Free Fire Haritaları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Free Fire haritaları hakkında bilinmesi gerekenler neler? Bu rehberimizi dikkatlice okuduğunuz zaman oyunda neler yapabileceğinizi anlamış olursunuz.
Free Fire haritaları hakkında bilinmesi gerekenler
Free Fire haritaları hakkında bilinmesi gerekenler.

Free Fire haritaları hakkında bilinmesi gerekenler neler? Oyun içerisinde 3 tane ana harita bulunuyor. Bunlar Bermuda, Purgatory ve Kalahari, her haritanın farklı arazi yapısı, farklı bitki örtüsü ve farklı atmosferi bulunuyor. Bu üç haritadan birinde oynarken sizlerin işinize yarayacak püf noktaları hazırladık. Oyun içerisinde birinci olmak istiyorsanız haritaların detaylarını iyi bilmeniz gerekiyor. Ayrıca her harita için farklı stratejilere sahip olmanız gerekiyor.

Bermuda Haritası Rehberi

Bermuda haritası, Free Fire oyununun ilk günüde piyasa sürülen en eski harita. Bu harita içerisinde görebileceğiniz çok sayıda siteler, binalar, yüksek dağlar ve daha bir fazlası bulunuyor. Doğru iniş noktası seçtiğiniz andan itibaren bu haritası içerisinde birinci olabilirsiniz. Eğer güvenli bir oyun oynamak istiyorsanız haritanın merkezinden daha uzak yerlere inebilirsiniz. Oralar sizler için daha güvenli ve daha sakin olacak. Eğer profesyonel bir oyuncuysanız, haritanın merkezine atlayabilir ve rakipleriniz ile çatışabilirsiniz.

Free Fire Bermuda Haritası Rehberi
Free Fire haritaları hakkında bilinmesi gerekenler.

Yeni başlayanların atlayabileceği bazı güvenli bölgeler ise Cape Town ve Rim Nam Village. Bu bölgelere atladığınız zaman kendinizi biraz da olsa güvende hissedebilirsiniz. Eğer orta riskli yerlere atlamak istiyorsanız Pochinok ve Sentosa konumlarını tercih edebilirsiniz. Oyunda en kalabalık olan bölgeler ise Katulistwa ve Bimasakti Strip, bu konumlara atlamayı bence tercih etmeyin. Bermuda’daki en iyi yağma yerleri ise Mill, Cape Town, Shipyard, Pochinok ve Mars Electric.

Free Fire Purgatory Haritası Rehberi
Free Fire Purgatory haritası.

Purgatory Haritası Rehberi

Purgatory haritası oyun içerisinde 5. seviyeye ulaştıktan sonra kilidini açabiliyorsunuz. Harita içerisinde iki küçük ada, bir tane de büyük ada bulunuyor. Oyunun yüksek riskli bölgeleri Marble Works, Brasilia ve Central, eğer rakipleriniz ile sağlam çatışmalar yaşamak istiyorsanız bu üç bölgeden birini tercih edebilirsiniz. Eğer güvenli bir yer istiyorsanız Golf Course veya Crossroads bölgelerine gidebilirsiniz buralarda çok fazla düşman olmayacak. Quarry, Moathouse, Fire Brigade ve Ski Lodge gibi bölgelere gittiğiniz zaman sağlam ganimetler bulabilirsiniz.

Kalahari Haritası Rehberi

Free Fire Kalahari Haritası Rehberi
Free Fire Kalahari haritası.

Kalahari, Free Fire’daki en yeni harita. Bu, daha az yeşil araziye ve daha fazla kaya dağına sahip bir çöldür. Bu nedenle Kalahari’de birçok ideal keskin nişancılık yeri var. Komuta Merkezi ve Rafineri, yeni başlayanların kaçınması gereken iki yüksek riskli konumdur. Bunun yerine, güvenli bir şekilde oynamak için The Maze and Shrines’e inmelisiniz. Malzemeleri, silahları ve cephaneyi yağmalamak için The Sub, Santa Catarina ve Stone Ridge’e inmelisiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts