Free Fire: Kullanılabilecek En İyi HUD Ayarları

Free Fire en iyi HUD ayarları sayesinde, oyunda hem daha iyi olacaksınız hem de oynayış stilinizde değişiklikler göstereceksiniz.
Free Fİre'da kullanabileceğiniz en iyi hud ayaralrı
Free Fire’da kullanabileceğiniz en iyi hud ayarları.

Free Fire en iyi HUD ayarları sayesinde, oyunda hem daha iyi olacaksınız hem de oynayış stilinizde değişiklikler göstereceksiniz. Eğer oyunda yeni başlayan bir oyuncuysanız kontrollerde zorluk çekiyor olabilirsiniz, bu zorluğu yenmek adına sürekli maçlar atabilirsiniz veya sizlere önereceğimiz HUD ayarlarını kullanabilirsiniz.

Free Fire oyuncularının kullanabileceği en iyi HUD ayarları ne?

Free Fire, bilgisayarlarda bulunan shooter oyunlarında olduğu gibi kamerası yatay ve dikey eksende hareket ettiğinden dolayı telefonlarda oynanırken alışması hem uzun sürüyor hem de oyuncuları birazda olsa zorluyor. Bundan dolayı karakter kontrollerinde ustalaşmakta zor hale geliyor. Oyuna yeni başlayan bir oyuncuysanız, sizler gibi birçok insanla eşleşeceğinizden dolayı bir sıkıntı yaşamayacaksınız, ancak seviyeniz ilerledikçe daha profesyonel oyuncular karşınıza çıkacak ve sizleri zorlayacak.

Free Fire kullanılabilecek hud ayarları
Sizlere verdiğimiz bu ayaları genellikle profesyonel oyuncular kullanıyor.

Free Fire’da karakterinizi bir profesyonel oyuncu gibi kontrol etmenizi sağlayacak HUD ayarları bulunuyor. Oyunun varsayılan HUD ayarlarını sürekli kullanırsan, gelişme aşamanız da bir o kadar uzun sürecektir. Koşma, nişan alma, zıplama gibi daha bir fazlasını kontrol etmeniz gerek eylem olduğundan dolayı, sizlere önereceğimiz bu HUD ayarlarını kullandığınızda veya aktif hale getirdiğinizde rahatlayacaksınız.

Free Fire hud ayarları
Sizlere vereceğimiz bu ayarlara alıştığınız zaman oyunu daha rahat oynayabileceksiniz.

Free Fire’da HUD ayarları neler?

HUD ayarlarının ne olduğunu bilmiyorsanız, kısaca özet geçecek olursak ekranda bulunan düğmeleri kullanarak karakter kontrolü yapmanızı sağlıyor. İsterseniz Free Fire’ın varsayılan düğme kurulumunu kullanabilir veya kendi HUD’unuzu yapabilirsiniz. Parmaklarınızın açılarını ve düğmelerin nereye geleceğini bile ayarlayabiliyorsunuz. Free Fire’da kendi özelinizi oluşturmak için Settings -> Controls -> CUSTOM HUD girebilirsiniz.

3 Parmak HUD Ayarı

3 parmak HUD ayarında, sol baş parmağınız karakterinizin hareketini kontrol ederken, sol işaret parmağınız ateş etme düğmesini kontrol edecek şekilde tasarlanmıştır. Atlama, eğilme, çömelme, nişan alma, yeniden yükleme gibi diğer tüm ek eylemleri kontrol etmek için sağ baş parmağınızı kullanacaksınız. Ayrıca ateş etme düğmesini kendinize göre ayarlayabilir ve kullanabilirsiniz.

Free Fire 3 Finger Claw HUD Ayarı
Free Fire 3 Parmak HUD Ayarı.

Bu kontrol stilini öğrenmek oldukça kolay ve oyun içerisinde ise çok etkilidir. Bu yüzden birçok oyuncu 3 parmak HUD ayarını kullanmayı sever. Free Fire’da yeni bir oyuncuysanız bu stille başlayabilir ve daha sonra 4 parmak ayarına geçebilirsiniz. Oyunda yeni bir oyuncuysanız bu ayarı kullanabilirsiniz, isterseniz daha rahat olmak için bile ufak değişiklikler yapabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts