Free Fire Rush Modu Kazanma Taktikleri

Free Fire Rush Modu oynarken sürekli kaybediyorsanız ve hangi taktikleri yapacağınızı bilmiyorsanız, sizler için verdiğimiz bu taktiklere bir göz atın.
Free Fire Rush Modu
Free Fire Rush modunda rakiplerinize karşı iyi bir strateji oluşturmalısınız.

Free Fire Rush Hour modu, hızlı veya tempolu oyunları sevenler için ideal bir mod olacak. Bu modun kuralları, normal mod kuralları ile aynı. 20 oyuncunun mini bir haritaya atlayıp, kazanmak için savaşacak. O yüzden hem dikkatli hem de hızlı olmasınız.

Free Fire Rush Modu Oynarken Kullanılacak Taktikler

Haritanın küçük olması nedeniyle, bu modun oynanışı çok daha kısa sürüyor. Agresif bir oyun tarzı sergileyerek oyuncuları öldürmelisiniz. Her bir oyuncuyu öldürdüğünüzde size puan gelecek. Puanınız ne kadar yüksek olursa sizler için o kadar iyi olur.

Free Fire Rush Modu
Rush modunu oynarken, mavi bölge sürekli kapanacaktır.

Loot yaparken acele etmeyin

Bu modu deneyen birçok oyuncu, oyun başladıktan hemen sonrasına oyuncuları öldürmeye çalışıyor. Bunu yapmak iyi bir şey değil, çünkü daha elinizde iyi bir silah ve teçhizat olmayacak. Bu oynanış stilinin avantajından biri, rakiplerinizin de silahları olmayıp onu kolaylıkla öldürebilme olasılığınız, ancak rakibiniz iyi bir silah bulmuş olursa işler sizin için iyi gitmeyebilir.

Çatışmalara başlamadan önce en az yelek ve kask gibi temel eşyalarınız mutlaka olmalı. Gerektiğinde agresif oynayabilirsiniz ama bunun için kendinize iyi bir strateji oluşturmalısınız. Sağlığınız düşükse rakiplerinizle savaşmak yerine önce kendinizi iyileştirmeye odaklanın.

Free Fire Rush Modu
Rush Hour modunu oynarken, AR silahları tercih etmeniz sizin için büyük bir avantaj olur.

En iyi oynadığınız silahları seçin

Rush Hour modunun oynanışı oldukça hızlı olacak, bu yüzden yanınızda keskin nişancı tüfeği yerine, AR veya SMG gibi silahlarını çantanızda tutun. Çok uzun süre etrafta durmak, düşmanlarınız tarafından görülmenize neden olur, bu yüzden etrafta fazla durmayıp sürekli saklanmaya çalışın.

Elinizde bulunan silah oyun tarzınızı tanımlar. Örneğin bir SMG veya MP40 gibi bir şey bulursanız, yakın mesafede bulunan rakibinize sprey yapmak için kullanabilirsiniz, çünkü bu silahlar yakın mesafeli savaşlarda sizlere büyük bir avantaj sağlar. Keskin nişancı tüfeğiniz varsa ve rakibe ateş ettikten sonra ıskaladıysanız, tekrardan mermiyi doldurana kadar uzun zaman geçecek ve rakibiniz sizi kolayca öldürebilecek. Bu yüzden AR tarzı silahları kullanmak bu modda her zaman avantaj ve kolaylık sağlayacak.

Garena Free Fire
Yağma ve pusu noktalarına hızlı erişim elde etmek için binaların üstüne düşmeye öncelik verin

Rakibinizi pusuya düşürün

Bu modda kullanabileceğiniz diğer taktik ise düşmanlarınız sizlere karşı agresif bir strateji ile yaklaşıyor ve sürekli üstünüze doğru koşuyorsa, rakibinizi pusuya düşürüp kolaylıkla onu öldürebilirsiniz. Açık alanlardan kaçınarak düşmanın geçmesini bekleyin ve binalara veya köşelere geçip saklanın.

Free Fire Rush Modu
Rakibiniz sizi pusuya düşürmeye çalışıyorsa, onları el bombaları ile düşürebilirsiniz.

El bombalarınızı kullanın

Eğer saldırgan bir oyun stili sergiliyorsanız veya pusuya düşürmeye çalışan oyuncuları öldürmek istiyorsanız, el bombaları sizler için iyi bir tercih olacak. Bu oyuncular genellikle binalarda veya evlerde saklanmaya çalışırlar, bunun en iyi yöntemi el bombasını kullanmak olur.

Free Fire Rush Modu
Bu modu oynarken, alacağınız karakterlerin özelliklerini dikkat etmelisiniz.

Rush Modu için uygun karakterler seçin

Free Fire’da her karakterin kendine özgü yetenekleri var. Bunlar, oyun tarzınızı geliştirmenize ve maçlar kazanmanıza yardımcı olmak için çok işinize yarayacak. Rush Hour’da kazanmak için, diğerlerinden daha yararlı bazı karakterler var. Daha fazla sağlığı olan karakterler karakterler muhtemelen bu modda en iyisi olacak. Sürekli mücadele nedeniyle, aldığınız hasarlar veya rakibinizle çatışırken canınız düşük kalıyorsa, bu karakterleri kullanarak yüksek bir avantaja sahip olabilirsiniz.

Hız bonusu ile Kelly’i hemen hemen her durumda seçilebilirsiniz. Yağma bölgesine daha hızlı ulaşmak, düşmanlarınızı kolayca alt etmek, kuşatmak ve daha fazlası için ekstra hareket hızını kullanabilirsiniz. Hayato karakteri de oldukça ideal bir tercih olabilir. Çünkü zırh delme yeteneğiyle 1v1 savaşları kolaylıkla kazanabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts