Free Fire elmas hilesi nedir?

Hile tuzağına düşmeyin!
Free Fire elmas hilesi
Free Fire elmas hilesi nedir?

Free Fire’da her ne kadar oyunun geliştiricileri hileye karşı durmaya çalışsa da bazıları yine bir yolunu bulup bu hileleri aktif ediyor veya insanlara sanki hile varmış gibi gösterip tuzağa çekiyor. Free Fire elmas hilesi de bunlardan birisi.

Özellikle rekabetin yüksek olduğu çevrimiçi oyunlarda oyuncular öne geçmek için hile veya oyun açıklarından yararlanmaya çalışabiliyor. VALORANT, PUBG Mobile, CoD Mobile ve Free Fire gibi yüksek rekabet içeren oyunlarda ise bu durum çok daha farklı oluyor. Bir aim hilesi veya görüş hilesi sizleri diğer oyunculardan fazlasıyla öne geçiriyor.

Aynısı Free Fire elmas hilesi veya PUBG Mobile UC hilesi için de düşünülebilir. Oyundaki kozmetikleri alabilmek veya karakterleri için oyuncular bu elmas hilesine başvuruyor. Tabi mobil oyunlardaki bu hileleri kullanmanın hesabınızın yasaklanmasından tutun kredi kartı bilgilerinizi çaldırmanıza kadar çeşit çeşit zararları var.

Free Fire elmas hile
Free Fire altın ve elmas hilesi kullanmak birçok soruna yol açar.

Free Fire altın ve elmas hilesi

Oyuncular genelde Free Fire hilelerini oyun içinde avantaj elde etmek için kullanıyor. Aim hilesi, wallhack gibi hilelerin olduğu söylentileri de var. Bunun yanında altın ve elmas hilesini oyuncular genel olarak oyun içi kozmetikleri almak veya karakterleri açmak için kullanıyor.

İnternette konuyla ilgili biraz gezinince Free Fire sınırsız elmas hilesi, Free Fire aim hilesi, Free Fire wallhack gibi bir sürü çalıştığı iddia edilen hile videolarına ve anlatımlarına denk gelebilirsiniz. Bu hileleri kullanmak veya kullanmaya çalışmak çoğu zaman beklediğinizden çok daha kötü sonuçlar doğuruyor. Bir kere bu hilelerin çalışıp çalışmadığı bile meçhul. Free Fire elmas hack veya herhangi bir hileyi kullanan oyuncuları tabi ki çoğu zaman iyi sonuçlar beklemiyor.

Free Fire elmas hilesi apk

Free Fire altın ve elmas hilesini genelde apk olarak indirip kurarak veya internet tarayıcısı üzerinden hesap bilgilerinizi girerek kullanabiliyorsunuz. Tabi ki bu iki seçenek de birbirinden tehlikeli durumlar yaratıyor. İlk olarak piyasada gerçekten çalışan bir hile bulmanız neredeyse imkansız. Free Fire’ın geliştiricileri oyundaki her türlü açığı kapatmak ve hilelere imkan vermemek için canla başla çalışıyor.

Çalışan bir hile buldunuz diyelim veya bulduğunuzu düşündünüz. Karşınızda iki seçenek var. Hileyi telefonunuza apk olarak indirmek veya hesap bilgilerinizi paylaşmak. Hileyi telefonunuza apk olarak indirmeniz durumunda güvenilir olmayan bir yazılımın telefonunuza yüklenmesine izin vermiş olacaksınız. Bu yazılım telefonunuzdaki hangi bilgilere erişebilir olacak, içinde herhangi bir virüs var mı, ne kadar güvenilebilir bilmiyor olacaksınız. Yüklediğiniz bu apk yüzünden bırakın Free Fire’dan yasaklanmayı kredi kartı bilgilerinizi bile internet korsanlarına kaptırabilirsiniz. Tabi bunun yanında Free Fire’dan yasaklanmak da soğuk su gibi gider.

Hileyi kullanmak için hesap bilgilerimizi paylaştığımız senaryoya bir göz atalım şimdi de. Bir kere hiç tanımadığımız ve tanısak bile yapmamamız gereken bir kuralı ihlal etmiş oluyoruz, o da hesap bilgilerimizi paylaşmak. Hesap bilgilerinizi paylaşmamanız konusunda birçok uyarı daha önce görmüşsünüzdur. Çünkü hesap bilgilerinizi paylaşmanız durumunda bu bilgileri alan insanlar Google Play ve iOS App Store hesaplarınıza bile erişebilir duruma gelebilir. Eğer bu hesaplarınızda kredi kartlarınız kayıtlıysa resmen kendi ellerinizle kredi kartı bilgilerinizi soyguncuların eline vermiş olursunuz. Bu da sizleri dolandırılmış durumuna düşürür.

Free Fire elmas hile
Hile kullanmanız durumunda kişisel bilgilerinizi bile paylaşmış olabilirsiniz.

Free Fire hile kullanımının zararları neler?

Free Fire hile genellikle cihaza APK dosyası şeklinde kurulur. APK veya Android uygulama paketi dosyası, Android işletim sistemi için özel olarak tasarlanmış bir dosya uzantısıdır. Windows’u örnek alacak olursak, işlevi .exe dosyasıyla aynıdır. Bu dosyaları kullanarak cihazınıza çeşitli uygulamalar ve oyunlar yükleyebilirsiniz.

Google Play mağazasının dışında indirdiğiniz APK dosyaları, 3. taraf uygulamalar olarak kabul edilir. Yani uygulamayı/dosyayı yapan kişi kendi isteğine göre cihazınıza virüs veya reklam yazılımı entegre edebilir ve cihazınızdaki tüm özel bilgilere erişebilir. Bu, ekipmanınıza büyük zarar verecektir. Bunun olmasını istemiyorsanız lütfen güvenmediğiniz yani hile yapan bir APK dosyası indirmeyin.

O apk dosyalarda neler var?

Bazı kaynaklar oyun hileleri indirebileceğinizi söylüyor ancak indirdiğiniz APK dosyası hilelerden daha kötü yazılımlar içerebilir. Bu durumlarda yüksek bedel ödediğiniz mobil cihaz yazılımda büyük kayıplara uğrayabilir. Çoğu durumda, bu sorunu çözmek için ROM’u biçimlendirmeli veya flash’lamalısınız. İndirdiğiniz “hile” uygulaması nedeniyle fotoğraflarınız, kişileriniz, kredi kartı bilgileriniz veya özel dosyalarınız üçüncü kişilerle paylaşılabilir. Daha önceki olaylara baktığımızda bu tür bilinmeyen uygulamaları yükleyen kullanıcıların bu tür birçok sorunla karşılaştığını görebiliriz. Bunları yaşamasanız bile oyun yapımcısı size durmanızı söyleyecektir. Bu tür online oyunlarda hile kullanırsanız sizi kısa sürede bulurlar. Bu, hesabınızın ve hatta cihazınızın yasaklanmasına neden olabilir.

Kredi kartı bilgilerinizi üçüncü parti yazılımlarına kaptırmanız veya fotoğraflarınızı, telefonunuzdaki belgelerinizi kaptırmanız Google Play Store tarafından tamamen sizin hatanız olarak görülür. Çünkü üçüncü parti yazılımın telefonunuza yüklenmesine siz bu riski bilerek izin vermiş bulunuyorsunuz. Bunun yanında hile kullanmaya teşebbüs ettiğiniz için Free Fire tarafından yasaklanabilirsiniz. Hatta sadece hesabınız değil, doğrudan cihazınız cihaz numarası üzerinden yasaklanabilir.

Uzun lafın kısası, piyasada çalışan hileye denk gelmeniz çok zor bir durum. Bu hileye denk gelseniz bile saatler içinde tespit edilip hesap yasaklaması hatta cihaz yasaklaması cezalarına çarptırılabilirsiniz. Zaten çalışmayan ve insanlara dolandırmak için hile adı altından geliştirilmiş programları telefonunuza yüklemeniz durumu çok daha kötü. Telefonunuzdaki neredeyse tüm verilere bu yazılımla erişebilme hakkı sunmuş bulunuyorsunuz. Bize soracak olursanız hile kullanmanın herhangi bir olumlu yanı yok. Bunun yerine diğer oyuncuların önüne geçmeyi bu kadar istiyorsanız düzenli alıştırmalar ve oyun antrenmanları sizleri zaten ileriye taşıyacaktır. Hassasiyet ayarlarınız gibi kişisel ayarlarınıza da göz atmanızı tavsiye ederiz.

Total
16
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili İçerikler