Free Fire MAX üst düzey ayarlar ile geliyor!

Free Fire MAX yeni gelecek 5 büyük güncelleme detayı
Free Fire MAX yeni gelecek 5 büyük güncelleme detayı.

Free Fire MAX ilk güncellemesini duyurdu. Free Fire’ın yeni çıkacak olan bu versiyonunda gelecek olan güncellemeler içerisinde grafik ve mesafe iyileştirmeleri bulunuyor. Free Fire MAX’te oyuncular PUBG Mobile’ın Lite versiyonunda olduğu gibi ayrı oyunlarda olmayacak, hatta aynı sunucu içerisinde denk gelebilecekler.

Free Fire MAX Detayları

Battle Royale oyunları kendilerine özel ayrı bir versiyon oluşturarak daha düşük kalitede bulunan telefonların da oynayabilmelerini sağlıyorlar. Garena ise bunun tam tersini yaparak daha yüksek kalitede bulunan telefonlar için Free Fire MAX’i geliştirdi. Free Fire Max, orijinal Free Fire’ın daha gelişmiş bir versiyonu olarak belirtiliyor.

Free Fire MAX Grafik İyileştirmeleri
MAX versiyonunda bulunan en dikkat çekici özellik grafik iyileştirmeleri olabilir.

Üst düzey cihazların oynayabileceği bu oyunda geliştirilmiş efektler ve grafikler bulunuyor. Şu anda oyun beta test aşamasında olduğundan dolayı oyuncular, oyundaki hataları bildirip giderilmesini sağlıyorlar. Ayrıca edinilen bilgilere göre de oyunun çok yakında piyasaya çıkması bekleniyor. Bunun yanı sıra Free Fire, emulatör aracılığıyla bilgisayar üzerinden de oynanabiliyor. Free Fire Max için şu an için bu konuda bir gelişme bulunmuyor ancak oyun çıktıktan sonra büyük ihtimalle o da bilgisayar üzerinden oynanabilir olacak. Free Fire’ı bilgisayar üzerinden de oynayarak telefonlarınızda alabileceğiniz hataların önüne geçebilir ve kesintisiz bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz. Bilgisayardan Free Fire nasıl oynanır merak ediyorsanız oluşturduğumuz rehber yardımıyla Free Fire’ı bilgisayarınıza kurabilir ve oynamaya başlayabilirsiniz.

Grafik İyileştirmeleri

Grafik iyileştirmeleri Free Fire Max’te en çok merak edilen özellik diyebiliriz çünkü Free Fire oyuncularının geneli ele alındığında en çok sitem edinilen konunun grafiklerin daha da iyileştirilmesi gerektiği konusuna varılıyor. Orijinal oyunda grafik ayarlarına baktığımızda en yüksek grafik ayarı Ultra ayarı bulunuyor. Free Fire’ın Max versiyonunda ise Super Ultra grafik ayarları getiriliyor. Bu ayar içerisinde karakter dokularında, özel efektlerde, gölgelerde ve tüm nesnelerde büyük ölçüde değişimler olacak.

Free Fire MAX Mesafe Çizimleri
MAX versiyonunda mesafe çizimleri yapabileceksiniz.

Mesafe ve Çizim İyileştirmeleri

MAX versiyonunda harita daha kapsamlı gözükeceğinden dolayı telefonlarınız daha yüksek performans kullanacak ancak harita üzerinde bulunan nesneleri ve rakiplerini daha detaylı görebileceksiniz. Bundan dolayı da uzakta bulunan rakiplerinizi daha kolay bir şekilde tespit edebilirsiniz. Tespit ettiğiniz rakibinizin size ne kadar uzak olduğunu anlayabilmek için harita üzerinde mesafe ölçümleri yapabilirsiniz. Bu yaptığınız ölçümlerin daha detaylı gözükmesi adına iyileştirmelerin yapılacağı da belirtildi. Geliştirilen bu özellik sayesinde arkadaşlarınızla girdiğiniz bir oyunda harika stratejiler oluşturabilirsiniz.

Free Fire MAX Yüksek Donanım Gereksinimleri
Free Fire MAX yüksek donanım gereksinimlerine sahip cihazlarda kullanılabilecek.

Free Fire Max Sistem Gereksinimleri

Free Fire Max için en az 2 GB RAM’e sahip bir cihazınızın olması gerekecek. Oyunun grafikleri bakımından daha yüksek kalite telefonlar için geliştirildiğinden dolayı eğer ortalama bir cihaza sahipseniz yüksek ve ultra ayarlarda Free Fire Max’i deneyimlemek sizler için zor olacak.

Düşük Ayarlar

 • Orta/720P HD Grafik Deneyimi
 • 2 GB RAM
 • Ekran çözünürlüğü 750×1334 piksel

Orta Ayarlar

 • Full HD Grafik Deneyimi
 • 3/4/6 GB RAM
 • Ekran Çözünürlüğü: 1920×1080 Piksel

Yüksek Ayarlar

 • Optimal Performans – Full HD+ Grafik Deneyimi
 • 4/6 GB RAM
 • Ekran Çözünürlüğü: 2220×1080 Piksel

Ultra Ayarlar

 • Maksimum Performans – Quad HD (2K) ve Quad HD +(3K) Grafik Deneyimi
 • 6/8/12 GB RAM
 • Ekran Çözünürlüğü: 2560×1440 Piksel veya 3220×1440 Piksel
Free Fire MAX oyuncu özellikleri
Normal versiyonda bulunan oyuncular, MAX versiyonunda bulunan oyuncular ile oynayabilecek.

MAX ve normal versiyon oyuncuları birlikte oynayabilecek!

Free Fire MAX’in en dikkat çekici detaylarından biri ise bu özellik olabilir. Bu yeni gelecek olan Bu özellik sayesinde Garena oyuncu tabanını bölmeyecek ve her iki sürümde de bulunan oyuncuları aynı sunucu ve aynı harita içerisinde oynatabilecek. Ayrıca normal versiyonunda bulunan Free Fire hesabınızı MAX versiyonunda da kullanabileceksiniz ancak rütbeler, kostümler ve arkadaş listeniz aynı olurken değişecek olan tek şey görüntü olacak.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler