Free Fire hile kullananları banlamaya devam ediyor!

Free Fire’da iki hafta içinde 1 milyondan fazla hileci banlandı!
Free Fire
Free Fire oyununa ait bir görsel.

Garena yetkililerine göre Free Fire oyununda hile kullanmaktan dolayı ban yiyenlerin yarısından fazlası oyuncu raporlarına göre yapıldı. Geri kalanlar ise Free Fire’ın ban sistemi tarafından otomatik olarak tespit edildi.

Free Fire iki haftada 1 milyondan fazla hile kullanan hesabı banladı!

Free Fire’da olduğu gibi birçok çevrim içi oyunda hileler fazlasıyla yaygın. Geliştiriciler hile önleme sistemlerini bilgisayar korsanlarından bir adım önde olmak ve hile yapmayı önlemek için sürekli olarak geliştiriyorlar. Bu oyunlarda cezalandırma sistemi de fazlasıyla katıdır. Hile kullanan hesaplar, hiçbir şekilde iyi niyet gösterilmeden kalıcı olarak yasaklanıyor.

Free Fire'da 2 haftada 1 milyon hesap banlandı
Free Fire’da 2 haftada 1,104,258 hesap banlandı.

Yeni Anti-Hile Operasyonu

Kısa süre önce Free Fire’da anti hile hareketi olan Cutcord Operasyonu başlatılmıştı ve iki haftadan biraz fazla bir süre içinde bir milyondan fazla hile kullanıcısının hesapları engellendi. Geliştiricilere göre ise bu yasaklanan hesapların yarısından fazlası oyuncu raporlarına göre yasaklandı. Geri kalanlar ise sistem tarafından otomatik olarak tespit edildi. İki hafta içinde banlanan hesapların kesin sayısı ise 1 milyon 104 bin 258’dir ve bu sayının %51’i oyuncuların raporlarına göre tespit edilerek banlandı.

Free Fire hile kullananlar banlandı
Raporları çapraz kontrol etmek için sektördeki en iyi anti-hile uzmanlarıyla birlikte çalışıyoruz. Her ban kararının doğru olmasını sağlıyoruz.

Banlamalar ne derece caydırıcı?

Free Fire’da sadece hilecilerin hesapları kalıcı olarak yasaklanmakla kalmaz. Hile kullananların aynı zamanda cihazları ve kasıtlı olarak hile kullanan kişiler de yasaklanır. Hile kullanıldığı için yaklaşık 2 milyon hesap yasaklamasının yanı sıra 35 milyon hile kullanan cihazlar da yasaklandı. Bu kadar çok cihazın yasaklanmasının nedeni ise özellikle emulator ile oynandığı zaman cihaz yasağının aşılması. Emulatorler ile cihazlarının yeni bir örneğini oluşturup tekrar banlanıncaya kadar normal bir şekilde hile kullanmaya devam ediyorlar.

Free Fire Popüler Hileler
Free Fire’da Kullanılan Hilelerin Oranı

Free Fire: En Popüler Hileler

Free Fire’da şu anda Auto Aim ve Antenna hileleri sırasıyla yüzde 35 ve yüzde 21 oranında en popüler olanları. Duvarların arkasını görmek ve ışınlanmak da sırasıyla yüzde 19 ve yüzde 17’dir. Kalan yüzde 8’lik kısmı ise diğer çeşitli hileler oluşturuyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts