri yağmalayacağınızı ve daha fazla önemli taktiklere sahip değilseniz bu içerik tam size göre. Bu oyunda iyi olmak istiyorsanız haritalarda nerelere atlayacağınızı veya nasıl bir strateji izleyeceğinizi bilmeniz gerekir. Aksi taktirde gelişmeniz biraz zor olacak. Bu konuda yardımcı olmak adına sizlere Free Fire Bermuda taktikleri vereceğiz.

Free Fire Bermuda Haritası Taktikleri

Bermuda haritası, Free Fire’ın en popüler haritalarından birisi. Oyunda daha iyi olmak istiyorsanız haritalara hakim olmanız gerekiyor. Haritada genel olarak oyuncuların atladığı bölgeler şöyle:

Free Fire Harita
Bermuda’nın en popüler iniş yerlerini gösteren bir ısı haritası.

Uçaktan ne zaman atlamalıyız?

İlk olarak, oyun başladığında uçaktayken nereye atlamayalım diye düşünmelisiniz. Atlayacağınız bölgeyi oyun tarzınıza göre seçebilirsiniz. Maç esnasında agresif bir oyun sergileyecekseniz çatışmanın bol olduğu bölgeye atlayabilirsiniz. Aksiyon sizi önemsemiyorsa ve sıralamalarda iyi bir yere ulaşmak isterseniz çatışmanın az geçtiği sessiz bölgeleri tercih edebilirsiniz. Yukarıdaki ısı haritasında nerelere atlayacağınıza karar verebilirsiniz. Kırmızı bölgeler oyuncuların yoğun olduğu bölgeler.

Free Fire The Factory
Oyunu iyi biliyorsanız ve bu konuma atladıysanız birinci olma ihtimaliniz yüksektir.

Agresif Oyuncuların Atlayabileceği Konumlar

Oyunda agresif bir strateji uyguluyorsanız ve bu strateji işinize yarıyorsa, diğer oyuncuların çokça atladıkları konumlara gitmeniz sizin için yararlı olacaktır. Free Fire oyuncuların çoğu, eşyaların bol bulunduğu ve konumların büyük olduğu mekanlara atlamayı tercih ederler.

The Factory

Birçok insan bu konumdaki ganimeti temizlemek istediği için bu yer muhtemelen en zor yerlerden birisi. Bu bölgenin ana avantajları, büyük miktarda silahla dolu olması, küçük boyutu ve büyük haritadaki genel konumudur. Küçük boyutundan dolayı silahlarla dolu olmasına rağmen av tüfeği ve SMG silahları gibi yakın dövüş menzilinde etkili olacak güçlü bir ekipmana sahip olmaya çalışmanız sizler için en iyisi olacak. Daha sonra düşmanlarınızın geçtiği bölgelerden artan AR silahlarını alabilirsiniz. Fabrika konumunu temizledikten sonra kendinize güvenli bir bölge aramalısınız. Çünkü o bölgenin konumu haritanın merkezinde olduğu için oyuncuların kontrol amaçlı geleceğini söyleyebiliriz.

Free Fire
Değirmen, keskin nişancılar için en iyi konumdur.

Mill

Mill, Fabrika bölgesinin tam tersi diyebiliriz. Keskin nişancı silahında iyiyseniz bu bölge sizin için en iyi yerlerden biri olacak. Aynı zamanda Mill’in konumu çok açık ve yüksek zeminde bulunmasından dolayı kendinize bir keskin nişancı yeri oluşturmak için mükemmel bir kombinasyon. Buranın zayıflığı düşük ekipman miktarı bulunması. Orada tek siz yoksanız, muhtemelen birisinin zaten Mill’i temizlemiş olması muhtemel. Eğer ekipmana ihtiyacınız varsa ve bölgenin temiz olduğunu düşünüyorsanız o bölgenin en fazla silaha sahip olan bölgesi hangarlara girip yeni eşyalar arayabilirsiniz.

Free Fire Bimasakti Strip
Çoğu maç bu konumda sonlanmakta. Bu konumda güvenli bir yere sığınırsanız maçı kazanabilirsiniz.

Bimasakti Strip

Bimasakti Strip, haritadaki hemen hemen en büyük savaş alanı. Bu yere her indiğinizde sağlam bir ölüm maçına tanık olacaksınız. Bazen yere inmeden bile ölebilirsiniz. Ama en iyi yanlarından biri yüksek miktarda silah ve sizi kurtaracak ekipmanlar bulundurması. Hayatta kalmayı başarabilirseniz mavi bölge genellikle bu konumda olduğu için oyunun sonuna kadar kalabilirsiniz.

Free Fire
Cape Town, AR silahlarını çokça bulundurmaktadır.

Sakin oynamak isteyen oyuncular nereye atlamalı?

Bu tarzda oynayan oyuncuysanız bu durum sizler için kolay olacaktır, seçim yapabileceğiniz birçok yeşil yer vardır. Kota Tuan ve Cape Town güneydeki en iyi iki konum, Rim Nam ve Outpost ise kuzeydeki en iyi yerlerdir. Özellikle belirtilmesi gereken önemli bir siteve mükemmel bir AR bulundurma oranına sahip Cape Town sizler için iyi bir konum olacaktır.

Oyuncuların geneli ne yapıyor?

Free Fire oynayan oyuncuların çoğu agresif bir strateji uygulamakta. Bu stratejiyi uygulayan oyuncuların çoğu silahların veya eşyaların en bol olduğu yerlere atlamayı tercih ederler. Bu konumda kıyasıya bir savaş mücadelesi dönmekte. Uzun süre hayatta kalmak istiyorsanız bu konuma atlamamalısınız.

Free Fire Pochinok
Ekibiniz ile bu konuma inerseniz yüksek ihtimalle maçı kazanırsınız.

Pochinok

Pochinok, haritanın güney tarafında yer alır. Ayrıca birçok küçük ama birbirlerine yakın binalardan oluşur. Her bina ayrı bir spawn noktası. Tüm ekibiniz ile bu konuma inerseniz muhtemelen düşmanları daha kolay temizleyeceksiniz. Ancak, tüm alan hemen hemen düşük dereceli yağma noktaları olduğundan herhangi bir yüksek dereceli ekipmanlar bulmayı beklemeyin. Binalar arasındaki küçük mesafelerden dolayı hızlı bir yağma deneyimi sağlar.

Free Fire Mars Electric
Bu konum, oyundaki en iyi yağmaları bulundurmakta.

Mars Electric

Mars Electric, haritanın en kenarında bulunmasına rağmen burada bulunabilen ganimetin kalitesi kırmızı bölge olmasına yol açtı. Keskin nişancı tüfekleri gibi üst düzey yağma burada kolayca bulunabilir. Düşmanlar bu konumda her yere dağıldığından dolayı bölgeyi temizlemeniz biraz zaman alabilir. Çevrede bulunan çeşitli araçlar sayesinde bu konumdan güzel rotasyonlar yapabilirsiniz.

Free Fire Shipyard
Keskin nişancı silahıyla dört vinçten birine çıkarsanız güzel bir konuma sahip olursunuz.

Shipyard

Shipyard, diğer en iyi yağma bölgelerinden birisi. Bu konumda fazla derece silah bulunmakta. Buraya atladıysanız ve keskin nişancı bulduysanız işiniz çok kolay olacak. Bu konumda keskin nişancılar çok iyi iş yapıyorlar. ama sizden önce biri dört vinçten birine çıktıysa onlara dikkat etmelisiniz.

Free Fire Sentosa
Güzel bir ekibiniz varsa bu konuma atlayıp güzel bir yağma yaparak oyunu kazanabilirsiniz.

Sentosa

Bir ekiple oynuyorsanız bu konum gerçekten çok iyi. Bölgenin iyi konumlardan biri ana adadan uzak olması. Keskin nişancı tüfekleri olan bir ekibiniz varsa muhtemelen maçı kazanma şansınız çok yüksek olacak. Tek sıkıntısı güvenli bölgeyi o konuma pek vermemesi.

Bermuda haritasına yönelik içeriğimiz bu kadardı. Mobidictum anasayfamıza giderek tüm içeriklerimizi görebilirsiniz. 🙂

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts