Free Fire: Purgatory Haritası Üzerinde En İyi Yerler

Garena Free Fire Purgatory haritasındaki en iyi yerleri ve en iyi loot yerlerini sizler için derledik.
Free Fire Purgatory haritasında birinci olmak için atlayabileceğiniz bölgeler
Free Fire Purgatory haritasında birinci olmak için atlayabileceğiniz bölgeler.

Garena Free Fire oyununda Purgatory haritası, karakter seviyesi beşe ulaştıktan sonra açılan ikinci harita. Diğer haritalardan çok farklı olan Purgatory haritası, ortadan geçen bir kanalla birbirlerinden ayrılan karalardan oluşuyor. Bu nedenle oyuncular için birçok stratejinin uygulanabilir olduğu bu haritada, atlanılan yerler de büyük önem taşıyor.

Purgatory Haritasında Atlayabileceğiniz Yerler

İçerisinde büyük yerleşimleri barındıran ve birden çok karaya sahip olan Free Fire Purgatory haritası, oyuncular tarafından sevilen bir harita. Gerek haritanın zorluğu gerekse strateji çeşitliliği, bu haritada oynamayı çekici kılıyor. Yapılabilecek olası hamlelerin çoğunluğu, oyuncuları sürekli farklı davranmaya ve hareket etmeye çekiyor. Sürekli değişen stratejiler arasında belki de değişmeyen tek şey, bu haritada nereye atlanılması gerektiği. Sizlere önereceğimiz bu bölgeler atladığınız zaman birinci olma ihtimaliniz daha yüksek olacaktır.

Free Fire Brasilia bölgesi
Free Fire Brasilia bölgesi.

Brasilia Bölgesi

Brasilia konumu haritanın merkezinde yer alıyor. Çok sayıda ev, bina ve site barından bu büyük yerleşim bölgesinde çok iyi ekipmanlar bulma ihtimaliniz var. Buraya atladığınızda hem kendinizi güzel silahlar hemde sağlık eşyaları veya daha fazlasını bulabilirsiniz. Bu konumu atlarken dikkatli olmalısınız, çünkü oyuncular tarafından en çok dikkat çekilen bölge burası. Eğer aiminizi geliştirmek istiyorsanız bu bölgeye atlayıp antrenmanlar yapabilirsiniz.

Free Fire Crossroads bölgesi
Free Fire Crossroads bölgesi.

Crossroads Bölgesi

Eğer Free Fire’da solo maçlar oynamayı seviyorsanız Crossroad bölgesi kesinlikle sizler için en iyi yer olabilir. Nehir kıyısında köprünün yakınında terk edilmiş bir tren istasyonu bulunuyor. Bu konuma atladığınızda veya gittiğinizde kendinize sağlam silahlar, cephaneler ve daha fazlasını bulabilirsiniz. Ayrıca bu konuma atladığınızda rakiplerinize güzel pusular kurabilirsiniz.

Free Fire Campsite bölgesi
Free Fire Campsite bölgesi.

Campsite Bölgesi

Campsite bölgesi Brasilia’nın güneydoğusunda bulunan ufak bir kamp yeri. Eğer Brasilia konumuna atlamak istemiyorsanız, bu bölgeyi kesinlikle tercih edebilirsiniz. Bu sitede ganimet yok diye düşünmeyin, buraya atladığınız zaman bir takıma yetecek kadar silah ve ekipman bulabilirsiniz. Bu bölgeye atladığınız zaman konteynırları kontrol etmeyi unutmayın, sizlerin işine yarayacak ekipmanlar orada olacaktır.

Free Fire Mt.Villa bölgesi
Free Fire Mt.Villa bölgesi.

Mt.Villa Bölgesi

Mt.Villa bölgesinin yakınlarında terk edilmiş bir tren istasyonu bulunuyor. Bu tren istasyonu bölgesine atladığınız zaman hem rakiplerinizden uzak kalmış olacaksınız hemde üstünüzde sizlere ilk safhalarda yetecek kadar silah ve ekipman bulabileceksiniz. Eğer buraya sizden başka rakiplerde atlarsa saklanabileceğiniz bölgelerde var.

Free Fire Confluence bölgesi
Free Fire Confluence bölgesi.

Confluence Bölgesi

Haritanın güneyinde nehrin birleştiği yerde Confluence bölgesi bulunuyor. Bu konumu daha detaylı anlatacak olursak Golf Cource’nin sağında, büyük köprünün altında bulunuyor. Sizlere bahsettiğimiz bu konuma atladığınızda sizlere savaşmaya ve hayatta kalmaya yetecek kadar malzeme bulabilirsiniz. Buranın bir diğer avantajı ise araçlar ile köprüyü kapatıp, rakipleri pusu kurulabilir.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts