Free Fire Kasma Sorunu ve Çözümü

Garena Free Fire oyununda daha iyi bir performans almak için yapmanız gerekenleri derledik.
Free Fire kasma sorunu

Garena Free Fire, son dönemin popüler oyunlarından biri. Battle royale tarzındaki oyun, sahip olduğu dinamikler ve oyun yapısı itibariyle aynı kategoride bulunduğu diğer oyunlardan ayrılıyor. Oyuncular tarafından çok sevilen oyun Free Fire, zaman zaman kasma sorunu ile boğuşuyor. Bu yazımızda, oyundaki kasma sorununa göz atıp olası çözüm yollarını derleyeceğiz.

Free Fire Kasma Sorunu ve Çözümü

Free Fire oynarken 30 FPS genel olarak yeterli görünse de bazı mobil cihazlar, oyunu 60 FPS’de de çalıştırabiliyor. Özellikle oyununu geliştirmek isteyenlerin kullandığı 60 FPS ayarı, zaman zaman oyunculara oyunda kasma gibi problemlere neden olabiliyor. Şimdi gelin, oyundaki kasma problemini çözmek için yapmanız gerekenlere bir göz atalım.

free fire kasma sorunu görsel 1
Oyun performansınızı iyileştirmek için ayarlarınızı en düşük seviyeye çekebilirsiniz.

Daha düşük ayarlarda oynayın

Her oyuncunun mobil cihazı son model olmayabilir. Bu oyuncular için oyundaki ayarları en düşüğe çekmek epey işe yarayabilir. Özellikle Free Fire oyununda faydasını daha net gördüğümüz bu durum, oyununuzda görüntü kalitesi kaybına neden olsa da oynanış olarak size daha rahat bir deneyim sağlayacak.

Arka planda çalışan uygulamaları kapatın

Arka planda çalışan uygulamalar, telefonunuzdaki işlem hacmini epey kısıtlıyor olabilir. Özellikle Free Fire oyununun da yüksek işlem gücü gerektirdiğini düşünürsek, bu iki olay yan yana geldiğinde oyununuzda kasma problemi görülebilir. Çoğu oyuncunun herhangi bir oyuna girmeden önce tüm uygulamaları kapattığını zaten biliyoruz. Ancak unutanlar için bir kez daha hatırlatmakta fayda var. Oyuna girmeden önce arka planda çalışan uygulamaları kapatarak oynadığınız oyundaki olası güç kaybını minimuma indirgeyebilirsiniz.

free fire kasma sorunu görsel 2
Oyun performansınızı iyileştirmek için telefonunuzun düşük güç modunu kapatabilir ve böylelikle şarjınızı oyun için harcayarak performansınızı iyileştirebilirsiniz.

Düşük güç modundan çıkın

Bazı durumlarda mobil cihazınız, daha iyi bir şarj deneyimi için düşük güç modunu otomatik olarak etkinleştirir. Bu durum, şarjınızı önemli bir miktarda korumaya yardımcı olurken oyun deneyiminizin de düşmesine neden olabilir. Bu nedenle düşük güç modundan çıkarak telefonunuzun tam kapasitesini kullanmasını izin verebilir ve oyundaki performansınızı artırabilirsiniz.

Oyun hızlandırıcı kullanın

Bir önceki önerimiz olarak bahsettiğimiz arka plan uygulamalarını sürekli aç kapa yapmak biraz zor ve belli süreden sonra çekilmez olabilir. Bu nedenle uygulama marketinizden seçeceğiniz bir oyun hızlandırma programı ile bu işlemleri otomatik olarak gerçekleştirebilir ve yine oyun deneyiminizi olumlu olarak geliştirebilirsiniz.

free fire kasma sorunu görsel 3
Oyun performansınızı iyileştirmek için cihazınızın hafızasındaki gereksiz şeyleri kaldırabilirsiniz.

Telefonunuzun hafızasını temizleyin

Belki de en önemli ana problem olan hafıza problemi, oyun deneyiminizi oldukça kötü etkileyebilir. Zira mobil cihazınızda bulunan büyük boyutlu videolar, gereksiz büyüklükteki uygulamalar vs. gibi durumlar, cihazınızın yavaşlamasına neden olabilir. Bu nedenle, bu tarz şeyleri telefonunuzdan silerek ya da kaldırarak cihazınızı güçlendirebilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts