Free Fire Hile Kullanılan Hesapları Raporlama

Free Fire, hile açan hesapları teker teker banlıyor. Oyunda hile açılan hesapların yanı sıra cihazlar da tamamen engellenebiliyor.
Free Fire hile açanların hesaplarını kapatıyor
Free Fire hile açanların hesaplarını kapatıyor.

Free Fire hile kullanan oyuncuları oyundan kalıcı olarak uzaklaştırıyor. Dolandırıcı ve bilgisayar korsanları, Free Fire’ın topluluğunun yaptığı şikayetlerin en büyük nedenlerinden biri olmuştur.

Free Fire hile kullanan oyuncular ile savaşıyor!

Free Fire’da Cutcord Operasyonu nisan ayında gerçekleştirildiğince, hesap çalma ve hile nedeniyle yaklaşık dört milyon hesap banlandı. Ancak bundan sonra bile, binlerce başka hesap haftalık olarak yasaklanmaya devam ediyor ve Garena, Free Fire’da hilecilere karşı büyük bir sosyal medya kampanyası başlattı.

Free Fire hile kullananları banlıyor.
Free Fire hile kullananları banlıyor.

Free Fire’ın resmi web sitesinde yanınlanan bir anti-hack SSS’ye göre Garena, istemciyi veya oyunu değiştiren üçüncü taraf programların her birini hile olarak tanımlar ve bu şirket bu tarz saldırılara karşı sıfır tolerans ve politika uyguluyor. Ayrıca hile yapılan hesapların yasaklanmasının yanı sıra kullanılan cihazların da kalıcı olarak yasaklanacağı söyleniyor. Garena, hesapların yalnızca hile kanıtı olduğunda yasaklandığını ve başka hiçbir koşulda yasaklanmayacaklarını net bir şekilde açıkladı. Bunun yanında blog gönderisinde oyunculara hesap paylaşmamalarını veya ticaret yapmamalarını hatırlattılar.

Free Fire’da hile kullanan oyuncular nasıl rapor edilir?

Free Fire Rapor Sistemi
Free Fire Rapor Sistemi

Free Fire sürekli yeni tür hile kullanan oyuncularla savaşsa da Garena’nın bu hileciler ile savaşmasına gerçekten yardımcı olan oyuncular tarafından yapılan raporlardır. Bir oyuncuyu Free Fire ekibine bildirmek fazlasıyla kolaydır ve bunu iki şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Tek başınıza bir oyun oynuyorsanız ve maç bittikten sonra bir oyuncuyu bildirmek istiyorsanız, bunu oyun içi destek menüsünden yapabilirsiniz. Ayarlardan “Müşteri Hizmetleri” yazısını tıklayın ve sağ üst köşede bulunan “İstek Gönder” yazısını tıklayın ve Hileci Rapor Formunu seçin. Kullanılan hileyi tanımlamak için oyuncunun oyun içi adını ve kullandığı hileyi gösteren videoyu buradan göndermelisiniz. Diğer yöntem ise öldüğünüz gibi izleme ekranına geldiğinizde eğer rakibiniz hile kullanıyorsa ekranda ünlem işaretine tıklayarak rakibinizin hile kullandığını Garena ekibine bildirebilirsiniz.

Total
0
Shares
1 comment
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts