Free Fire hile skandalı: 2 takımın oyuncuları banlandı!

Garena Free Fire’da hile skandalı yaşanıyor. Hindistan’nın önde gelen takımlarının oyuncularından bazılarının hile kullandığı tespit edildi.
free fire hile
Garena Free Fire espor arenasında hile skandalı yaşanıyor.

Free Fire hile şoku yaşıyor. Hile yapan iki oyuncu oyundan banlandı. Oyunun büyük bir ilgiyle takip edildiği ve oyuncular tarafından çok sevildiği Hindistan’da büyük bir hile skandalı yaşanıyor. Hindistan’ın önde gelen Free Fire takımlarından Entity Gaming ve TSG Army‘den iki farklı oyuncunun hile kullandığı tespit edildi.

Free Fire Sahnesi İçin Hile Şoku

Oyunlarda tasvip etmesek ve istemesek de, hilecilerin bulunduğu acı bir gerçek. Oyunun yapımcıları bu sorunla çok sıkı bir şekilde uğraşsa da bunu kalıcı olarak engellemek çok güç. Ancak bu içeriğimizin konusu, sıradan oyuncuların kullandığı hile değil. Geçtiğimiz saatlerde, Hindistan’ın önde gelen Free Fire takımlarının oyuncularından bazılarının turnuva esnasında hile kullandığı tespit edildi. Bu şok edici gelişmenin ardından hareketli saatler yaşandı ve bazı kararlar alındı.

free fire hindistan ekibi
Free Fire Hindistan ekibi, hile kullandıkları tespit edilen oyuncuların takımlarına ağır bir yaptırım uyguladı.

Free Fire Hindistan ekibinden resmi açıklama geldi

Resmi bir paylaşımla topluluğa bu durumu duyuran Free Fire’ın Hindistan ekibi, iki takımdan iki farklı oyuncunun, oyunun hile tespit sistemine takıldığını belirtti. Normalde böyle bir durumun oyuncular için cezası bir sene ban şeklinde iken Free Fire Hindistan ekibinden daha ağır bir yaptırım kararı geldi. Bu karara göre; hile kullandıkları tespit edilen Entity Gaming oyuncusu Ashwatma‘nın ve TSG Army oyuncusu Zack‘in yaptığı bu hata, takımlarının turnuvadan elenmesine neden oldu. Entity Gaming ve TSG Army, şu anda aktif olarak devam eden Free Fire Scrim Wars turnuvasından elenmiş oldu.

entity gaming tsm
Adı hile skandalına karışan Entity Gaming ile dünyanın önde gelen espor takımlarından TSM’in partnerliği bulunuyor.

Entity Gaming için büyük skandal

Entity Gaming, Hindistan’ın önde gelen espor takımlarından biri. Şu anda Hindistan’daki espor arenasını adeta domine eden Entity Gaming için bu hile gelişmeleri, çok büyük bir şok oldu. Free Fire’ın yanı sıra PUBG Mobile’da da ciddi bir şekilde yükselişte olan, Güney Asya’nın mutlak favorisi olma yolunda büyük adımlar atan ve belki de en önemlisi marka değeri olarak diğer takımlardan epey yüksekte bulunan Entity Gaming, bu gelişmelerin ardından korkunç bir tepkiyle karşı karşıya. Çünkü dünyanın önde gelen espor takımlarından biri olan TSM ile partnerliği de bulunan Entity Gaming’in marka değeri ciddi yara almış durumda. Sosyal medya üzerinden bu durum hakkında açıklamada bulunan Entity Gaming, Ashwatma’nın takımdan gönderildiğini açıkladı. Bunun yanında skandalla sarsılan bir diğer ekip olan TSG Army’den ise henüz resmi bir açıklama gelmedi. Ancak takımın, oyuncuyu göndermesi bekleniyor. Bu gelişmelerin ardından Hindistan’daki espor ekosisteminin nasıl etkileneceği büyük bir merak konusu oldu.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts